BGAUDIO.ORG Audio Portal

Bulgarian Audiophile Society
Дата и час: Пет Сеп 21, 2018 11:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Свободата срещу Internet
МнениеПубликувано на: Сря Яну 26, 2011 9:26 pm 
има опит
има опит

Чшшш, ало к’о п’раим? Пита автора на този филм: http://www.vbox7.com/play:69ba2839
Филм защо Facebook e прецаквация. И кое и как точно.

Топ специалните агенти на щатите са:
1. Google – помни и знае повече неща за вас, отколкото си представяте.
2. Microsoft – който ползва Windows, ако не знае отворените врати в системата, отвън влизат като у дома си (group policy). И те като горните почнаха да създават „облачен компютинг” (всичко ви е в/у техните сървъри).
3. Facebook – знаят завинаги това, което им дадете да знаят и го съобщават на всеки заинтересован.

Темата е много дълга, сега просто я зачеквам леко. Освен пипалата на системата, проблема е в „теория на масите” – както се казва във въпросния филм…

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

Заглавие: Re: Свободата срещу Internet
МнениеПубликувано на: Сря Яну 26, 2011 9:31 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Всеизвестна истина е, че Google Gmail и Facebook се следят от FBI и всякакви други съмнителни служби в Щатите. Те знаят всичко за нас, ако... разбират български :mrgreen:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Сря Яну 26, 2011 9:41 pm 
има опит
има опит

Да, не откривам топлата вода. Но това е дълга тема, която мисля е интересна за всеки, който държи да е извън The MATRIX. Само описанието на сигурните комуникации, доколкото могат да са сигурни иска немалко четене и работа. И постоянно да си в час. Отделно на провайдърите неофициално им е забранено да правят VPN мрежи. Иначе как ще се слуша?

Отделно не е маловажна тая "теория на масите". В бъдеще все повече папагалите ще определят съдбата на мислещите. Изгледайте филма :)

Да не повтарям неща, ако някой има интерес, ще дам линк на мои стари писания по въпроса. Над Google е "Ешалон"-а: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1% ... 1%D0%B0%29

Целта не е някой да учи някого, а да се споделя информация.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Сря Яну 26, 2011 10:47 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Ето една доста добра статия по въпроса:
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index ... =426633744

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Сря Яну 26, 2011 11:30 pm 
има сериозен опит
има сериозен опит
Аватар

Витане, в този форум няма марсианци или поне аз не вярвам да има. Да беше се доизказал, че и всеки форум се души, без изключение щеше да си максимално обективен. Няма място в нета, където да не са завряни носовете на всевъзможни ченгенца със зелени чорапки, разни психо аналитици от тазни потайнички институтчета, разни щатни и нещатни сътрудници.
От горенаписаното следва, че масите са профилирани и революции няма да има :wink:...което е и основната цел на Биг брадъра

Цитат:
всеки, който държи да е извън The MATRIX

Много често се говори за излизане от матрицата, но хората май бъркат излизане с разширение на съзнанието. От матрицата не се излиза, а трябва да станеш невидим за нея. Как се става невидим? Като не се съобразяваш с мнението на другите и бъдеш самия себе си. Тогава ще създадеш своя собсвена матрица със свои правила. В добрия смисъл де.
Помагало, "филма" "Транссърфинг на реалността" на Вадим Зеланд.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Яну 27, 2011 12:24 am 
има опит
има опит

Съжалявам, че отмествам темата, но това е за последно. Гледал съм го твоя гуру в оня твоя филм. Филма ти ми напомни оня инженер, дето при дискусия е ударил по масата и казал: this is evil – и така е станало мотото на Google: don’t be evil… (не бъди зъл).

Това е зло. Поредния гуру със класическия сценарий, де преди „прозрение” нещо почнало да го подтиска (или понякога души - кой ли в паралелния свят е това). И после казва как да станем СВРЪХЧОВЕЦИ, създавайки си абсолютно измислен свят. Пренебрегвайки другите и за сметка на другите. Няма да водя спор по това, защото е дълъг и ще излезем извън рамките на форума. Не ми е това целта.

Естествено не може човек в цивилизацията да излезе напълно извън Матрицата. Да стане това, трябва да стане отшелник в планината (ако се научи да оцелява). Но пък може да се доближи много до нейната „външна” граница…, което е възможно :)

@ Stefan Stefanov – благодаря :) Ето един отличен сайт също по въпроса: http://uznai-pravdu.ru/viewtopic.php?f=10&t=3748 Единствения му кусур е, че един пасаж от текста се повтаря 2 пъти.

Едно от най-добрите неща е, да подкара човек виртуална машина, но нещо не ми излизат виртуалните адаптери, по-скоро тяхната „плетка”. Така ставаш напълно измислен. Много малко хора се интересуват от подобни гимнастики и акъл няма откъде да взема. Е, трябва и VPN…

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Яну 27, 2011 1:56 am 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Аз бих казал - Който го е страх да не ходи в гората.
Има много начини за сигурна комуникация, всякакви криптографии с удостоверени симетрични ключове и подобни, така че сигурната комуникация между двама човека или група (или машини), не е проблем, дори ползвайки icq. Естествено браузването в www е малко по-проблематично но и то може да се нагласи така че да е малко по-конфиденциално, ама ще се върнем 20 години назад (човек може да ползва wget вместо firefox например ).

Също така, напълно естествено, ползването на всякакви web сервизи, като web-mail, facebook и каквото друго се сетите е все едно си си развял гащите като знаме, ама всеки сам си решава.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Яну 27, 2011 10:27 am 
има опит
има опит

Да, всеки си решава. Но трябва и да се проверява всичко, а не да се взема на доверие. Най-криптирания изтънчен (и бавен) метод е TOR. Той обаче е пуснат „даром” от лабораториите на военоморските сили на щатите. Но сървърите за логване са техни. По новините казаха, че са хванали едни педофили въпреки TOR-a. Аз съм засичал, че когато го ползвам да чета например за военните зулуми на САЩ, от мен се интересува сървър на НАТО… Следя интереса с PeerBlock. Просто искам да знам, кой ме взема за мезе :)

Подобно е със Skype. Там в управата има „бивши” военни. Алгоритъма за криптиране те го дават. До колкото знам, „горе” в Ешалона си го слушат без проблеми когато искат. Въпреки, че няма техни логващи сървъри. Т.е. има, но комуникацията е по-независима от тях.

Параноя? Не мисля, но предполагам знаете, че у нас годишно се дават над 100 000 000 само за нашите „слушатели”. Да, криптирането помага, но при софт и алгоритъм от тези със свободен код…

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Яну 27, 2011 10:17 pm 
има опит
има опит

Никой не е застрахован, дори и шефа на Facebook: http://it.dir.bg/2011/01/27/news7874047.html

Хакери са успели да проникнат в акаунта на Марк Зукърбърг в собствената му социална мрежа Facebook. За известен период от време на страницата на Зукърбърг е излизало съобщение, написано от хакерите, твърди популярният технологичен сайт TGDaily.com.
Хакерите са предлагали на потребителите да инвестират средства в социалната мрежа от името на Зукърбърг. Дори е споменавано името на Мохамед Юнус, автор на концепция за микрокредитиране и носител на Нобелова награда. Твърди се, че хакнатият профил на Зукърбърг е видян от над 1,8 милиона потребители…..
…. Към момента Facebook има около 600 милиона регистрирани потребители по целия свят.

@Stefan Stefanov – благодаря отново за линка :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Фев 03, 2011 9:47 am 
има опит
има опит

Гражданската война в Египет (все пак има убити и ранени) не минава без социалните мрежи. Още за механизма на социалното инженерство (или теория на масите):
http://vbox7.com/play:44894839

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]