Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Моля за съвет за Fostex BK-16 kit with FE166E
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Моля за съвет за Fostex BK-16 kit with FE166E

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
neutravlad
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 05, 2007
Мнения: 33
Местожителство: Ню Йорк / Благоевград

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2008 5:34 am    Заглавие: Моля за съвет за Fostex BK-16 kit with FE166E Отговорете с цитат

Привет от Ню Йорк!
Няма нужда да обяснявам колко много ми помогна форума. То не беше четене, не беше чудо Smile В крайна сметка си купих един лампов усилвател. Нямам никаква идея колко добре свири, но досега за мен това е най-добре свирещият усилвател! Даже е с вграден УСБ ЦАП и вързан с най-евтиния хай-енд кабел за колони Laughing
Става дълго за обяснение, но накратко си поръчах BK16 kit, с Фостекси FE166E. Всеки може да ги види на сайта на Мадисаунд. В момента е почти сглобена само едната хорничка. За звука няма какво да кажа, с думи не може да се опише! Скока от гюфта-гюфта колони SON(Д)Y на хорни е направо неописуем.
Прилагам чертеж на проекта с няколко размери (в см.). Ако някой желае да ми пише на ЛБ - ще сваля всички размери ако трябва. Но няма да са много точни, защото все пак меря с ръце и с рулетка с гадни инчове.
Основните ми въпросите са:
1. Това пространство точно под и зад говорителя ми се струва странно;
2. Някакси ми изглежда, че компресионната камера е много голяма;
3. Вътрешната дъска на предната стена я обърнах. Приложил съм лек разрез как е станало. Дали ще има голяма промяна в звука, защото наистина ми е по-удобно да е обърната...;
Ако някой има да добави нещо да заповяда, ще направя всичко възможно да го изпълня. НО да знаете, че каналите са издълбани в страниците и не мога да променям нищо. Мога само да добавям Rolling Eyes

Благодаря предварително на всички! Дори и да не ми дадете съвети може да ме изкритикувате!
И да се надявам следващите хорни да са с Етери Twisted Evil Дано съм уцелил пътя Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2008 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат



Опитай да поставиш "закръгления" на първия и втория завой, като това ще са пак прави прекрадки, но ще продадат далеч по-близко до необходимото разширяване, особено втората чупка, която на картинката се пада под размера "6". Защото така закона на разширение е "пулсиращ". Няма да ти е никакъв проблем да сложиш 2 допирателни дъски, точно както се слага перваз на първите 2 завоя.


Последната промяна е направена от Kiril Kirilov на Пет Апр 25, 2008 12:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2008 11:14 am    Заглавие: Re: Моля за съвет за Fostex BK-16 kit with FE166E Отговорете с цитат

neutravlad написа:
Става дълго за обяснение, но накратко си поръчах BK16 kit, с Фостекси FE166E.


По принцип BK кутиите са оптимизирани от гледна точка на компактност и простота на изпълнението. Специално разработената от мен и Владо DGD кутия за FE166E дава значително по-добра равномерност и чувствително по-ниска долна граница. Все пак, кутийката ти е сметната грамотно и ще свири добре.

neutravlad написа:

1. Това пространство точно под и зад говорителя ми се струва странно;


Ами това е компресионната камера.

neutravlad написа:

2. Някакси ми изглежда, че компресионната камера е много голяма;

Какъв е обемът и?
Колко голяма трябва да бъде според теб?

neutravlad написа:

3. Вътрешната дъска на предната стена я обърнах. Приложил съм лек разрез как е станало. Дали ще има голяма промяна в звука, защото наистина ми е по-удобно да е обърната...;


Вътрешнат дъска е направена по този начин, за да не закрива отворите на шасито на говорителя. Тя трябва да се обърне по начина, който е даден на оригиналния чертеж. Страхувам се, че ако я оставиш така, ще има две негативни последици за звука:
- получената малка компресионна камера зад говорителя ще промени параметрите на акустичната среда и ще наруши работата на хорната - май-вероятно ще нарастне неравномерността
- острият ръб зад говорителя ще предизвика свистене при по-високи звукови нива, което ще даде различни призвуци - някои слабо доловими, други - повечко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neutravlad
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 05, 2007
Мнения: 33
Местожителство: Ню Йорк / Благоевград

МнениеПуснато на: Съб Апр 26, 2008 7:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо да кажа, че и двете препоръки ще ги осъществя!

@ Кирил - Може ли тези закръгления да ги направя с ПВЦ тръби? Така ще намеря най-точния размер и ще стане най-заоблено Smile

@ Румен - Щом това е компресионната камера въпрос 2 отпада. Вътрешната дъска ще я сложа както трябва, за да не влияе отрицателно на звука.
Аз знам, че вашите кутии са по-добри, но ми се искаше да направя нещо по-евтино и по-достъпно, с което да запаля жена ми Laughing, пък и това са ми първите хорни. Силата на ниските честоти в момента изобщо не ме притеснява. Като слушаш знаеш, че са слаби, но останалата част от звука те грабва... Жена ми като чу Depeche Mode - Free Love, и вика, че досега я е слушала хиляди пъти, но чува други звуци Rolling Eyes
Следващите хорни ще са определено с Етери, за да си дойде всичко на мястото!

