BGAUDIO.ORG Audio Portal

Bulgarian Audiophile Society
Дата и час: Нед Авг 18, 2019 3:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Marantz PM6003 или Cambridge Audio Azur 340A SE?
МнениеПубликувано на: Съб Апр 10, 2010 3:11 pm 
чете и пита
чете и пита
Аватар

Marantz PM6003 или Cambridge Audio Azur 340A SE?
Фен съм на мекия звук, без натрапващи се високи и с дълбок и плътен бас, а средите трябва да се преливат хамонично без да са натрапчиви или да се размиват. Общо взето сложна задача /май всеки търси това/. Имам опит със старите модели на Маранц и едно единствено изпълнение от Кеймбридж Аудио, но на кофти колони. Двата бюджетни модела много ги хвалят като постижение цена-качество. Лошото е, че не съм запознат с тези модели и за жалост в Пловдив няма къде да се чуят, а работното ми време не позволява много разходки за проби из София.

Моята идея е сега да си пооправя акустиката в стаята и след като си продам Денона /PMA 500/ и JBL-ите да си взема малки колони на Суонс отговарчщи на слуховите ми изисквания /може и хорни/, след което да си взема нов транзисторен усилвател и към него малка лампа за предусилвател. Жилището ми е малко така, че много мощност ми не требе.
Та въпросът е дали да сменям Денона за Маранц /понеже са вече под една шапка/ или на английското да заложа? И въобще какво бихте ме посъветвали за моята конфигурация. На драго сърце бих разгледал предложения и за други усилватели отговарящи на моите изисквания.
Благодаря и приятен ден.

П.П. - за мен е важна музиката, но не мога да трая звученето да ме дразни та за туй се хвърлям в тези разходи.

Ако не съм улучил темата се извинявам.

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

Заглавие: Re: Marantz PM6003 или Cambridge Audio Azur 340A SE?
МнениеПубликувано на: Съб Апр 10, 2010 9:11 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

yavorberov написа:
Та въпросът е дали да сменям Денона за Маранц /понеже са вече под една шапка/ или на английското да заложа?

Въпросът е кое от двете е по-китайско.
Аз залагам твърдо, че Cambridge Audio Azur 340A е по-китайски!
Ето го отвътре:
Изображение
Коментарите са излишни.

yavorberov написа:
Фен съм на мекия звук, без натрапващи се високи и с дълбок и плътен бас, а средите трябва да се преливат хамонично без да са натрапчиви или да се размиват.

Според мен нещо такова ще отговаря най-пълно на тези условия.
http://cgi.ebay.de/Mission-Cyrus-One-Ge ... 4a9e15d04a
Мисля, че 30W ще са ти напълно достатъчни, при положение, че не слушаш силно.
Тази цена даже ми се вижда твърде висока. За 200 EUR може да се намери в същото състояние.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Апр 11, 2010 12:32 am 
има сериозен опит
има сериозен опит
Аватар

това беше линк

Последна промяна Nanko Rusev на Пон Апр 12, 2010 9:24 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Апр 11, 2010 3:46 pm 
чете и пита
чете и пита
Аватар

100% всичко бюджетно е произведено в Китай, даже ако не е там изпадам в стрес. Много благодаря за отзивчивостта и наистина параметрите на Cyrus One са доста впечатляващи - дори ми изглеждат направо невероятни. Лично аз бих се радвал да чуя такова чудо в действие. Ако някой има сведения за нещо подобно също бих бил благодарен да науча за него.

П.П.: Някой може ли да ми каже нещо за това чудо на техниката, понеже изрових нета и не ми се отдаде /освен няколко обяви за продажба и че е 2х30W/.

http://photo-zona.net/images/user60648/album22686/large/1270986075_triv0651_DSC_2544.jpg
http://photo-zona.net/images/user60648/album22686/large/1270986101_cbmu5388_DSC_2549.jpg
http://photo-zona.net/images/user60648/album22686/large/1270986106_wbtf0007_DSC_2553.jpg

Благодаря и приятен ден.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Апр 11, 2010 7:19 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

yavorberov написа:
Лично аз бих се радвал да чуя такова чудо в действие. Ако някой има сведения за нещо подобно също бих бил благодарен да науча за него.

Ето как изглежда отвътре:

Изображение

Това е схемата на крайното стъпало:

Изображение

Потенциометрите и щракалките са ALPS, през ръцете са ми минали 5-6 екземпляра и нито на един не съм забелязал да пукат или прекъсват. Кондензаторите са ELNA. Трансформаторът е напълно безшумен. Кутията се състои от три алуминиеви отливки - преден панел, капак и дъно+радиатор, като последното е доста масивно. Всичко е събрано на една платка.
Особености:
- Потенциометърът е линеен, а входното ниво - 250mV за пълна мощност. С два резистора - един серийно на входа, а другият - паралелно на изхода, нещата се оправят.
- Някои от партидите са боядисани с някаква боя като гума, която обикновено е отлепена по ъглите. Цялата боя лесно се сваля с коресилин и панелите се боядисват прахово.
- Спойката на входните чинчове понякога се прекъсва с времето. Въпросните места просто се припояват.
Във всички случаи въпросният Cyrus I си струва инвестицията и профилактиката.
Има и още два модела от тази гама, които заслужават интерес:
- Cyrus II, който е почти същият, но оразмерен за по-висока мощност - 50W, а с допълнителен захранващ блок PCX - 75W.
- Cyrus Streight Line - подобрен вариант на Cyrus II, появява се рядко и нямам опит с него.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Апр 11, 2010 10:56 pm 
чете и пита
чете и пита
Аватар

Г-н Суванджиев,
Направо съм изключително впечатлен, от страстта, с която обяснявате. Такова отношение към нещата, които човек харесва, може да запали и най-големият лаик, за което Ви свалям шапка.
Още от първия линк разгледах снимките под капака на усилвателя, но освен нестандартната конструкция - друго не ми направи впечатление, за това се радвам на разясненията Ви.
Може да прзвучи глупаво, но дали има по-съвременен вариант с дистанционно, понеже това е единственото нещо, което възпира моят екстаз към по-старите модели. Много съм се привързал към това чудо на техниката.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 12:12 am 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

yavorberov написа:
Може да прзвучи глупаво, но дали има по-съвременен вариант с дистанционно, понеже това е единственото нещо, което възпира моят екстаз към по-старите модели. Много съм се привързал към това чудо на техниката.

Има. Това е Cyrus III. Лично аз нямам директен опит с този модел.
Коментарите за звука му са аналогични на тези за Cyrus II. Схемата на крайното му стъпало също е много близка до тази на Cyrus I и Cyrus II, както и конкретните компоненти, които са използвани, така, че шансът да свири по същия начин е доста голям.
Виждал съм негативни коментари, че е чуплив, но това вероятно е описания по-горе проблем с чинчовете.
Ето едно предложение:
http://cgi.ebay.de/CYRUS-lll-VOLLVERSTA ... 4aa03cc00d
Докато писах, продавачът май се отказа, но в ebay.de често излизат...

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]