Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Големият адронен ускорител на ЦЕРН, утре 10.09
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Големият адронен ускорител на ЦЕРН, утре 10.09
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
haralanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 20, 2007
Мнения: 144
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 9:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I-now написа:
всичко което знае човек е било ПРОЧЕТЕНО НЯКЪДЕ. Включвам всички четящи и пишещи тук.


Автоматично печелиш наградата "Заблудено пиле на годината".

Единствената рецепта за лечение е: главата силно в бордюра. За по-ефикасно лечение, процедурата трябва да се повтори поне 3 пъти.
_________________
E=mc^2 +/-3dB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре разбирате насоката на мисълта, ама нали "конфликт" трябва да стане..........., сигурно иначе би било скучно.
Какво се хванахте за една реплика, като удавници за сламка.
Естествено, че твърдението не абсолютизира нещата. Много неща човек разбира от личен опит и преживяване. Ха сега се върнете мислено назад във времето и си помислете колко от нещата, в които вервате, сте проверили лично с нарочен опит и сте си доказали недвусмислено.
Май не са много.
А някой, може да каже "Ми знайш ли какво пишеше в учебника по физика, а по химия, а по астрономия".
Ами не знам всичко, само знам, че напоследък учените им стана навик да опровергават разни фундаментални теории.
Твърди се , че светлината от слънцето идва до нашата планета за около осем минути. Кой от вас го вярва това? Ако има такъв , нека да "вдигне ръка". После ще продължим.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Georgi_Georgiev
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 18, 2006
Мнения: 134
Местожителство: София/Ловеч

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 3:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

haralanov написа:


Единствената рецепта за лечение е: главата силно в бордюра. За по-ефикасно лечение, процедурата трябва да се повтори поне 3 пъти.

To funny
_________________
........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lozanov
има опит
има опит


Регистриран на: Apr 02, 2007
Мнения: 59
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 7:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I-now написа:

Ами не знам всичко, само знам, че напоследък учените им стана навик да опровергават разни фундаментални теории.



Веселбата е, че има един учен който опровергава собствените си теории, с което бърка в здравето на доста свои колеги, които живеят на гърба на тези теории, но същевремено с това същият е открил доста нови неща. В интерес на истината ако Церн успее и въпросният учен пак не си получи нобеловата награда ще бъде жалко.
Същевремено да се каже че вече всичко е написано е признак на нежелание за развитие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 8:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I-now написа:

Твърди се , че светлината от слънцето идва до нашата планета за около осем минути. Кой от вас го вярва това? Ако има такъв , нека да "вдигне ръка". После ще продължим.


Аз съм такъв, макар че това не е напълно вярно, защто Слънцето изхвърля една камара неща, които стигат до Земята и за доста по-голямо време, например около 2 дни.
Макар, че може да ме причислиш към заблудените учени все пак можеш да допуснеш, че има хора които знаят какво говорят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 1:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Основата на съвременната физика:

Въпреки, че Айнщайн проговаря чак на 7 години и по образование не е физик, е казал нещо ценно:

Искат да му намерят асистент в знак на признателност и го питат:
- Какъв да бъде асистента? Той отговаря:
- Умен и работлив.
- А ако не намерим такъв?
- Умен и мързелив.
- Ами ако и такъв не намерим?
- Глупав и мързелив.
- А защо не глупав и работлив?
- В никакъв случай !!

Колкото до откритията, пробивни технологии за обикновените хора "ония" имат сметка да пускат само след големи световни катаклизми, когато богатите стават още по-богати, а бедните още по-бедни (и междувременно олекнали откъм имущество). Ето патента на АйТиТи за термоядрен синтез ("Изгубените открития") е изтекъл, но продължаваме яко с въглеродните емисии.
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз искам да питам какво мислите за свръхсветлинна скорост.Питам защото преподавателят ми по физика в университета ми каза,че нищо не може да пристигне преди информацията това всъщонст е основата на съвременната ни физика до някъде и има доста логика в това според мен,а именно как едно нещо може да е там ако де факто няма информация,че то е пристигнало в случая тази информация е светлината.А иначе това ми го каза като го попитах за скоростта на фотона,защото ако си спомнте в немски университет ускориха фотона "до скорост над светлината" а и то е малко условно но въпреки това.Смятате ли че е възможно въобще.И не граничи ли това с дематериализиране и отново материализиране в друго пространство и време,ако говорим за изминаване на разстояние със скорост над светлинната.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Georgi_Georgiev
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 18, 2006
Мнения: 134
Местожителство: София/Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А ти, какво мислиш за отрицателната маса Smile
_________________
........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Сеп 16, 2008 8:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С отрицателната маса е малко по-проблемно, ама скорости над тази светлината не са нещо невероятно. Не знам за кой университет става въпрос и какъв е преподавателя по физика там, нещата стоят по малко по-различен начин.

Скороста на светлината е максималната възможна само в детерминистичния свят, Например това е едно от доказателствата, че теорията на относителността не е е напълно вярна (в крайна сметка Айнщайн е разсъждавал много детерминистично и следователно - грешно).

Ще цитирам С. Хокинг: Могат да се достигнат скорости по-високи от скоростта на светлината, макар вероятността за това да е твърде малка.

Ако мировата линия се получава като сума от истории, съществуват и такива които са с скорост по-голяма от скоростта на светлината, макар и че в общата сума те имат относително малък дял.

Иначе като илюстрация ще кажа: С каква скорост се усъществява тунелният ефект?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Сеп 16, 2008 7:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично си имам свои разсъждения за скоростта на светлината и последиците от това и според мен всичко е относително в смисъл на вярно невярно,но както и да е.За скоростта над светлинната съм позитивно настроен и смятам има такава.Аз лично трудно си и обяснявам светлината и нейната скорост,но това си е мой проблем.А преподавателят ми ако трябва да съм точен,за примера с фотона ми каза,че в определените условия на опита е постигнато следното,фотона е изминал по голямо разтояние от светлината за същото време,което не е точно по висока скорост Shocked но въпреки недоумението ми знам че физиката е малко по-сложна от това което предполагам аз,а и доста други хора разбира се,че и самите физици едва ли я разбират цялостно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 1.77 секунди