BGAUDIO.ORG Audio Portal

Bulgarian Audiophile Society
Дата и час: Чет Апр 09, 2020 9:39 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: лек мод на CD ARCAM
МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2015 12:06 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Слагат се, където има нужда. Нужда при теб така и не разбрах дали има?

1. Подмени осцилатора с працизен такъв, по възможност със собствен мрежов трансформатор
2. Подмени изходните прехвърлящи кондензатори с Black Gate 22-220uF (NX Hi-Q, NX, N, FK, F, VK) или film-foil ~10uF
3. Подмени ОУ (I2V, LPF, изходен буфер) с по-аудиофилски, вкарай ги в клас А

С това почни.
Подмени = някой, който разбира, да свърши работата

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2015 1:46 pm 
чете

Питам за кондензаторите по принцип.Снощи се оказа, че един мой приятел има KZH кондензатори.Ще ми даде за проба.Иначе BG -трудно.Имам приятел с такива, но той лови шарани в Ибей с тях за нечовешки цени.И живее в UK .Аз имам само 2 бр. още ама са стари.Иначе ти къде видя при мен прехвърлящи електролити в изхода :pm .За кварцов генератор-видях, че има едно момче в Пазарджик-произвежда и продава готови платки.Трафчета имам само японски и немски, както и няколко тороида и R-core 2 бройки(японски и те).Понеже често ходя служебно в Пазарджик-при първа възможност ще направя контакт с него.

За замяна на ОУ-доста четох .Колкото хора-толкова мнения( :!: ).Най ми е лесно да сложа по един цангов цокъл и да пробвам.Някои са по-доволни от дискретно изпълнение.Смятам, че когато се проектира филтър от 4-ти ред доста се мисли какви ОУ се слагат.Вярно, че има нови чипове с добри характеристики на книга.И някои се набутват с по-20-40 долара на чип-и послед 2 дни еуфория.Накрая обаче се оказва, че старата 5532 свирела ....по-добреее(примерно казано).В по-следващите модели ARCAM слага OP2134 BB.В последните им модели-не знам, щото всичко вече е SMD.А схемите на новите са недостъпни.Няма да се набутвам за чипове.Имам идея как да взема 10-на видове за без пари за проба за известно време на BB(TI),AD,LT, JRC.Аз имам няколко бройки OP627 , ама са на платки и са SMD.Обаче едно по едно.Тези дни грецовете ще заменя с шотки диоди.

И друго, което смятам, че е важно.По моя преценка няма смисъл да се изхвърлям много-много, защото аз не притежавам еталонни тонколони, независимо, че имам отлична акустика в помещението , в което слушам.Стъпалото и контрола са сравнително добри, ама и те не са еталонни.Виж слушалките ми са много добри, ама отдавна не ги ползвам :lol: .Не е нужно да си сипвам парите в канала... Целта ми е средно ниво-на нивото другите ми компоненти или малко по-добро. :wink:

Ще пиша след смяната на грецовете какво съм чул. :st

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2015 10:14 pm 
чете

избрах си диодите за греца - IDH03G65C5 :js

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]