Мъртвите обеми пълнят ли се с нещо?
- точно под вътрешната дъска на предната стена;
- отзад отгоре;
- отзад отдолу;
В упътването на ВК-16 пише, че се слага вата зад говорителя. Какво ще кажете, да пробвам ли? Не знам дали се слага вата в хорни Shocked

Обещавам да ги снимам като ги залепя окончателно и да пусна няколко снимки тук. След това като ги лакирам и полирам ще пусна една тема в "Моята система".

Благодаря отново Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 26, 2008 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

neutravlad написа:
Мъртвите обеми пълнят ли се с нещо?

В упътването на ВК-16 пише, че се слага вата зад говорителя. Какво ще кажете, да пробвам ли? Не знам дали се слага вата в хорни


В случая мъртвите обеми са малки и не изискват допълнителна обработка. Както споменах, кутията е проектирана за лесно изпълнение.

В компресионната камера може да се постави вата. В случая около 40-50 грама, закрепена в горната част зад говорителя. Опитай с различно количество и виж как се отразява на звука.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neutravlad
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 05, 2007
Мнения: 33
Местожителство: Ню Йорк / Благоевград

МнениеПуснато на: Пет Май 16, 2008 5:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-накрая си купих и фотоапарат Rolling Eyes
Ето ги хорничките. Не съвсем DIY, но подобренията вътре ще са благодарение на вас!
Също така по-нагоре споменах, че ниските са слаби. Това изобщо не е така! Просто досега бях слушал само колони с размазан бас...
Чудя се какво ли ще е на хорни с по-добри ниски Shocked Shocked Shocked







Благодаря!!!
Поздрави от Ню Йорк. Ако някой има път насам да заповяда.
Лека вечер ви желая!
П.П. Ако са големи снимките ще ги намаля.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 16, 2008 10:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхотно изглеждат!

Мислил ли си за финиша (въпреки, че и така са супер)?

Стойките завършват отлично визията, но ми се струва, че ако поставиш една плоча мрамор и шпайкове може да подабриш звука. Най-добре е да експериментираш.


Поздравления за отличната работа.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
neutravlad
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 05, 2007
Мнения: 33
Местожителство: Ню Йорк / Благоевград

МнениеПуснато на: Пет Май 16, 2008 2:10 pm    Заглавие: g Отговорете с цитат

Отличната работа не е мое дело. Елементите идват като кит и аз просто ги сглобих, но за първи хорни не ми се рискуваше да си направя всичко сам.
Финиша съм го мислил в три варианта, но ще го направя след няколко месеца. Още не мога да им се нарадвам:
- черна основа, безцветен лак и отгоре тънък слой high-gloss лак, което на български ще рече... много лъскаво или нещо такова, и накрая полиране;
- корк, безцветен лак и отгоре тънък слой high-gloss лак, полиране;
- корк, черна основа, безцветен лак и отгоре тънък слой high-gloss лак, полиране;

Тези плоскости са тънки - 1,5 см. Не знам дали ще е удачно да слагам шпайкове. А и вече мисля да инвестирам в подобрение на акустиката на стаята - най-важният елемент Rolling Eyes

П.П. Някъде прочетох, че за филми звукът трябва да има повече ниски. Може би. Но сега как се чува разговор или дъжд... нищо, че качеството не е WAV, все едно си отвън и си мокър. С две думи филмите станаха още по-реални! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ortho
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006
Мнения: 234
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Съб Май 17, 2008 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ми е интересно как би описал високите на този говорител.
Достатъчни ли са ти или ще ти трябва супертуитър. От друга страна стига ли ти баса?
Просто информативно.
_________________
dr.ivo

Счупеното носи щастие !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
neutravlad
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 05, 2007
Мнения: 33
Местожителство: Ню Йорк / Благоевград

МнениеПуснато на: Съб Май 17, 2008 3:58 pm    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Високите са на висота! Единственият им проблем е насочеността, който може да се реши с туитър или фазов палец. Нека знаещите да кажат кое е по-удачно. Лично аз ще слагам фазов палец догодина, може би. До сега не съм го правил и не искам още сега да прецакам Музиката.
Също така има някакъв недразнещ пик на средните. Но като се има предвид, че стените и таванът са от гипсо картон (или там както се казва), причината е ясна.
За ниските се изказах вече. Ако досега си слушал на колони с размазан бас, ниските няма да ти харесат. Басът е бърз и пъргав. Orbital, Leftfield, Yello, Sade, Deep Purple, Pink Floyd, Bach и др. звучат прекрасно. Честотите са точно по документ. На 60 херца са добре, на 55 леко по-слаби, на 50 чувствително по-слаби, по-надолу няма никой. Само говорителят се "мандахерца", но не се чува нищо.
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ortho
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006
Мнения: 234
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Съб Май 17, 2008 4:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер, това се и очакваше. Сериозно подобрение ще получиш ако намериш начин да подсилиш с още един пласт шперплат страничните и горната стени на кутията. (Задната, гледам, е двойна Very Happy ) В Home depot правят качествен разкрой и има шерплат. само дето ще трябва да попромениш стойката, която е мноого готина.
Успех.
_________________
dr.ivo

Счупеното носи щастие !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди