Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Вътрешната срещу външната свобода
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Вътрешната срещу външната свобода
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumen Suvandjiev написа:
Maya Petrova написа:
Бориславе, каква е твоята свобода?
Кириле, каква е твоята свобода?
Румене, каква е твоята свобода?
Smile


Свободата за мен е състояние на духа.

ДА, но не само, защото човек не е само дух.
Прав е Борислав Узунов. От дългогодишен опит съм установил твърдата връзка между хранене и състояние на духа.

Например снощи се натъпках за разлика от предни дни. Имаше една херинга за изяждане, една салата, малко ракийка........ и после гравитацията и дивана бяха много свързани понятия. А много ме затисна работата и можеше да свърша доста, но бях "вързан". Къде е тук свободата?
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Maya Petrova
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 25, 2006
Мнения: 82
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вярно е, че свободата е състояние на духа, начин на живот, че за всеки има различно измерение..
Но се чудех защо никой не казва за него конкретно какво е свободата, или поне една малка свободичка, която си има. Вероятно в един аудио форум едно от израженията на свободата на всеки един тук е аудиото и музиката.
Аз много вярвам в явлението наречено синхронизъм. Не съм сигурна, но мисля, че Юнг го беше въвел като термин или поне се е тормозил над него.
И тази сутрин ми се случи да получа отговор на този въпрос ето в този вид:

ВИНАГИ

важните
неща
са
очевидните
неща
които никой
никога
не
казва.


Да се нося по вълните на синхроничността е една моите свободи. И за да не ви звучи прекалено отвлечено ще ви опиша какво е.
Довлачвам се тази сутрин на работа с едно кафе и разказвам на колегите следното:
Тази сутрин много ми се спи: станах сутринта, направих си кафе, пих, реших да легна пак за пет минути, легнах, станаха двайсет и пет, станах пак, взех си душ, пих пак кафе, в рейса спах, дойдох, взех си още едно кафе.

Една колежка ми вика:
Звучиш ми като един дето беше писал: станах, бих си чекия, погледнах се в огледалото, видях, че съм брадясал, реших, че няма смисъл да се бръсна, бих си още една чекия, погледнах през прозореца, видях една мадама, бих си чекия...

И аз и казвам: Яя, този много свежо звучи. Сети се как се казва. И тя се понапъна пък се сети:

Чарлз Буковски

И накрая мистър Гугл като взе да ми плюе разни бисери на Буковски. Съжалих, че никога досега не съм го чела. Много ми хареса.
http://forum.buntarite.com/viewtopic.php?t=317


В заключение, ако не ми се спеше така зверски тази сутрин никога нямаше да разбера защо никой не казва какво е свободата за него. Laughing


VITAN написа:
Прав е Борислав Узунов. От дългогодишен опит съм установил твърдата връзка между хранене и състояние на духа.

Например снощи се натъпках за разлика от предни дни. Имаше една херинга за изяждане, една салата, малко ракийка........ и после гравитацията и дивана бяха много свързани понятия. А много ме затисна работата и можеше да свърша доста, но бях "вързан". Къде е тук свободата?


Ми това си е свободичка някаква все пак. Щом ти е било кеф. Тамън измислих горния дълъг пост, където се вайкам защо никой не казва конкретно и ти посочи една конкретна свобода, макар и мъничка.

Тази сутрин само чудеса се случват.. Laughing
_________________
So true and so dark, her beautiful soul forlorn.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 12:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Maya Petrova написа:
Ми това си е свободичка някаква все пак. Щом ти е било кеф. .............................................защо никой не казва конкретно.

Кеф като ядеш, а после.... си вързан с гравитацията. Не съм го измислил аз, но е 100% ВЯРНО:

"Което е добре за духа, не е добре за тялото. Което е добре за тялото, не е добре за духа!"

Не казвам конкретно, защото е много дълга тема и ще излезем мнооого извън рамките на форума! А ще се получат и 3 вида конфликти:

- конфликт на познанието (кой какво знае или не знае);
- конфликт на интересите (на кого какво му оттърва или не, въпреки ИСТИНАТА);
- емоционални конфликти - кой кого харесва или не харесва.

Живота е най-добрия учител. Тук само се показва плевника, а всеки да си търси вратата Very Happy
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

10 човека - 10 000 различни тълкувания.
Всеки хюман-бийнг е уникален както чисто физиологически, така и духовно. Всеки сам тълкува "свободата" и "истината" по свои собствени критерии (най-често, както му изнася) и тази тема сама по себе си няма никакъв смисъл (също толкова относително понятие като предните две). Един чел едно, друг - друго; един я отъждествява с чисто материални ценности, друг - с духовни и т.н. и т.н. Всеки мисли (освен "приматите", които избягват тази дейност), че я е открил или, че поне се е доближил до нея в някаква степен. Да, ама за тази степен няма еднозначна скала, по която да бъде отчетена.......тогава за какво изобщо говорим?!
Да не говорим за противоречията - споменаваме "свобода", а в следващия момент говорим за ограничения, които да спомогнат за постигането и - "не яжте месо" и т.н. Да, аз знам какви са последствията и реакциите за организма от консумацията на месо, но именно защото по някакъв начин съм "свободен", ще продължа да ям месо.....защото така ми харесва.......да, може би ако спра да ям месо, ще се почувствам по-добре, но пък тогава ще дам в жертва самият вкус на месото, което пък не ми изнася в случая.....и т.н. Аз решавам!
Свободата е в разбирането и осъзнаването, а изборът е нейно олицетворение, независимо какъв е той. Предразсъдъкът е най-големия и враг. От там нататък има само множество гледни точки....
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Maya Petrova
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 25, 2006
Мнения: 82
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 06, 2008 1:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumen Zografov написа:
... и тази тема сама по себе си няма никакъв смисъл...


Има, има.
Всеки, който си е поблъскал малко главата над въпроса за свободата все е достигнал до някакви прозрения за себе си. Дали е свободен? Какво го кара да се чувства свободен? Дали прави нещата да се случват така, че да бъде свободен според собствените си критерии? Дали не обслужва нечии чужди представи за това какво е свобода? И т.н.

И понеже "важните неща са очевидните неща, които никой никога не казва" се създава впечатлението, че всички пускаме сапунени мехури и преливаме от пусто в празно.

Как да каже някой тук пред всички свободен ли е, какво го ограничава и в какво не се реализирал? Оказва се, че е прекалено лично.

Така че, зад месото и зеленчуците изплува свободата, въплътена в музика:

Freedom is a state! Smile

http://www.youtube.com/watch?v=CEmqOFQIlVE
_________________
So true and so dark, her beautiful soul forlorn.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 06, 2008 10:12 am    Заглавие: ... Отговорете с цитат

Maya Petrova написа:
...


Понеже търсиш конкретика и ми се струва, че много цитати привеждаш...

Предлагам ти да проведем наживо много приятелски диспут, в присъствие на които искаш приятели, обаче без подръчни материали, словесно и на ВСЯКАКВИ теми Wink

Много бързо ще разбереш какво е свобода Wink

Конкретно, обещавам да говорим на каквото си и не си представяш Smile

Съгласна Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 06, 2008 7:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumen Zografov написа:

Да не говорим за противоречията - споменаваме "свобода", а в следващия момент говорим за ограничения, които да спомогнат за постигането и - "не яжте месо" и т.н. Да, аз знам какви са последствията и реакциите за организма от консумацията на месо, но именно защото по някакъв начин съм "свободен", ще продължа да ям месо.....защото така ми харесва.......да, може би ако спра да ям месо, ще се почувствам по-добре, но пък тогава ще дам в жертва самият вкус на месото, което пък не ми изнася в случая.....и т.н. Аз решавам!
Свободата е в разбирането и осъзнаването, а изборът е нейно олицетворение, независимо какъв е той. Предразсъдъкът е най-големия и враг. От там нататък има само множество гледни точки....

Ето Румене, сам си противоречиш! Не е ли предразсъдък това, че ти приемашм неяденето на месо за ограничение? Ти казваш че знаеш за реакциите на организма при консумация на месо, но едва ли знаеш реакциите му при неядене на месо!
Аз не карам никой да спира месото, просто не искам да се правят изводи за нещо което не е опитвано. Аз няма да обяснявам какво е да не ядеш месо, защото който поиска може да пробва!
_________________
Министерство на Звука
We are the Gramomakers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Сеп 07, 2008 1:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждам,че темата протича като монолог,по принцип го разбрах и не исках да се намесвам,но искам да кажа само за месото,според мен нищо което има кръв по себе си не трябва да се яде.Това е мое мнение,моя философия,не искам никой да я чете или да я възприеме,просто да си кажа.Желанието за ядене на месо е според мен също зависимост, не казвам лоша зависимост,но аз съм ял месо,и за момента съм имал много много слаби колебания дали да проям отново,от година и половина не ям,та тезата ми е месото не е необходимо,не е задължително като въздуха,за момента,защото някой учени имат тези че месото е жизнено важно,аз казвам не е,казвам,че човек не трябва да яде мърша за да съществува,защото каква е разликата между разложеното месо и това от мъртво животно,което е не жизнено,"МЪРША" за мен.Свободата значи да обичаш,уважаваш,почиташ всичко живо,само тогава и всичко това ще те почита.Стремя се към него и се надявам да го постигна.Съжалявам,че нарушавам темата ви,за пореден път,но просто не съм на такова ниво, да се сдържа от коментар.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Пон Сеп 08, 2008 8:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Borislav Uzunov написа:
Rumen Zografov написа:

Да не говорим за противоречията - споменаваме "свобода", а в следващия момент говорим за ограничения, които да спомогнат за постигането и - "не яжте месо" и т.н. Да, аз знам какви са последствията и реакциите за организма от консумацията на месо, но именно защото по някакъв начин съм "свободен", ще продължа да ям месо.....защото така ми харесва.......да, може би ако спра да ям месо, ще се почувствам по-добре, но пък тогава ще дам в жертва самият вкус на месото, което пък не ми изнася в случая.....и т.н. Аз решавам!
Свободата е в разбирането и осъзнаването, а изборът е нейно олицетворение, независимо какъв е той. Предразсъдъкът е най-големия и враг. От там нататък има само множество гледни точки....

Ето Румене, сам си противоречиш! Не е ли предразсъдък това, че ти приемашм неяденето на месо за ограничение? Ти казваш че знаеш за реакциите на организма при консумация на месо, но едва ли знаеш реакциите му при неядене на месо!
Аз не карам никой да спира месото, просто не искам да се правят изводи за нещо което не е опитвано. Аз няма да обяснявам какво е да не ядеш месо, защото който поиска може да пробва!


Не, Боби, не ме разбирай погрешно! Не е предразсъдък това. Според мен, пълното отричане на нещо си е чиста проба ограничение, но това е неминуемо, тъй като всеки човек си налага такова ограничение, отричайки нещо, няма как.
Това просто е моят избор, който не се базира на неприемането на непознатото (в случая - неяденето на месо), а лежи върху личното ми субективно предпочитание, а именно да усещам вкуса на месото, без оглед на последиците от това.
Да, за момента наистина не знам какъв би бил ефекта от неяденето на месо, но това по никакъв начин не омаловажава вегетарианството и хората, които се придържат към него, защото те също имат свободата на своя избор.
Никой няма право да убеждава или налага нещо на някого. Когато човек свободен, той може сам да избере кой път да следва, като по никакъв начин обаче, не трябва да смята, че това е единствения път.
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пон Сеп 08, 2008 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Месото не е толкова важно, важно е което разискваме: външна свобода/вътрешна свобода.

За мен отговора на едното и другото, както и взаимовръзките между тях идват от това КОЕ Е ИСТИНА, И КОЕ НЕ Е!

Ако имаш верен критерий, както за истинските неща с вселенско измерение, така и за най-дребните житейски неща - вече има предпоставка (но не достатъчно условие) да си свободен - външно и вътрешно. Разбира се външното на пръв поглед е по-трудно, но само на пръв поглед.

Имах един даскал, дето ми е забил една много умна приказка по въпроса:
Простите неща са най-трудни за разбиране!
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Maya Petrova
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 25, 2006
Мнения: 82
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 08, 2008 12:41 pm    Заглавие: Re: ... Отговорете с цитат

Kiril Kirilov написа:
Много бързо ще разбереш какво е свобода Wink


Великодушно предложение, но не съм готова за толкова бързо включване. Свободата не понася на всеки добре, особено ако го сполети изведнъж.
Но благодаря ти все пак.
_________________
So true and so dark, her beautiful soul forlorn.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди