Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Infinity C336
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Infinity C336

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Ное 04, 2008 2:55 pm    Заглавие: Infinity C336 Отговорете с цитат

Здравейте,

В момента имам Technics SB-7, от които съм изключително доволен, страхотна колона. Говорителите са тип Honeycomb (spelling?). За мое огромно съжаление обаче шпулата на дясната колона се сцепи, вече при малко по-силен звук гъгне страшно, не носи на ниски, явно 25-те години свирене са си казали думата. Та по тази причина търся нови. Обичам когато купувам нещо, това нещо да е на много високо ниво.
Чувал съм много хубави отзиви за Infinity, за съжаление никога не съм имал удоволствието да ги слушам. От известно време съм хвърлил много сериозно око на този модел:

http://www.infinitysystems.com/home/products/product_detail.aspx?prod=C336BK&cat=BFS&ser=CLA&Language=ENG&Region=USA&Country=US

Разбира се, тези колони изискват и съответния усилвател. В момента съм с Technics SU-V670, 2x90W e, който е слабичък за тези колони. Мисля да го заменя с Harman / Kardon HK990, това в чисто нов модел на компанията, ето и линк:

http://harmankardon.com/product_detail.aspx?Region=EUROPE&Country=BG&Language=ENG&cat=AMP&prod=HK%20990/230&sType=C

Ще се радвам на мнения за марката колони - плюсове, минуси ?
А ако случайно някой притежава този модел, ще съм благодарен на мнението му също.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Вто Ное 04, 2008 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Напиши в профила от къде си Exclamation

Хъмммм.Твърдиш,че купуваш неща само на много високо ниво......От компонентите,които притежаваш до момента/това дето си описал-усилвател и колони/нито едно не е от високо ниво!Те дори не могат да се смятат и за средно ниво!!!Това,че ти харесват на теб въобще не означава високо ниво всъщност!Колоните дето си избрал са "многоговорителни" и не познавам някой,който ще ги приеме за висококачествени и от "много високо"ниво...........По какъв критерий ги определи като такива,не е ясно но не си прав.По отношение на усилвателя също тотално грешиш!Опиши какъв източник на сигнал използваш,как и какво слушаш,какво искаш да постигнеш и в какво помещение ще ползваш всичко това за да можеме да те ориентираме правилно какво ти е необходимо за да не се заблуждаваш излишно и да не си даваш парите за псевдо качествени неща!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
foggi
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 14, 2008
Мнения: 93
Местожителство: Sofia-liulin

МнениеПуснато на: Вто Ное 04, 2008 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Напиши и с каква сума парички си готов да се разделиш, за да направиш новото си озвучение. Незнам защо мислиш че усилвател 2X90 е слабичък, ако тези ватове са реални разбира се. Замислял ли си се до каква мощност слушаш реално музика? А трябва ли да се гледа първо мощноста на първо място а не качеството? Прочети мнения във форума и като си отговориш на тези въпроси и на въпросите на колегата тороид мисля, че тогава ще имаш по реална представа за изграждането на една система за слушане на музика. Успех в начинанието. Wink
_________________
Пишман аудиофил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Ное 04, 2008 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

колоните и усилвателя бяха за времето си на високо ниво. Не съм казал, че са най-доброто, правено някога, далеч съм от тази мисъл. Все пак не забравяй, че преди 25 години нямаше кой-знае какъв избор. Знам, че има къде-къде по-качествени неща, но там вече става дума за съвсем други цени.
Източник на сигнал пропуснах, да, моя грешка. Technics SL-PS900, CD.
Помещението е 40ина квадрата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Вто Ное 04, 2008 9:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно тия колони и усилвател никога и по никое време не са били на високо ниво!Съвременик съм на това/и дори на още по-онова/време и съм имал възможност да се зблъскам пряко с почти всичко,което е било на нашия/корекомски/пазар и което е внасяно по "втория"начин та ми е ясно кое как беше и е.Но това е друга тема,не и е мястото тук и сега.Дай да видиме как да ти помогнем Idea Кажи все пак какво ще слушаш като жанр и вид музика?Също полезна информация е и възръста ти каква е?До колко държиш на качеството и верноста на възпроизвеждането?Непременно ли трябва уредбата ти да е с "непоносимо" високи мощности?Държиш ли на огромни колони с много и големи говорители или това не е важно за теб?Пообиколил ли си магазините и мислил ли си за DIY колони?Слушал ли си такива?Нови или секънд хенд неща те устройват?Защо си се насочил към новото производство и последните модели?Нима смяташ,че те са по-добри от по-"старите"?!?!?!Хармана за най-велик или престижен го смяташ или само мощноста му те привлича?За по-сериозни марки и модели замислял ли си се и какви?Всичко това е важно да се знае за да може да имаме основа за насока към подходящото за теб!

И пак не каза от къде си!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2008 9:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря за отговора toroid.
От София съм. Като жанр музика - хард рок, прогресив рок, класическа музика (предимно цигулкови концерти), последните всичките са DDD. Като всеки меломан държа това, което чувам, да е възможно най-вярно до оригинала, който е единствено и само оригинални дискове, нямам нищо записано от mp3-ки и тем подобни. Относно мощностите - не, не държа да е възможно най-голямата, разбира се. Но обичам да надувам музиката понякога, затова се спирам на по-голяма мощност. Дали държа да са огромни колони с огромни говорители - не, но все пак държа да са тежки и разбира се, да не кънтят като почукам на кутията.
Бих искал тук да вмъкна един детайл относно SB-7 - колкото и невероятно да ти звучи, сравнявал съм ги вързани на една и съща техника, в едно и също помещение, с един и същи диск
с колони Tannoy, JBL, и трябва да ти кажа, че дори собственика на колоните, който апропо е звуков инженер, призна, че Technics-a не отстъпи на тези марки, както се очакваше преди теста.
Пообиколил съм магазините - да.
Техномаркет и подобните ги изключвам. Бях в аудио магазина срещу Английската легация (не помня името му), чух едни колони там, които звучаха невероятно. Но, и тук идва но-то, цените.
DIY колони - твърдо не. Слушал съм такива колони и не съм впечатлен. Втора ръка техника - твърдо не.
Насочил съм се към ново производство, тъй като се предполага, че това включва нововъведения в продуктите с днешна дата. И все пак - новото си е ново.
Имал съм удоволствието да слушам Nakamichi, Marantz усилватели на 35 години, и наистина звучат страхотно. Но подобна техника си е уникат и е почти абсурд да се намери.
Харман-а не го смятам за най-великия и престижен, но определено го смятам за един от тях. А и другата причина е, че не мога да си позволя
нещо от ранг-а на AccuPhase например. Харман-а не струва никак малко пари, все пак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Audiomaster
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 08, 2008
Мнения: 111
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2008 10:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

stefanaki написа:

....DIY колони - твърдо не. Слушал съм такива колони и не съм впечатлен. Втора ръка техника - твърдо не.
Насочил съм се към ново производство, тъй като се предполага, че това включва нововъведения в продуктите с днешна дата. И все пак - новото си е ново.
.


Същите тези фирми и компании, които едно време се надпреварваха в изкарването на все по-добри модели и по-голямо качество, сега оцеляват и трупат пачки благодарение на такива клиенти като теб, с такова мислене. Лошо няма, но просто нещата не с тоят точ но така, както мислиш, от гледна точка на човек, който е вътре и вижда какво става.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2008 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

добре Audiomaster.
Какво препоръчваш тогава ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mano
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 01, 2005
Мнения: 95
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2008 2:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

подкрепям Аудиомастер.

stefanaki, според мен не си съвсем наясно с "модерните" тенденции.
Всеки следващ модел усилвател е по-натъпкан с функции на процесорите им, с все повече входове и изходи(23+1 съраунд, айпод док, незнам си каква безсмислена система) и ... все по-лек. Което трябва да те наведе на мисълта че "новото не е по-добро". Отдавна мина времето на "влизаш в корекома и си взимаш : скъпо сони или техникс - перфект, денон - още по-добре, Маранц - вече си ултра хи фай..."
Преди да купиш прочети това : http://www.bgaudio.org/modules.php?name=News&file=article&sid=76&mode=&order=0&thold=0

аз лично ти предлагам да се обърнеш към специалист. (не тези наричани "консултанти" по магазините, а някой който наистина разбира).

поразгледай из сайта, има много много предложения,
странно защо отхвърляш DYU вариант, при положение че точно така ще получиш най-много качество за парите си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2008 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

конкретни марки ще вършат повече работа.
Все пак причината да попитам тук, а не да отида направо в магазина е заради очакванията за конкретни съвети от специалистите, които сигурен съм, има тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2008 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук конкретна марка на дали някой ще рекламира, по скоро може човек да отиде и да чуе ралични ситеми и после може да се вземе правилно решение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mano
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 01, 2005
Мнения: 95
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2008 3:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

е как "специалиста" да ти препоръча конкретен марка/модел, като всички са на мнение, че това което се продава ново по магазините не става за нищо, че от марката е останало само логото и маркетинга, и че се наблюдава постоянно намаляване на цената за сметка на качеството.

има и труден начин - да си купиш нещо, да дадеш една купчина пари, и след време да се светнеш че си се минал.

Аз лично преди 2 години започнах да си търся нов усилвател и колони, и след обикаляне и гледане и слушане, попаднах на този сайт, и ... вече съм трърдо за DYI (или от тебе, ако можеш/искаш или от някой истински майстор).

Всеки човек сам си преценява за какво и как да си дава парите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди