BGAUDIO.ORG Audio Portal

Bulgarian Audiophile Society
Дата и час: Пон Апр 06, 2020 12:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем при запис с дек KENWOOD KX-880D :(
МнениеПубликувано на: Сря Яну 23, 2019 12:33 am 
чете

Здравейте,

Наскоро се сдобих с KENWOOD KX-880D - много приятно съм изненандан от машината като способности за възпроизвеждане и от много солидния директ драйв транспорт. Обаче се оказа, че има проблем с единя канал при запис. Нивото на запис на десния канал е много ниско от почти нищо до към -20db при едно и също входящо ниво като зависи от тона, който се записва. Колкото по-нисък тона толкова по-ниско нивото на резултата като запис. Това се потвърждава и от резултатът ако успея с настройките все пак да постигна някакво чуваемо ниво - чуват се само високи си високи средни честоти. Ниските не са записани. Мислех, че може да има някакъв ефект от главата, защото беше леко изтъркана, но и след полиране и изравняване проблемът остана и все така си свири ОК и на 2-та канала. Последно размених връзката на каналите физически на главата ис продължава десния канал да прави проблемът независимо, че на главата е свързан към левия. Поне успях да елиминирам главата като проблем. очевидно проблемът е в електрониката и тук удрям на камък защото познанията ми там са почти никакви и реших да питам тук. За съаление нямам достъп до сервизни инструции точно за този модел но имам такива за предния: KX-880G и следващия: KX-880HX. За съжаление не мога да пусна линковете заради някаква проверка за спам и външни линкове. Но ги има към съответните модели в hfiengine.

Поне на мен ми изглеждат доста сходни...

Може ли да помоля за помощ и съвет къде може да бъде проблема? Имам приличен мултицет и станция за запояване ако се наложи да се мери нещо или да се сменя. Кажете ако е необходима допълнителна информация. Имам и снимки на платките ако трябва.

П.П. Машината има "S-TLLE constant current control of the recording" и "Dynamic bias system" - което звучи като нещо подобно на HX-PRO. Възможно ли е някое от тях да е "полудяло" и да създава проблеми?

Мерси предварително! Извинявам се ако това не е подходящото място за темата и моля ако е такъв случая някой модератор да я премести където трябва.

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

Заглавие: Re: Проблем при запис с дек KENWOOD KX-880D :(
МнениеПубликувано на: Сря Яну 30, 2019 3:34 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Трудна работа да се помогне ако си в Германия...
Не знам колко е ценен за теб дека, но може би е добре да го изпратиш в България, за да ти се помогне.
Ако имаш такъв вариант, сподели.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Сря Яну 30, 2019 3:50 pm 
чете

Не ми е толкова ценен - цялата работа е по-скоро да се занимавам и да науча нови неща :) Аз междувременно тоя проблем го реших - оказа се заминал филтриращ кондензатор на долби платката. Сега има друг проблем - при записване на различни тонове при уж равни входящи нива (поне според индикаторите), при просвирване има разлики в нивата между каналуте в зависимот от височината на тона. Предполагам е разлика в подмагнитващото при 2-та канала... И втори проблем е леко по-хиско ниво на просвирване при десния канал... за него още нямам идея :(

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Сря Яну 30, 2019 4:39 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Както си решил първия проблем изглежда, ще е най-добре да продължиш. Щом един кондензатор е заминал - въоръжи се с търпение и подмени всички.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Фев 07, 2019 10:45 am 
чете

Е може и до това да се стигне, ама се надявам до го избегна ако мога...

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]