BGAUDIO.ORG Audio Portal

Bulgarian Audiophile Society
Дата и час: Пет Апр 03, 2020 11:54 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Лампов усилвател - проблем
МнениеПубликувано на: Чет Дек 19, 2013 6:23 pm 
чете и пита
чете и пита

Здравейте. Понеже с другия ник (Vizor) се оказва, че не мога да пускам теми никъде (понеже е регистриран преди 400 години и по време на миграцията е загубил правото си да пуска теми завинаги) се наложи да регистрирам този.

Имам следния проблем с бившия усилвател на Владо (dgd). Единия от кондензаторите fujicon 400v 47uf си е скъсал единия крак (директно е излязал от кондензатора навън) и сега е куц, а другия май е поизтекъл. Искам да ги сменя и двата, но с читави. До колкото прочетох Black Gate, Panasonic или нещо такова. Въпроса е, според вас, с какво би било най-добре да ги сменя. Не искам да променям каквото и да било по усилвателя. В крайна сметка ще го закарам на Аспарух да си направи магиите, но ще се опитам да се справя сам с проблема си. Също така не знам колко време е свирил така.
Трябва да пусна една снимка за да придобиете представа точно къде се намира и как е свързан. Приемам и съвети дали някой би искал да го погледне и да удари рамо.

Благодаря ви предварително.

Едит:

След дълго проследяване на схемата и още ужасно много четене (мразя да се връщам назад в годините и си мислех, че съм чел достатъчно) се оказва, че май нищо не може да изгори, а само да шуми, защото мисля че отиват и двата на маса. Защо се е строшил така.. представа си нямам, но утре ще го сменя сам и ще видя какъв ще е резултата. АКо успея да намеря по-качествени от fujicon сигурно ще сложа тях.

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

Заглавие: Re: Лампов усилвател - проблем
МнениеПубликувано на: Съб Дек 21, 2013 9:21 pm 
чете и пита
чете и пита

Темата е за триене. Смених кондензаторите със същите, хубави спойки и всичко е наред. Единствения проблем, че при 4 ома има някакви смущения, но нямам осцилоскоп под ръка да проверя какво става. Плюс това слушам на 8.

Благодаря на отзовалите се.

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]