BGAUDIO.ORG Audio Portal

Bulgarian Audiophile Society
Дата и час: Вто Юни 02, 2020 9:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 12:09 pm 
LZ написа:
Да, приликите са:
- едно и също шаси
- фазов палец ( този е от Етер, ще правя друг )

Но това абсолютно нищо не значи!
Да се коментира на тази база е доста елементарно :wink:
Ако тръгнем по тази логика излиза че Етер и Радовия са копия на ВКН1031. Ама моля ви се.

п.п. Бладосарности на Етераудио, че показаха на практика, че в това шаси родно производство има потенциал. То май 8" алтернативно добро и толкова достъпно няма.

Ехх пак се почна! Пари се дават за така наречените "пенизи" и всичките онези ...Олекотена трептяща система, мощен магнит, постигната широколентовост, чувствителност, качество на материалите.
Да ли са достъпни материалите прецени:
ВКН 10 31 готово е около 45лв.
нова мембрана е 5лв.
трептилка е 4 лв.
гофра 3лв.
конус ако намериш въобще
магнит ами сега

ALNICO 10 лв. на скрап за килограм, ако намериш два еднакви, и то само магнитите. Ами магнитопроводите. ALCOMAX не е правена в БГ. просто съдържанието на никел и Кобалт са с други пропорции и от там по висока цена.
Та станаха 67лв. без конуса. за един бр.1 Ами труда. Лепилата времето на съхнене!?
Стругар да ти изработи железата, Тези зверове вече искат по 20лв. на час, а от къде ще намериш хубаво желязо без въглерод!?

То трабва да имаш и условия и време!!

Та да ги списвам по натам, ако търсиш говорители от преди 20- 30 години, може да се попадне на Алнико, готови правени готови но с дебело лепени магнито проводи с епоксидна смола. Сам прецени какъв проблем е смолата при ниски честоти например и какво магнитно поле се създава около него. А от там вече има и технология за намагнигване, размагнитване изчисляване на намотките, на звуковата бобина, и т. н.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 12:20 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

LZ написа:
Да, приликите са:
- едно и също шаси
- фазов палец ( този е от Етер, ще правя друг )

Но това абсолютно нищо не значи!
Да се коментира на тази база е доста елементарно :wink:
Ако тръгнем по тази логика излиза че Етер и Радовия са копия на ВКН1031. Ама моля ви се.

п.п. Бладосарности на Етераудио, че показаха на практика, че в това шаси родно производство има потенциал. То май 8" алтернативно добро и толкова достъпно няма.
...ЛЗ-ченце не си толкова тъп на колкото се правиш :wink: .Говорителя на аудиогосподаря не само е изкопиран а и е вдъхновен от Етерите , в което няма нищо лошо , напротив.Лошо и неприятно е обаче когато на някой не му стига достойнството да си признае . Аудиогосподарчето след гостуването му при мен , ме разпитва една година за абсолютно всичко свързано с Етера , все едно бях на разпит в полицията-на всичко му отговорих , дори бобини му пращах да ги разгледа :) .
Колко пъти ни предлага да работим заедно вече не помня , заплашваше дори че ще стане конкурент :lol: .Селската чест му идва бая повечко на Радко , да те покани някой в къщата си , да ти отвори кюфтетата че в широката лента , лампите, хорните и среброто е големия звук и ти от благодарност да изкопираш кавото си видял и да казваш че сам си го измислил..... :) .
Радко ако беше толкова отворен и кадърен колкото твърди навсякаде с или без причина , нямаше 20 години да се занимава с басрефлексиори и многолентови колони а щеше отдавна да е направил това което направи след като беше при мен :wink:

Audiomaster написа:
На 19 април ми се наложи да ходя до София,за да пробвам по неволя действието на акустиката върху себе си-разбиване на бъбречни камъни чрез литотрипсия.И,понеже се бях запознал чрез форума с Иван Рачев,реших да му отида на едно гости,с неговата любезна покана,естествено:).С две думи-да съчетая необходимото с приятното,по подразбиране е кое е приятното-да чуя хорните му.Не бях сам,в нашата фирма сме двама,бяхме взели и жените с нас,малко да сменят въздуха(който в Бургас не е от най-чистия),пък и да чуе и жена ми за какъв звук става въпрос;).Не че тя не знае,ама имам намерение да се инсталирам с две хорни у дома,това ми е стара мечта.Естествено без лампово стъпало клас А,няма да стане де:).От години правя колони(даже ще кача малко снимки да се види),но скоро не бях чувал толкова качествен звук!!!Тъй като много хора тук са писали какво им е впечатлението от тези хорни,няма да описвам надълго и нашироко какво е усещането да слушате например Pink Floid с тях :). На загасено осветление все едно сте в космоса-просто невероятен звук!Аз не вярвам,че някой си е тръгвал оттам с лошо впечатление,но Иван ми каза,че имало и такива-недорасли за истинският звук.Мда,понеже се занимавам и с проектиране на собствени говорители,ми стана интересно как се държи Ether-a.На доста високо ниво(а мощността -малка,все пак драйвера е високочувствителен) мембраната се откланя едва на 1 мм,домплерови изкривявания -нулеви:),а бас колкото трябва,разтърсващ,ненатрапчив...Май малко се поувлякох,нямаше да говоря много,но след толкова време впечатлението си го има :)Най интересното е,че жена ми иска точно такъв звук,и те разбират от красотата на музиката:)Четох из форума,че колкото повече човек ги слуша,по-не му се тръгва:) и си е истина.
Е,аз се радвам,че на живо се запознах с Иван Рачев и посещението ми в София ми остави приятен спомен :)
...въпреки всичко не мога да си позволя лукса да съм дребнав , и ще чакам с удоволствие да чуя говорителя на ВеликЗвук .

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 1:18 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Радо браво на теб за това, че най-после има конкуренция на Етер и аз бих желал да направя директно сравнение на двата драйвера.

Винаги съм бил на мнение, че ако има достойна и смислена конкуренция всички ние ще спечелим като аудиофили и потребители.

Също така смятам, че човек трябва честно да си признава от къде черпи идеи и вдъхновение.

Пожелавам успех на този проект. Когато нещата се изчистят и си готов да почнеш производство, аз ще поръчам със сигурност един чифт за мен.

Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net - What the Slack!?!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 3:59 pm 
има опит
има опит

И за моите уши ще е интересно сравнението на етер с този силно наподобяващ драйвер... :wink:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 4:19 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Защо ли си мисля, че идеята на този говорител е по-скоро да е по-евтин от Етер, отколкото да го надмине в звученето... :roll:
...защото ако не свири по-добре от Етер, или поне като него, то на никой няма да му пука дори и 50 лева да струва.
Тъй че преди да се чуят и двата почти няма смисъл да се коментира каквото и да било.

Последна промяна Ivelin Braikov на Съб Дек 15, 2007 4:22 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 4:22 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

LZ написа:
Магнитите са размагнитени и наново намагнитени на 1.2Т.
.
... :lol: не използвй думи на които не знаеш значението :wink: , стомана 1 от която са ви наставките пуска с зор 0,9-1.Трият се само неадекватни мнения :wink:
LZ написа:
Това в никакъв случай не е мод на Етер..
...никойи не е твърдял че е :) , ставаше въпрос за копие.
п.с. някой да ме подсети кой беше казал следното:
"ако на всеки който употребява дума която не може да обясни се удря по 1 тояга , хората ще се разбират много по-добре"...мисля че беше Дюма баща...но можеби греша...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 4:55 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

LZ написа:
LZ написа:
Магнитите са размагнитени и наново намагнитени на 1.2Т.

Извинявам се, пропуснах да кажа, че цитирам източник с достатъчно голям авторитет за мен.

LZ написа:
Това в никакъв случай не е мод на Етер..

Това е по повод на този пост:

Angel Gekov написа:
... При положение, че към момента производството на говорителите е под въпрос, показаното може да се приеме като преработка (модване) на Етер. В този случай е редно да се каже какво се цели с тази преработка и дали след извършването й тези цели са постигнати.
..Ангел се опита да ти каже очевадното.Може да питаш авторитета колко е потока в междината , но го помоли да ти обясни нещата за да не се излагаш пак като цитираш :wink:

Последна промяна Ivan Rachev на Съб Дек 15, 2007 5:00 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 15, 2007 8:30 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Timofei написа:

....Да ли са достъпни материалите прецени:
ВКН 10 31 готово е около 45лв.
нова мембрана е 5лв.
трептилка е 4 лв.
гофра 3лв.
конус ако намериш въобще
магнит ами сега....

Преди 7-8 години и аз мислех, че наличието на тези компоненти, по възможност качествени, е достатъчно да се сглоби един истински широколентов говорител. Даже и опитах, но резултатът ми показа, че просто един механичен сбор от части няма как по магически начин да ни даде това, което ни се иска.
Трябва да се измине дълъг път от идеята до реализацията, който със сигурност е изпълнен с много трудности. Тъй като не бях планирал такава сериозна инвестиция на труд и време, още тогава се отказах. Дори и с модификации се занимавам в краен случай.
В случая за конкуренция и цени е доста рано да се говори, защото търговски погледнато от едната страна имаме един утвърден продукт, а от другата - прототип. Доколко вторият е успешен, ще стане ясно при едно прослушване.
Тъй де.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2007 12:28 am 
не знае къде се намира и какво говори

Ivan Rachev написа:
.Говорителя....... е вдъхновен от Етерите , в което няма нищо лошо , напротив.Лошо и неприятно е обаче когато на някой не му стига достойнството да си признае .

Не, защо, прав си, вдъхновението идва от Етераудио. Единственото, което аз твърдя е, че знанията и рутината ми в проектирането на високоговорители са придобити с много четене, практика и експерименти - моя и на Господ заслуга, не твоя или на когото и да било от Етераудио. За други компоненти като кабели, плейъри и т.н. още отдавна съм разбрал в разговори с Олег от Пловдив ( едва ли го познавате, приятел е на Симон), четене, ровене в библиотеки и читални ( тогава още нямаше интеренет )

Ivan Rachev написа:
след гостуването му при мен , ме разпитва една година за абсолютно всичко свързано с Етера , все едно бях на разпит в полицията-на всичко му отговорих , дори бобини му пращах да ги разгледа.....Колко пъти ни предлага да работим заедно вече не помня , заплашваше дори че ще стане конкурент .Селската чест му идва бая повечко на Радко , да те покани някой в къщата си , да ти отвори кюфтетата че в широката лента , лампите, хорните и среброто е големия звук и ти от благодарност да изкопираш кавото си видял и да казваш че сам си го измислил..... .

Е, тук не си прав - бобините, които ти ми прати, не ми помогнаха с нищо, освен да измеря теглото им, което беше 2,2 г, срещу тегло от 1,4 г на моите с медна жица :!: факт е, че на моя драйвер бобините са именно с меден проводник, а не алуминиев, като на Етер. Само веднъж предложих за съвместно сътрудничество ( това са точните думи ), на което ми се изсмяхте, което е нормално, за някой с претенции и без доказателства. Аз никога и никъде не съм отрекъл, че това, което видях у вас ми хареса, нали така. Цитатът, който даваш и сега мога да го потвърдя, не си кривя душата, би било безсмислено, особено при една евентуална покана от твоя страна към всеки, който иска да се убеди.

Angel Gekov написа:
При положение, че към момента производството на говорителите е под въпрос, показаното може да се приеме като преработка (модване) на Етер

Ако беше мод на Етер, щях да ползвам самия Етер, а частите на този драйвер са наистина други, не са същите. Следователно не може да се каже - мод на Етер. По-скоро съвсем различен драйвер с абсолютно същата визия.

Timofei написа:
Та да ги списвам по натам, ако търсиш говорители от преди 20- 30 години, може да се попадне на Алнико, готови правени готови но с дебело лепени магнито проводи с епоксидна смола. Сам прецени какъв проблем е смолата при ниски честоти например и какво магнитно поле се създава около него. А от там вече има и технология за намагнигване, размагнитване изчисляване на намотките, на звуковата бобина, и т. н

Това го знам от много отдавна - намотките си ги изчислявам винаги, магнити с бившия ми съдружник съм намагнитвал и т.н. И то много преди да започна да се занимавам с форуми - това е и причината да не ме знаете.

Borislav Stankov написа:
Радо браво на теб за това, че най-после има конкуренция на Етер и аз бих желал да направя директно сравнение на двата драйвера.

Винаги съм бил на мнение, че ако има достойна и смислена конкуренция всички ние ще спечелим като аудиофили и потребители.

Също така смятам, че човек трябва честно да си признава от къде черпи идеи и вдъхновение.

Благодаря :) Винаги си ми бил симпатичен, не само заради думите ти, а съдя и по начина, по който пишеш и се отнасяш с хората. Честно казвам, че Етераудио ме вдъхнови да почна наистина да се занимавам по-настойчиво точно с широколентови, но и преди много често ми се налагаше да правя такива и то доста добри - точно преди 5 дни известният бургаски музикант Пламен Ставрев ми остави двата широколентови 12" драйвера, които му бях направил преди 4 години за едни stage monitors, с шаси на Vermona са, като те самите бяха мидълбаси. Ако някой се съмнява, спокойно може да го попита дали е вярно това, а самите драйвери са при мен, мога да ги пусна на всеки. Широколентови драйвери съм правил и за други музиканти, да, те не са Hi-End, но е натрупан опит. Иначе в нета е пълно с идеи и информация кое как се прави.

Rumen Suvandjiev написа:
В случая за конкуренция и цени е доста рано да се говори, защото търговски погледнато от едната страна имаме един утвърден продукт, а от другата - прототип. Доколко вторият е успешен, ще стане ясно при едно прослушване

Точно това искам и аз - да видя къде съм в сравнение с Етер, макар да подозирам, че най-големия модел на Етер ще се представи по-добре от този точно. Аз сравнявах този модел с Етер5 Алнико, коректно ще е да се сравнят именно по този начин двата. Идеи за нови драйвери имам много. Моето мнение за това, какво чух и от двата, няма да го казвам сега. Най-вероятно на самото сравнение няма да мога да присъствам, за мое съжаление. Ще разчитам на обективност от страна на Етераудио и БГАудио.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2007 12:27 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Audiomaster написа:
. Честно казвам, че Етераудио ме вдъхнови да почна наистина да се занимавам по-настойчиво точно с широколентови.
.... :weedman: бравоо с помоща на всички и с цезарово сечение Радко успя да роди признанието :wink:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2007 2:54 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

LZ написа:
Audiomaster написа:
. Честно казвам, че Етераудио ме вдъхнови да почна наистина да се занимавам по-настойчиво точно с широколентови.

Не само!
Аз познавам лично поне няколко човека които са вдъхновени от Етераудио да се захванат по-сериозно с лампова аудио техника. И резултатите са налице. Това е една от големите ползи от този форум.

:smt023

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2007 1:25 am 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Audiomaster написа:
... същото шаси и магнитна системa ...

Тоест, магнитната система на благоевградския драйвер? Или Аспарух ти е казал формулата и ти си поръчал да ти изработят магнита ? Кое от двете? Или трето ?

EDIT: Да, сега след като изчетох цялата тема /към момента - 00:40, 17-12-07/ ми остава само да призова за коректност когато се предявяват претенции и да се надявам, че мъдрата преценка надделява над горещите желания :)
Няма нужда от отговор на въпросите ми по-горе. Нещата са ясни.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]