BGAUDIO.ORG Audio Portal

Bulgarian Audiophile Society
Дата и час: Вто Ное 13, 2018 4:18 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: странен проблем при CD+-R записи
МнениеПубликувано на: Вто Дек 31, 2013 5:06 pm 
чете и пита
чете и пита

колеги, след записано сд във wma формат / аудио / показва 0 мб на диска , а иначе си свири.Проблема е, когато някой приятел хареса музиката и помоли да му го презапиша - просто компа не го познава.Записвам с Неро - нещо в настройките ли трябва да се бутне - доста досадно е, защото не проверявам дисковете веднага и разбирам като дойде момента за презапис.Не става със всеки диск - когато си поиска, презимно с теглени от нета албуми, старателно ги конвертирам с екстрактора , пробвал съм и фуутбара - резултата е същия, като дам адд на нерото си изписва някакви байтове / колкото са си /, обаче след това ако презаредя диска за проверка - греда - 0 байта.Опитвал съм какво ли не с презаписваеми дискове - същия резултат, мой приятел има същия проблем - ако запише нещо не може да ми го презапише ако е затрил флака или апето, т.е. налага се и двамата да теглим едно и също нещо, което е досадно, защото ми е комшия.Неро 11 от замунда ако това има значение - мисля да не са кодирани някак тия лоузелесс файлове и от там да е проблема ?

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

Заглавие: Re: странен проблем при CD+-R записи
МнениеПубликувано на: Сря Яну 01, 2014 9:21 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Май не си хич наясно с аудио форматите, както и при записване на аудио дискове. :)

Щом не виждаш нищо през Уиндоусовския експлорер, значи си записал СД-то, като сд-аудио формат.
През компютъра няма как да видиш записаните файлове на аудио сд, не и по стандартния начин.
Ако искаш да презапишеш диск, който при теб си върви нормално, просто му задай в Нерото копи сд, ще ти поиска да свали информацията от оригиналния диск-даваш му го. После ще ти поиска празното сд да го запише, подаваш му такова и чакаш записа да завърши. Ползвай възможно по-ниски скорости на запис и не рови по компютъра по време на записа.
Ако имаш допълнителни въпроси - питай.
Успех в начинанието! :wink:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Фев 14, 2014 11:06 am 
чете и пита
чете и пита

на 70 % от дисковете си виждам нормално да речем 653 МБ, на 30 % - 0 МБ, иначе при атачване на албума си изписва колкото си е. След процеса дава 0 МБ. Такъв диск после не може да се презапише с COPY ENTIRE , защото не познава информацията на него.Формата си е WMA. Къде бъркам ? И мои приятели имат същия проблем, проблема е при записване и с екстрактора , т.е., не е от НЕРО. Такъв диск засвирва на компа само с автоплей - ако отида на СД устройството и дам опън с нещо си / плеър/ - греда.
Начинание няма - аз си записвам дискове от 15 години - проблема се появи наскоро.Ако някой търси нещо на аудио качество може да пита - само рок музика обаче.Имам стабилна колекция.
И още едно питане - много албуми започват с интро и при презапис интрото се отцепва от първата песен и ефекта е ужасен - спира за секунда и гръмва след това, като отсича гадно музиката, има ли спасение за това, защото с опцията no pause between track не става пък и прее... останалите паузи.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Фев 14, 2014 2:23 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Виж сега, не мога да ти напиша в един пост какво знам и кое-как се записва на дискове, темата е огромна, както и купищата формати.
Кажи ми чисто и просто, какво искаш да има на записания диск и с какво устройство искаш да го отваряш.
И второ - дай да видим точно какъв формат е музиката, която теглиш.
Иначе без конкретна информация съм безполезен, така не става.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Съб Фев 15, 2014 1:23 am 
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Аватар

Ivo_63, защо конвертираш лослес форматите във WMA?
Това си е като mp3. Ползвай "Burrrn" и записвай директно от flac, ape или wv.
В стандартният случай,, програмата се свързва с датабазите в интернетт и ти прави копие на оригиналният диск, който е бил рипнат.
Ако го няма прошнурован в каталога като издание, пак ще ти го запише като аудио цд и пак няма да имаш проблем с копирането му.
Burrrn е свободен софтуерр, и аз го ползвам основно в случаите, когато оригиналното издание е било рипнато като единн файл целият диск. Тогава с Burrrn се отваря cue файлът, който се съдържа в торента. Програмата го разделя на парчета и записва аудиодиска..
Ако парчетата в торента са отделни Flac-ове да речем,, просто трябва ръчно да се добавят за запис в програмата.
Разбира се това е само един от начините, но "wma" не ти е нужен като формат в тази работа.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Съб Фев 15, 2014 2:20 pm 
чете и пита
чете и пита

конвертирам, защото слушам на сд плеър , не на компютър
файловете са аре или флак и затова се налага конвертирането
за да ги слушам на сд трябва да са wav - сбъркал съм без да исам формата , диска ми не свири други формати

kromuilis написа:
Разбира се това е само един от начините, но "wma" не ти е нужен като формат в тази работа.

и след записа какъв е формата ?

Последна промяна ivo_63 на Съб Фев 15, 2014 2:46 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Фев 17, 2014 12:20 pm 
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Аватар

След записа, формата на файловете е "cda", както при матричните дискове.
"File system: cdfs", също както при матричните дискове.
размера на файловете, както и размера на носителя не се вижда, тоест показва 0 байта, отново както при матричен диск.
Между другото не знам какъв ти е плейъра, но аз не съм виждал оригинален диск, на който през експлоръра да се виждат wav файлове.
И на последно място ще кажа, че няма причина така записаните дискове да не могат да се копират.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]