Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Telefunken CD300
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Telefunken CD300
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 30, 2006 8:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

widowmaker написа:
Трябва много внимателно да се повдигне с пинсета лещата, тя с намотките е на шарнир и да се почисти огледалото отдолу под нея с огънато на "У"
телче, омотано с малко памук, като се внимава да не стърчи желязото и да не се надере огледалото или покритието му, оттам малко играчка с тримера и ако не става, в кофата за боклук и нова оптика.
Фокусиращата леща се чисти както отгоре, така и отдолу!


Това го направих на прима виста Very Happy Под горната леща отдолу има втора такава (а не просто стъкло), и нея я почистих, ефекта е същия, въпреки че и двете имаха нужда от почистване...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 30, 2006 8:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mitkostoimenov написа:
На някои стари механики има едни пластмасови втулки,които се разбиват с времето,намират се на водещите оси,погледни ги,ако е от оптиката мисля ,че съм я виждал на цена от 27.00 лева.Аз имам Yamaha RX 390,която е със същата оптика.


При мен втулките са метални, предполагам бронз, а не са и разбити на вид и на пипане/придвижване. Ще покопая още малко, направих почистване/смазване, няма промяна - ефекта е същия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Мар 30, 2006 9:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gogo написа:


Изключвател за старта при мене няма
Има Exclamation Някъде отдолу е,и изключва/включва/когато окото е под **пистите**на сл.информация.Ако не е от оптиката/мисля че че е/е от **трансмисията** и изключвателя Sad премести леко/0,5-1мм/червяка по оста на моторчето за да работят четките на друго положение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
citron
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 08, 2006
Мнения: 31
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2006 3:54 pm    Заглавие: Оптика Отговорете с цитат

Прочетох Гого накъде по предишните Ти постове, че оптиката няма номер. Провери по шасито на което е прикрепена лазерната глава за лепенка с номера.

Както я описваш ми прилича на Филипсова.. Тя се сменя с модула направо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2006 4:10 pm    Заглавие: Re: Оптика Отговорете с цитат

citron написа:
Прочетох Гого накъде по предишните Ти постове, че оптиката няма номер. Провери по шасито на което е прикрепена лазерната глава за лепенка с номера.

Както я описваш ми прилича на Филипсова.. Тя се сменя с модула направо.


Значи на самия модул-шаси (той е дуралуминиева отливка) има само един надпис със син флумастер "F10/4". На самата четяща глава има бяла лепенка с номер 176701 и това е всичко...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
citron
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 08, 2006
Мнения: 31
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2006 4:36 pm    Заглавие: Re: Оптика Отговорете с цитат

gogo написа:
citron написа:
Прочетох Гого накъде по предишните Ти постове, че оптиката няма номер. Провери по шасито на което е прикрепена лазерната глава за лепенка с номера.

Както я описваш ми прилича на Филипсова.. Тя се сменя с модула направо.


Значи на самия модул-шаси (той е дуралуминиева отливка) има само един надпис със син флумастер "F10/4". На самата четяща глава има бяла лепенка с номер 176701 и това е всичко...


Платка имали !? Всъщност погледни Тук:
http://www.vcdpickup.com/PHILIPS.htm

Порови в сайта ако нея видиш направи снимка на твойта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2006 4:45 pm    Заглавие: Re: Оптика Отговорете с цитат

Абе не е от оптиката
Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди