BGAUDIO.ORG Audio Portal

Bulgarian Audiophile Society
Дата и час: Вто Юни 02, 2020 8:41 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Малко помощ?
МнениеПубликувано на: Пет Май 12, 2006 10:30 pm 
beauty_divine написа:
ND написа:
Определено има значение за средите обратното свързване при ОТ позволяващи двойно свързване и тя се изразява в подем или провал
/зависи от схемното решение на филтъра/ в областта на разделителната честота.... при теб най-верятно е провал затова ти се струва,че басите се "изчистват"...... лично за мен тези "акробатики" са недопустими :wink:
ПП Търси друго решение.... промяна в демпването на колоните или друго разположение в помещението..... Успех :D

Можеш ли да го обясниш с малко повече подробности? Това, в светлината на възможността за инвертиране на сигнала на входа на системата звучи противоречиво. Освен ако бъркам като считам инверсията на входа и инверсията на изхода за идентични?

В случая ако съм те разбрал правилно инвертираш сигнала само на НЧ. драйвера, което води до спменатите вече последици.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 12, 2006 10:41 pm 
Колега това са конкретни схемни решения с цел постигане на равно АЧХ и правилно фазосъгласуване на драйверите....така, че в случая не ги съгласуваш а разсъгласуваш от там идват и споменатите от теб ефекти:wink:
ПП послушай ги няколко дни и сам ще се убедиш :D

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 12, 2006 10:53 pm 
Не,поне не би трябвало да го усетиш .

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 12, 2006 11:34 pm 
Аз имам подобен проблем-обърнати слизат много по-ниско(25херца) отколкото право вързани(45 херца).Само че съответно при обърнати(180*) с тези под 45 херца всичко е оки-доки ,но изчезваха тези над 45Нз.....решението ми стана с пренареждане....
При твоят обаче въпрос за дефазирането в средите и високите-свали си примерно CoolEditPro- там има възможност за генериране на честоти и изместване на фазата м/у каналите-така ще установиш на слух нещата.
Моето мнение е че няма да установиш разлика в средите и високите ако са разфазирани-изключи басовите говорители от цялата схема и послушай ту така - ту иначе 0-180*и ще се обедиш.Стига средите да не са мид-басове :),в такъв случай разлика ще има.
А сигурен ли си че кабела на тонколоните е еднакво вързан-т.е. да не би да е объркано +и- на едната колона(вътре в самата колона да има грешка) и всичко да си е наред?! 8O

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 13, 2006 6:23 pm 
ND написа:
Не,поне не би трябвало да го усетиш .

Първо искам да се ивиня за този пост,който не се базираше на конкретен опит а на предположение ..... дано beauty divine не е експериментирал цяла нощ :oops:
Второ да благодаря на Лозев,че ми/ни/ отвори очите...... разлика има и то доста осезаема поне при мен и то на всякакъв вид музика .
При обратно свързване се получава по-обемно звучене ..... басите са малко по отпуснати ..... което е следствие както казва Лозев на променената атака най-вероятно.......ето и един линк http://www.visaton.de/deutsch/bildgross ... iche1.html това е едиствения случай на обратно свързване на нискочестотен драйвер който съм виждал..... може би конструктора е търсил подобен ефект.
Все пак колегата беше инвертирал в един от опитите си само нискочестотния драйвер, което е недопустимо при ОТ позволяващи двойно и тройно включване :wink:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 13, 2006 9:59 pm 
има сериозен опит
има сериозен опит
Аватар

Goro и ND са -прави: От дефазирането на филтрите които разделят честотната лента е този ефект(в началото съм те разбрал погрешно че говориш за целите тела)!
Филтрите са един от най големите проблеми при конструиране на многолентови ОТ и то точно дефазирането което даже не е константно за избрания звуков диапазон на всеки говорител и няма как да се компенсира!
Ти прецени как се чува по добре и евентуално го остави така!
:wink:
Лозев скриваш ми шайбата ако наистина успяваш да чуеш началната фаза на атаката!Респект за това!

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 13, 2006 11:00 pm 
Аз също съм разбрал съвсем друго...и поста ми няма нищо общо с поставения въпрос в случая.Малко объркване настана май :)

beauty_divine- пиши до какви изводи(вследствие на направените опити) достигна!
Респект към "lozef" -направо ме разби с началото на атаката!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 14, 2006 3:25 am 
има известен опит
има известен опит
Аватар

Електрично решение ще намериш ама за акустично ще се наложи да поекспериментираш. Акустиката е наука която се обосновава много на експеримента а не на сухата теория .
По принцип колкото е по-"кухо" едно помещение по-лоша акустика има. При мен обръщането на фазата има ефект при много малко случаи . Звукоизолацията е добра стратегия , както и добрата стереометрия на акустичните тела. В някои случаи обаче точно обратното е по-добро 8O , т.е. да исползваш целият обем на стаята.
Всичко опира до експеримент , :wink:

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]