Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Съвет за колони
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Съвет за колони

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
amika
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Jan 08, 2008
Мнения: 8
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2008 11:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

YWY не бързаи с избора и покупката.Изучи малко какво е това тонколона и за какви цели ти трябва.Нито това което си избрал нито това което те съветват е това което ти трябва.Не знам какъв ти е усилвателя но паспортната мощност на озвучителното тяло трчбва да бъде 30 до 50 %по голяма от номиналната изходна мощност на усилвателя илиако той има 50 вата на канал колоните трябва да са ти 60 -75 вата(паспотрна мощност).За приблизителен критерии можеш да използваш диаметъра на бобината. на басовия говорител.За диаметър 25-30 мм не можеш да очакваш повече от 35 вата.За диаметри около 37 -40 мм приеми приблизително 50 - 60 вата. Ако имаш сили и мерак сам да си направиш погледни тема "Loudspeakers" -какво съм направил с бг материали. Бюджета за този комплект е около1600лв но ще имаш БГ Ролс Ройс в областта на тонколоните
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zlatan Kitanov
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 17, 2004
Мнения: 443
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Яну 19, 2008 6:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

БГ материалите са кофти работа, несигурна.
Пример:
Преди четири години решавам да си правя ОТ.
Пиша мейлче на завода в Благоевград с въпрос за малко повече параметри на говорителите, които предлагат - дет' се вика минимум параметри, необходими за сметки по-натам. Получих любезен отговор, че такива параметри не се публикуват, защото не може да се гарантира стабилността им в рамките на една партида Rolling Eyes ! Обаче, аз ако искам, мога да си купя два говорителя и да ми ги измерят срещу 50 лв. на парче (вече не съм сигурен за конкретната сума, но доста надвишаваше цената на самото изделие). И щях да се окажа в ситуация да имам два говорителя с драстично разминаващи се параметри, но пък измерени!
А няма да коментирам личното си и професионално мнение за производител, на когото не му е ясно, как да си осигури стабилност на процесите в производството.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Съб Яну 19, 2008 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

@amika: Моите уважения към това,което си направил,но едва ли можеш да убедиш някого,че БГ говорители,били те и в такова красиво акустично оформление,заслужават някакво вниамние.Освен това,с бюджета от 1600 лв.,който си споменал,можеш да направиш първи стъпки в HI-END,а в твоя случай не можем да говорим дори за HI-FI Crying or Very sad И кое е това,което му трябва на човека,което хем не са тия лъскави шкафове от магазина,хем не е и DIY,както съветват колегите???Rolling Eyes
@ywy: Наистина,огледай се малко,попрочети преди да се юрнеш да купуваш колони.600лв не са много,но не са и малко.Ако все пак не искаш DIY по една или друга причина,огледай се за някой стар модел колони B&W,Cerwin Vega,Tannoy,KEF... дори да имат нужда от освежаване (подмяна на гофри,елементи по филтъра и т.н.),пак си залсужава в сравнение с жалките новопроизведени шкафове.

Успех! Wink
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ywy
чете


Регистриран на: Jan 08, 2008
Мнения: 11
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Яну 20, 2008 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

amika написа:
Не знам какъв ти е усилвателя

Пише го в началото на поста
YAMAHA AX 497
Иначе имам колони руски електроника 35АС015 (90W 25-25000) - от които съм страшно доволен, но искам втори комплект
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ctef
чете


Регистриран на: Jan 24, 2008
Мнения: 12
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 24, 2008 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а Shocked
Чудесна тема!И аз съм на кръстопът:да си купя или да си направя.Сигурно много е говорено по тоя въпрос,но току що се включих в сайта,и не мога да се въздаржа да не попитам за това онова.Зарадва ме мнението на Кирил,но нека ако има възможност да каже нещо по вапроса за качествените говорители на нашия пазар.Наводнено е с китайски,а аз отдавна съм извън тоя бизнес и нямям поглед.Колкото до Благоевградските-да навремето те бяхя най-доброто (цена качество) особенно когато слагаха кобалтовите магнити.Но все пак лепилата им не бъха от най-качествените,но след едно пренавиване вършеха чудесна работа.А ВЛДтата Wink Сега не знам как е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 24, 2008 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ctef написа:
Чудесна тема!И аз съм на кръстопът:да си купя или да си направя.

Ако можеш да си направиш, хич не се чуди!
Поразгледай повечко из сайта, реши каква конструкция най-много ти допада, определи си бюджет и ще получиш съвет кое ще е най-удачно в твоя случай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tino_tkd
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Feb 07, 2006
Мнения: 53
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 12:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Само едно не разбрах. Защо като чуят БГ говорители всички правят асоциация с VISOKOGOVORITELI. Plc и настоящето им производство. Говорителите, които AMIKA ползва са толкова далеч от тая история благоевгрдска почти толкова колкото е и Етера, а нали и той е Български все пак.

А кои ми прави говорителите на AMIKA, той можеше и да сподели ако не го бяхте оплюли толкова.

Аз съм горд притежател на чифт (вече са ЧИФТ) ВКН 1231 с кобалтови магнити, които са минали през рацете на същия магиосник и резултата е прекрасен.

Тука малко се отклоних от темата за, което се извинявам!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikikoz
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 25, 2007
Мнения: 99
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 7:43 am    Заглавие: Моето лично мнение Отговорете с цитат

Аз няма да тръгна да те карам да си правиш тонколони но ще ти кажа аз какво бих и правя. При положение че не искаш да се занимаваш с правене на колони на пазара има адски много стари и хубави тонколони които можеш да купиш за определения от теб бюджет. Преди малко повече от година и аз направих подобна на твоята грешка и си купих чисто нови Монитор Аудио колони от София Аудио Център. После реших да видя какво има на пазара на втора ръка...Резултата беше че сега съм със стар Селесшън (old but gold) и само дето загубих пари от продажбата на Монитор Аудио колоните. Моя най- искрен съвет е да не си търсиш нови колони а да си вземеш втора ръка... или си плати някой да ти направи.Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sandy
чете


Регистриран на: Jan 04, 2007
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи в този ценови клас има едни фабрични ОТ, който свирят добре!
Tannoy Fusion 3 има ги в Технополис и ако искаш върви ги виж!
Ето едно ревю на въпросните ОТ
http://www.stereo.ru/profile_test.php?tree_id=59&product_id=20011
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shanko
Търговец
Търговец


Регистриран на: Jun 05, 2005
Мнения: 133
Местожителство: СОФИЯ

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 11:49 am    Заглавие: тонколони Отговорете с цитат

ywy написа:
amika написа:
Не знам какъв ти е усилвателя

Пише го в началото на поста
YAMAHA AX 497
Иначе имам колони руски електроника 35АС015 (90W 25-25000) - от които съм страшно доволен, но искам втори комплект



http://shankoaudio.com/4/10/154.html
http://shankoaudio.com/4/10/157.html
_________________
www.shankoaudio.com/forum

www.shankoaudio.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди