BGAUDIO.ORG Audio Portal

Bulgarian Audiophile Society
Дата и час: Вто Юни 02, 2020 8:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Китарен говорител
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 26, 2008 11:41 pm 
чете и пита
чете и пита
Аватар

Здравейте!
Имам следните въпроси и се надявам някой да може, да ми отговори.
Чувал съм, че има специални китарни говорители, които се използват в китарните кубета с определен честотен обхват.
Та моля, да ми дадете възможно най-мого информация по въпроса къде в България се продават такива говорители, и особености около акустичното оформление.
Знам, че въпроса е малко обобщен, но всякаква информация по въпроса ще ми е полезна понеже имам малко познания в конкретната област.

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

Заглавие: Re: Китарен говорител
МнениеПубликувано на: Вто Фев 10, 2009 3:17 am 
EvergreeN написа:
Здравейте!
Имам следните въпроси и се надявам някой да може, да ми отговори.
Чувал съм, че има специални китарни говорители, които се използват в китарните кубета с определен честотен обхват.
Та моля, да ми дадете възможно най-мого информация по въпроса къде в България се продават такива говорители, и особености около акустичното оформление.
Знам, че въпроса е малко обобщен, но всякаква информация по въпроса ще ми е полезна понеже имам малко познания в конкретната област.
Говорителя за китара, не е нужно да има изразени бас качества, понеже китарата едва слиза под 800хц.Мисля че се монтират широколент. говорит. 100-12,500хц.,като правило с по твърди гънка и трептилка,а целулозната, високотемпературна шпула е предимство.Голямя част от кубетата ползват :Celeston: опитай в www.mci-bg.com a ниСко бюджетен може да се сглоби, но ще е12"

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 11, 2009 5:26 pm 
Audiomaster написа:
Търсиш да си закупиш ли? Питам, понеже имам един 10" FBT за продаване. От преди 20 години е, но е качествен.
E ,FBT е сериозно предложение! Италианско произв. мисля. От ранга на: H/H: , :Goodmans:, и :Marshal: Рядка стока вече. Поздрави. :HMguit

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]