Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Обяснете малко теория на начинаещия
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Обяснете малко теория на начинаещия
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
IvanDTr
чете


Регистриран на: Nov 24, 2004
Мнения: 3
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 24, 2004 3:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

BlackBLOOD написа:
... нещо което да ми превръща SPDIF-a в качествен аналогов 5.1 звук..
10х всепакSmile


SPDIF значи Sony Philips Digital InerFace и той е двуканален. По него може да се прехвърля единствено стерео и моно сигнали, но на два канала.
За да имаш 5.1 ти трябва друг интерфейс. Той си е специален 5.1 или се използват 6 канала от утвърдените 8 канални протоколи ADAT или TDIF Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eddie
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 20, 2004
Мнения: 27
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Сря Ное 24, 2004 8:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

IvanDTr написа:

SPDIF значи Sony Philips Digital InerFace и той е двуканален. По него може да се прехвърля единствено стерео и моно сигнали, но на два канала.
За да имаш 5.1 ти трябва друг интерфейс. Той си е специален 5.1 или се използват 6 канала от утвърдените 8 канални протоколи ADAT или TDIF Very Happy


Въпреки че на много места в интернет съм срещал описания като това, където се пише само за 2 канала, можете да си ползвате SPDIF-а за да изкарате колкото си искате канален звук от компютъра към външен рисивър, който има коаксиален цифров вход (на определени дънни платки става и чрез оптика - съответно през оптичния вход на рисивъра). Аз съм свързал с един обикновен коаксиален кабел SPDIF-а на вградената звукова платка на дъното с рисивъра, и когато пускам DivX с АС3 звук (Dolby digital 5.1/6.1) или DVD (Dolby Digital/DD EX, DTS/DTS ES) индикацията на рисивъра ми светва, че получава многоканален звук - 5.1 или съответно 6.1. Ако слушам CD Audio съответно индикацията е за стерео сигнал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IvanDTr
чете


Регистриран на: Nov 24, 2004
Мнения: 3
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 24, 2004 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

eddie написа:
Въпреки че на много места в интернет съм срещал описания като това, където се пише само за 2 канала, можете да си ползвате SPDIF-а за да изкарате колкото си искате канален звук от компютъра към външен рисивър, който има коаксиален цифров вход (на определени дънни платки става и чрез оптика - съответно през оптичния вход на рисивъра). Аз съм свързал с един обикновен коаксиален кабел SPDIF-а на вградената звукова платка на дъното с рисивъра, и когато пускам DivX с АС3 звук (Dolby digital 5.1/6.1) или DVD (Dolby Digital/DD EX, DTS/DTS ES) индикацията на рисивъра ми светва, че получава многоканален звук - 5.1 или съответно 6.1. Ако слушам CD Audio съответно индикацията е за стерео сигнал.


Вярно! Проверих и се оказа, че през S-PDIF може да се прехвърля и многокална информация IEC61937 datastreams. Разликата е, че в двуканалната версия се прехвърлят аудио семпли, а в IEC61937 се прехвърля data (DTS, AC3, MPEG audio etc.). Header бита съдържа информация от един бит 0-1, което съобщава дали инфото в SPDIF-а е аудио (0) или някакъв друг стандарт (1). Този бит съобщава на нормалните аудио уреди да не свирят стойностите, които получават, ако не са аудио. Също така устройствата, които могат да четат и двата потока, търсят този бит, за да разберат, как да се отнесат с последващата информация.
_________________
[FONT=Times]Невъзможното правим веднага, [color=red]за чудеса ще трябва да почакате! [/color]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Ное 24, 2004 3:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сегаостава да разбера колко струва един добър ресивър който да може да ми получава тоя сигнал от компа по цифров или опти4ен изход. Не искам да има усилватели към него, искам само това да прави...
Дали ще е по добър като качество на звука от тоя Търтал Би4?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eddie
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 20, 2004
Мнения: 27
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Сря Ное 24, 2004 9:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sony/Philips/Yamaha с коаксиален вход със сигурност можеш да вържеш към РС-то през SPDIF-a. За останалите марки не съм сигурен, но мисля че не би трябвало да има проблеми. До колкото знам обаче, повечето от по-евтините модели нямат preout изводи, които да свържеш към многоканален усилвател - т.е. да използваш рисивъра само за външен декодер.

Между другото, каква е идеята ти ако не е тайна?

За Hi-Fi стерео не би трябвало да става дума - няма как да използваш този многоканален звук.
Ако става въпрос за филми, и то не само DVD, ами и стерео DivX-ове примерно, бих ти препоръчал да си вземеш външен рисивър - можеш да използваш Dolby Prologic II или DTS Neo 6 на рисивъра, които създават 5 канален звук от обикновено стерео - и мога да твърдя доста успешно. Дори и най-евтината Yamaha - RXV350 примерно има 5 отделни 24 бит/192Khz DAC-ове за всеки канал (старите модели са със 24bit/96Кhz), и два допълнителни 32bit-ови процесора - един за декодиране на Dolby / DTS форматите, и един за допълнителните ефекти. Отделно че при по-евтините звукови платки една част от този процес става с външен софтуер + част от ресурсите на РС-то... Има и друго нещо - най-добрата система която пресъздава 5/6 канален звук от стерео за момента е DTS Neo 6, а досега не съм видях звукова платка (ширпотреба) + софтуер, който да може от обикновено стерео да прекодира звука чрез DTS Neo 6 във 5/6 канален - повечето работят само с Dolby Prologic/ Prologic II.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди