Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - LM3886 или TDA7294 коя е по добра
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

LM3886 или TDA7294 коя е по добра
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CHIP (CHEAP) AMPS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Юли 01, 2005 8:55 pm    Заглавие: LM3886 или TDA7294 коя е по добра Отговорете с цитат

LM3886, LM4780 или TDA7294(3)
Коя свири по добре, би трябвало да е LM-а. Имали някой който е слушал и двете за да даде обективно мнение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Пет Юли 01, 2005 11:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=search&mode=results

от жегата ли те мързи, или си си такъв по принцип ??

Търсенето даде 12 резултата
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Пет Юли 01, 2005 11:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ясно коя свири по-добре - никоя от изброените.
LM1875 & LM3875 RULEZZ !
www.google.com
В НАЛОЖИЛИЯ СЕ СТИЛ ДА ДОБАВЯ - ИЗХВЪРЛИ СИ КОЛОНИТЕ АКО СА ПОД 92-95 dB/W/m! HI-END Е НЕСЪВМЕСТИМ С НИСКОЧУВСТВИТЕЛНИ БОКЛУЦИ!
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 02, 2005 12:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

widowmaker написа:
Ела и чуй ТЛ-и,изпълнени с говорители 82дБ/ват/м как къртят мивки и нуждници Smile
Не с 3875,а с DOGC Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юли 02, 2005 7:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В руските сайтове имаше доста широка дискусия по темата. Там преобалдаваше мнението че няма общо мнение Laughing Демек едни си хвалят едното - други другото. Аз лично нямам свое мнение по въпроса за звученето. Знам само че 7294 гори много лесно и безпричинно. До сега 3886 са ми тръгвали от раз. Ако имате желание може да се сглоби едно слушане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Юли 02, 2005 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Реших да потърся LM3875 по магазиите, забелязах че доста я спрягате във форума но малко се съмнявах че има някаква съществена разлика между тия ИС. По принцип си взех 2 FRS 8 8 ома с идеята да си взема още 2 или 3(за център може да потърся нещо екранирано и с по голям диаметър за да мога да го отрежа по ниско, около 110Hz) и да ги ползвам със един суб за гледане на филми а и също ще слушам и музика но когато ми се по избистри идеята пак ще се консултирам със форума, благодаря ви за помощта. За сега единствено съм сигурен че фрс 8 ще възпроизвежда честотите над 150-250Hz за да може да създава що годе добро звуково налягане. И за усилвателя не съм сигурен дали искам да е ИС въпреки че мързела ми е влюбен Embarassed в ИС и още повече в тези които се продават и със налепена платка. За суба ми се върти идея за нещо с говорител пак на visaton или може би с TVM226-07, може би нещо малко или пък по голямо, като TL
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Нед Юли 03, 2005 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kirilov написа:
widowmaker написа:
Ела и чуй ТЛ-и,изпълнени с говорители 82дБ/ват/м как къртят мивки и нуждници Smile
Не с 3875,а с DOGC Smile

Благодаря, не. Предпочитам музиката да гали ухото...кенефите ги оставям на други.
Все ми е тая какво мислите за мен, за NS, за LM-ите от серията Audio Overture ... само ми е смешно как единствено в България се намериха хора да създадат усилвател, който да нарекат Death of Gainclone, че и да се гордеят с това ...
Желая успешни продажби и голям оборот Wink
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 1:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като не ти пука,вземи та се откажи от тоя сайт!
Какво още търсиш тук?
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

progressor написа:

... само ми е смешно как единствено в България се намериха хора да създадат усилвател, който да нарекат Death of Gainclone, че и да се гордеят с това ...
Желая успешни продажби и голям оборот Wink


Това, че не се е намерил човек в друга държава да направи DOGC си е проблем единствено на другите държави, с всички произтичащи от това последствия. DOGC съществува по причини, подобни на тези по които съществува
Death Of Zen . Аз имам Зен и не съм приел като лична обида факта, че съществува проект, целящ да закопае моята реализация.
... А на мен пък ми е страшно интересно (или смешно) нещо друго в този ред на мисли: Как успя да разбереш звуковите качества на DOGC, след като си слушал само GC?
Личният ми опит в тази връзка е:
1. GC на Загорка с All Fun Horn и Aleph X с All Fun Horn: НИКАКВИ шансове за GC.
2. GC с малките TL и Zen V4 с малките ТЛ: Никакви шансове за GC
3. GC със средните TL и Zen V4 със средните ТЛ: Никакви шансове за GC
4. DOGC със малките и средните ТЛ: Сериозен опонент на Зен-а, особено по отношение на маса и финанси
5. А+B на widowmaker със средните ТЛ, Voigt Pipes и ТL-ите на oceanman, както и GC със ТL-ите на oceanman, както и ONKIO-то на oceanman с ТL-ите му... Никакви шансове за GC пред А+B -то от кита, което звучи едно към едно с DOGC с единствената разлика в мощностите, тъй или иначе предостатъчни дори за 82 дб/ват/метър колоните (средните и малките ТЛ).

В никой случай GC не можа да се опъне дори и слабо на A+B технологията. Та това е моят опит, слушал съм десетки часове за да твърдя подобно нещо. (не съм го сравнявал с Original Gain Card но едва ли друг, освен мен от тук четящите е сравнявал GC с повече други системи). Това беше и причината да продам чиповете и платките предназначени за подарък на хора, към които изпитвам уважение, защото реших, че няма да си петня името Embarassed дори и с толкова евтини подаръци ...

Аз започнах моя проект, доверявайки се на приказките на приятели, но много бързо се разочаровах след като го чух

От километри си личи, че този проект го правят хора, които ги мързи да сложат повече от 1 кило алуминий или повече от един трансформатор в кутиите или искат усилвателят им да свирне за един ден. Е, не става!

Та как ти извади твоите изводи и направи глобални заключения за световните тенденции в аудиотехниката и защо мислиш, че всички които си правят GC разбират нещо от електроника или ЧУВАТ добре?

П.П. Продажбите са много добри, но не защото силно рекламираме това, което свири добре, а защото това нещо DOGC, FFEC A+B свири по-добре, отколкото може да бъде описано ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

widowmaker написа:
Като не ти пука,вземи та се откажи от тоя сайт!
Какво още търсиш тук?

А може ли да влизам отвреме на време да си чета ЛС ?
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чети!
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 05, 2005 7:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека не започваме спорове,които нямат смисъл,според мен...През живота си за средностатистически човек съм сменил доста апаратури...с огромни лишения от финансово естество....направил съм повече от 70 колони...Къде зле,къде по-добре...Имал съм и възможност да имам и "Nakamichi"в апогея на тази техника...Не малко и усилватели са минали през ръцете ми...напоследък се залисвам по DIY...Абсолютно безпристрастен съм към марки и имена...25 годишният опит на търсене ме е научил на това...Сега този сайт определено ми даде много...Дори направих с голям ентусиазъм своя Геинклон,имам и още един чифт платки...Хората,които ме познават,знаят,че се стеремя да изпипвам нещата,които умея...
Моя Геинклон претърпя различни метаморфози,премина през различни схемни решения...Резултата,наистина не бе лош,като за начинаещ като мен...Дори го предпочитам на моменти пред "добре" направеното Онкио...и наистина изтисканата от всякъде Микромега(ТДА 7294),за която съм броил 490 ЕВРО Exclamation
Какво бе учудването ми,когато Аудиоман-адонесе купонджийския си усилвател....Направо чух всичко по новому...Имаше стряскащо нови звуци и пространства...съпоставени с моята купешка техника....
Мина време...По едно време цъфнаха Уидоу и Кирил с по една дъска у нас с платки и трансформатори и някакви омотани жици Very Happy Exclamation
Пуснахме свирката и...Не става въпрос кое свири по-хубаво...Между много конкурентни усилватели може да се хванат разлики,и всички да ни харесат въпреки това...Било ЗЕН-а на Кирил,на Аудиомен,на Дман-а,на Уидоу,Алеф-а на Загорка, или Змея..Тук не става въпрос за това...Тук става въпрос за нещо друго...Вички те свирят по-добре в сравнения с Гейнклона...Последния предпочитам да го слушам в сравнение с моите усилватели и никога не съм казал,че е лош....за това което е...Но всяка жаба да си знае гьола...
Става въпрос за това,че в сравнение с А+Б на Уидоу въпросния чип наистина ми дрънчи...Казвам го възможно най-меко при това....
Дори си мислех,че колоните ми всичките не са наред(А те са доста скъпи)Но проектите ми за преправянето им се изпариха яко дим след като въпросните жици и платки(А+Б) показаха такъв детайл,динамика,натуралност и сцена,че не ми остана просто дъх...

Сега продавам комплекта чипове,а единия си го оставих за усилвателче комбинирано с предусилвател за микрофон...Т.е измервателен уред за Т/С параметри...Изводите си ги правете сами...Не искам никого да засегна или да омаловажа труда на друг...нито да величая някого...Фактите...за това говорим...И не ме интересува кой по света какво е правил...вярвам на слуха си...и за щастие не съм единствен...

Но малко разводнихме темата...Според мен на базата на притежавани усилватели с ЛМ3875Т и ТДА 7294- по-добър е ЛМ-А.по-добра динамика,повече въздух в средите....Малко ми идват по-неестествени високите на ЛМ-а(не че на ТДА са по-добри).Всички компоненти са ми качествени..Но чипа си има ограничения явно,или аз не мога да го направя...ама тогава и Микромега не може Very Happy Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Юли 05, 2005 6:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Реших, за сателитните ще си направя 5 бр. „DOGC” а за суб-а най-вероятно „FeedForward Error Correction (A+B) amp.” никакви GC-ни. Работата ще е доста повече но все пак ще работя за себе си и това ще е приятна работа а и ще го правя на етапи, дано до есента да е готов.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
orto
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 101
Местожителство: Gorna Oriahovitza

МнениеПуснато на: Вто Юли 05, 2005 6:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ioan написа:
Реших, за сателитните ще си направя 5 бр. „DOGC” а за суб-а най-вероятно „FeedForward Error Correction (A+B) amp.” никакви GC-ни. Работата ще е доста повече но все пак ще работя за себе си и това ще е приятна работа а и ще го правя на етапи, дано до есента да е готов.


ДОГК се сглобява за точно 30-40 мин. някаде,разбира се ако имаш всичко под ръка.... звукът му е прекрасен ... слушам го с един стар creative pci .. ES1371,73 (WDM) го разпознава вина .... бобината е според описанието тук, като е навита максимално плътно и е намазана с лак ,и после стегната с изолационна лента ,сложил съм philips кондензатор в паралел на електролита ...... ,но да не се отклоняваме от темата все пак тук е чип-амп раздела...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Юли 05, 2005 10:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко ме притеснява подбора на елементите, и по скоро че няма да ги подбирам особено старателно но предполагам че и така ще свири доста по добре от която и да е ИС. Има транзистори които са по няколко в един корпус дори в един каталог за транзистори намерих мощна двойка комплементарни МОС транзистора. Дали има такива транзистори които са подходходещи за аудио?
И моята audio карта е creative но е live! с 4 изхода, звука и не е лош но определено CD-то ми(Sony) свири по добре а то е от нисък клас. Но за съжаление от време на време спира да чете или прекъсва но като го одаря няколко пъти или го наклоня най-често се оправя club me! по някой път се налага да повторям процедурата по няколко пъти Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CHIP (CHEAP) AMPS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди