BGAUDIO.ORG Audio Portal

Bulgarian Audiophile Society
Дата и час: Чет Юни 04, 2020 10:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Какви нискобюджетни ОТ за домашно ползване на открито
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 3:49 pm 
чете

Здравейте,
помагам на приятел относно вариант за нискобюджетни ОТ за вила, като най-вече ще се използват на открито.
Тъй като поизмъчихме едни фрс10 покрай празниците, решихме че за лятото трябва да има нещо повече. Слушал съм bg17 подкрепени с sc5 в затворен обем и доста добре се справяха. Тъй като ще се ползват на открито, има ли смисъл да се гони по голям обем с басрефлекс и без ВЧ имате ли представа как би звучало. Разгледах проекти в ТЛ и хорни но пак незнам има ли смисъл. Ако имате друго предложение за проект с нискобюджетни говорители ще се радвам да го споделите. Говорители още няма и има време да се взимат, но ако някой има ненужни bg17 или bg20 да пише.

Върнете се в началото
 Профил Изпрати лично съобщение  

Заглавие: Re: Какви нискобюджетни ОТ за домашно ползване на открито
МнениеПубликувано на: Пон Яну 06, 2014 1:40 pm 
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Аватар

Ако ще е нискобюждетен говорителя, можеш да си проектираш сам тяло. Можеш и да ползваш готов проект.
Хубаво е да се конкретизираш малко.
Иначе с Visaton BG20 има няколко проекта тук, като можеш да го надстроиш с високочестотен.
Дори можеш да се пробаш да го сложиш в Centaur 360 ;)

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Какви нискобюджетни ОТ за домашно ползване на открито
МнениеПубликувано на: Пон Яну 06, 2014 11:49 pm 
чете

Ще опитам да конкретизирам, колоните ще се използват предимно лятото и на открито, така най-често ползвали къщата. Съответно трябва да се изкарват и вкарват и е трудно да се използват големи конструкции. Сигурен съм, че с тази хорна ще свирнат добре, но конструкцията многократно надминава по сложност проектчето и бюджетчето, и едва ли е оправдана за този говорител. Както казах bg17 ме учудиха как свиреха в малки затворени кутии и все мисля да реализираме такова нещо. За BG20 ми се струва, че задължително трябва да ползва ВЧ подкрепа според характеристиката и 1db по ниска чуствителност(ако това трябва да се взима предвид), а и не съм слушал нищо с този говорител. Разглеждах и ТЛ-ките и по писаното разбирам, че и тази конструкция си заслужава, но за свирене на открито незнам дали ще се усещат плюсовете.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]