Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Китове USB DAC с PCM2706(2707)
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Китове USB DAC с PCM2706(2707)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ПРОДАЖБИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sasbgsas
има опит
има опит


Регистриран на: Apr 20, 2007
Мнения: 52
Местожителство: гр. Русе

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 9:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

And
1. Провери си контакта от който захранваш компютъра там 0 трябва да е вързана и към земята задължително!
2. След това виж разклонителя дали е с трижилен кабел т.е дали имаш дирекна връзка между краийщата на кабела му,
3. Ако ползваш прехвърлящи разклонители с или без кабел те също трябва да имат и земя и да са свързани към основния точно а не в друг контакт.
4. И ако и това не помогне виж интерконекта ако може да се разглобява в RCА-тата Или си направи такъв на който едната двойка от едната страна само жилото на оплетката да не свързано с чинча и пробвай връзката като сменяш крайщата единия път страната с откачената оплетка да е към усилвателя, другия път да е към ДАКА. И не забравяй - Всичко което се връзва към компютъра като периферия, принтери скенери дакове усилватели и т.н трябва де се захранва от един контакт (една точка)
Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fenkiller
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 18, 2005
Мнения: 533
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хммм и аз кати Ники мисля че въртиш паразитни 50 херца по масата... Rolling Eyes
Усилвателя ти има ли занулявка (ако има и може да се изключва изключи я)и имаш ли включени други източници в него (особено такива с импулсни захранвания-визирам телевизор,ДВД ...) това винаги е предпоставка за брумене...
_________________
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IvanVG
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 26
Местожителство: Svoge

МнениеПуснато на: Чет Дек 25, 2008 11:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Fenkiller - Колега писах и лично ,но не ми отговори ще има ли някаква възможност да купя един брой....евентуално кога ще е удобно Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fenkiller
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 18, 2005
Мнения: 533
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Дек 26, 2008 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

IvanVG написа:
Fenkiller - Колега писах и лично ,но не ми отговори ще има ли някаква възможност да купя един брой....евентуално кога ще е удобно Smile

Привет! Не съм получавал ЛС Crying or Very sad ,моля опитайте пак ,а ако имате проблем моля използвайте имейла:
d_prodanov@hotmail.com
Поздрави!
Митака.
Wink
_________________
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IvanVG
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 26
Местожителство: Svoge

МнениеПуснато на: Вто Дек 30, 2008 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега казах, че ще ти пиша ЛС ама няма Very Happy. Ето тук в темата ще го кажа
ДАКА се представя повече от добре Exclamation Като се има напредвид цената надхвърли очакването ми многократно(да се има напредвитч, че ампа ми е техникс). Справил си се ОТЛИЧНО, докато отворих плика направо бях впечатлен. Едно време си купих куполни среди "иридиум" серията на ДЛС и не бяха опаковани така Exclamation

Поздрави и мерси за чудесната работа Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Seawane
Перник не е ден


Регистриран на: Dec 05, 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Сря Яну 07, 2009 12:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте, вече повече от месец съм с този дак и имам малко въпроси... хубаво свири, но и аз имам някакъв шум. Най-много се чува, когато усиля до край усилватела и не свири нищо. Проблема е че имам мнооого тихо PC и дори при ниски нива го чувам. Същия този шум го имах и на вграденото аудио, но беше по-силен. От начало мислех, че е е може би неизбежно и че дак-а има по-малко шум. Обаче се оказа, че просто дак-а е по-тих от вграденото аудио и за това и шума е по-малко. Та след това си помислих, че е от усилватела, обаче реших да пробвам днес с един дискмен сони архивен. Свързан с евтин кабел за 2 лв през line out-a, на усилен до край усилвател е тишина!!! Пълна! Та от къде може да идва тоз шум? Интерконетите са QED, понеже имам и от колата едни неизползвани на DLS, пробвах и с тях и е абсолютно същото. Пробвах и с много евтини - пак същото. Захранването на компютъра ми е чисто ново Enermax Modu82+, преди това със фортрона пак същото. Пробвах дака и на лаптопа, без да е включен към мрежата и пак е същото... след около месец ще го пробвам и на мак про и пак се съмнявам че ще е така. Шума не е много силен, но сега вече като знам, че може и да го няма ме дразни много. Имам чувството, че слушам касетка Rolling Eyes От вграденото аудио да го прави е може би нормално. Но от дак-а ми се искаше да е тишина. Та какво бихте ме посъветвали да направя? И ако случайно някой в софия и околята има дак-а и със сигурност няма такъв проблем, дали може да уредим една проба с неговия?
Благодаря и поздрави Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IvanVG
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 26
Местожителство: Svoge

МнениеПуснато на: Сря Яну 07, 2009 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Seawane написа:
здравейте, вече п............ една проба с неговия?
Благодаря и поздрави Very Happy


Колега незнам за какво ти шуми ДАК-а Exclamation Извинявай ама сравнението което правиш е безмислено. Wink Значи казваш като усилиш усилвателя колкото може и се чува лек шум. Само да попитам колко време през годината си ползваш усилвателя усилен без да свири Question Wink Не ми се обиждай а просто ме разбери правилно, и при мен шуми Exclamation Обаче това не е повот за притеснение. Като искаш да не шуми купи си хубав ЦД плеър висок клас за вкъщи и няма да шуми. А какъв ти е усилвателя?

За малко да забравя искам пак да поздравя Fenkiller за чудесната работа. За парите дето му искаш е отлично решение Exclamation
Дигни му цената да няма недоволни Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Seawane
Перник не е ден


Регистриран на: Dec 05, 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Чет Яну 08, 2009 12:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

проблема е, че при тихи нива на звука, вечер, чувам шума. Компютъра ми е много тих и може би за това надделява този шум. Това е при тихичко слушане. Пак казвам, не е много, но дразни. И не е проблема в усилватела, след като глупавия дискмен не се чува. Аз плеър си имам в хола. Просто исках и пц-то да не дразни. Ще пробвам и с някоя по-скъпа звукова карта, ако пак го прави ще съм по-спокоен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 08, 2009 9:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Seawane написа:
Компютъра ми е много тих .
...в тихите компютри липсват вентилатори , и само кутийте им струват по 1500лв , сигурен съм , че твоят не е такъв Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
foggi
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 14, 2008
Мнения: 93
Местожителство: Sofia-liulin

МнениеПуснато на: Чет Яну 08, 2009 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Този ефект е от компютъра споко няма да го оправиш. Wink
_________________
Пишман аудиофил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Seawane
Перник не е ден


Регистриран на: Dec 05, 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Чет Яну 08, 2009 12:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivan Rachev написа:
Seawane написа:
Компютъра ми е много тих .
...в тихите компютри липсват вентилатори , и само кутийте им струват по 1500лв , сигурен съм , че твоят не е такъв Wink


има разлика от безшумен до тих... а безшумен компютър не се прави само кутия от 1500лв... трябва и икономичен процесор(който мен не ме устройва) и други жертви... А пък и единствената подобна кутия струва 1100лв и е едно чудовище на залман, като неговия шум пак зависи от това как си обезшумил дисковете. Но мойта конфигурация неможе да оцелее повече от един час в таква кутия. При мен нивото на шума на вентилаторите(2 120мм на 500об/м + най-тихото захранване на пазара - пак около 500об/м) е много по ниско от нивото на 2та самсунг хард диска(HD322FJ single platter), които също са най-тихите на пазара и висят на окачвания... общо всичко това се слива с околния шум на стаята в 2 часа през нощта, който е около 19-20дб. Това при измерване на 1м. Та реално мога да го нарека и безшумен, но няма да е съвсем точно щот като си долепя ухото до него го чувам...

И на целия този фон ми изпъква този лек шум, който споменах, но щом е от компютъра, явно трябва да го преглътна. Значи да не се занимавам да купувам други карти и дак-ове?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 08, 2009 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Seawane написа:
Ivan Rachev написа:
Seawane написа:
Компютъра ми е много тих .
...в тихите компютри липсват вентилатори , и само кутийте им струват по 1500лв , сигурен съм , че твоят не е такъв Wink


има разлика от безшумен до тих... а безшумен компютър не се прави само кутия от 1500лв... трябва и икономичен процесор(който мен не ме устройва) и други жертви... А пък и единствената подобна кутия струва 1100лв и е едно чудовище на залман, като неговия шум пак зависи от това как си обезшумил дисковете. Но мойта конфигурация неможе да оцелее повече от един час в таква кутия. При мен нивото на шума на вентилаторите(2 120мм на 500об/м + най-тихото захранване на пазара - пак около 500об/м) е много по ниско от нивото на 2та самсунг хард диска(HD322FJ single platter), които също са най-тихите на пазара и висят на окачвания... общо всичко това се слива с околния шум на стаята в 2 часа през нощта, който е около 19-20дб. Това при измерване на 1м. Та реално мога да го нарека и безшумен, но няма да е съвсем точно щот като си долепя ухото до него го чувам...

И на целия този фон ми изпъква този лек шум, който споменах, но щом е от компютъра, явно трябва да го преглътна. Значи да не се занимавам да купувам други карти и дак-ове?
...когато говориш наизуст има голяма вероятност да кажеш глупост.
ПЦ-то ми е с точно с кутията която цитираш -
http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Product_Read.asp?idx=116
и спокойно без нито един вентилатор подържа следната конфигурация :
8GB DDR3 2133MHz Corsair TW3X2G2133C9DF
Intel QX9775, Core2Extreme, 3.2/12M/1600, LGA771
raid 0 с 2 x 300GB Seagate Cheetah 15K.6, SAS 3Gb/s, 15000rpm, 16MB
GF 9800GTX, 512MB Black Edition XFX PV-T98F-YDB9 , 256bit, DDR3
....достатъчно силна ли е конфигурацията за изискванията ти ?
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.


Последната промяна е направена от Ivan Rachev на Нед Яну 18, 2009 8:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
foggi
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 14, 2008
Мнения: 93
Местожителство: Sofia-liulin

МнениеПуснато на: Чет Яну 08, 2009 4:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми пробвай го дака на някой лаптоп те поне не бръмчът по моите скроми познания. Wink успех
_________________
Пишман аудиофил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Seawane
Перник не е ден


Регистриран на: Dec 05, 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Чет Яну 08, 2009 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

същия успех на лаптопа и на ток и на батерия... Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
yopen
чете


Регистриран на: Feb 17, 2008
Мнения: 16
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Яну 18, 2009 7:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Seawane написа:
здравейте, вече повече от месец съм с този дак и имам малко въпроси... хубаво свири, но и аз имам някакъв шум. Най-много се чува, когато усиля до край усилватела и не свири нищо. Проблема е че имам мнооого тихо PC и дори при ниски нива го чувам. Същия този шум го имах и на вграденото аудио, но беше по-силен. От начало мислех, че е е може би неизбежно и че дак-а има по-малко шум. Обаче се оказа, че просто дак-а е по-тих от вграденото аудио и за това и шума е по-малко. Та след това си помислих, че е от усилватела, обаче реших да пробвам днес с един дискмен сони архивен. Свързан с евтин кабел за 2 лв през line out-a, на усилен до край усилвател е тишина!!! Пълна! Та от къде може да идва тоз шум? Интерконетите са QED, понеже имам и от колата едни неизползвани на DLS, пробвах и с тях и е абсолютно същото. Пробвах и с много евтини - пак същото. Захранването на компютъра ми е чисто ново Enermax Modu82+, преди това със фортрона пак същото. Пробвах дака и на лаптопа, без да е включен към мрежата и пак е същото... след около месец ще го пробвам и на мак про и пак се съмнявам че ще е така. Шума не е много силен, но сега вече като знам, че може и да го няма ме дразни много. Имам чувството, че слушам касетка Rolling Eyes От вграденото аудио да го прави е може би нормално. Но от дак-а ми се искаше да е тишина. Та какво бихте ме посъветвали да направя? И ако случайно някой в софия и околята има дак-а и със сигурност няма такъв проблем, дали може да уредим една проба с неговия?
Благодаря и поздрави Very Happy
Проблема не е в дака,бъди сигурен.Аз имам същия дак и имах същите шумове.Проблема се оказа в усилвателя Ако стандартната звукова карта ти е вързана към единия вход на усилвателя а дака си вързал към другуя ,тогава се получават шумовете.Поне при мен беше така.Направо изтърбуших креатива от пц-то и се оттървах от шумовете веднъж и завинаги.Very Happy
Сега си го слушам с голямо удоволствие всеки ден.
Дака е чудесен за тези пари просто е без коментар!

Пп.Ако съм налучкал проблема ти ,просто изключи останалите кабелаци от останалите входове на ампа и би трябвало да се отървеш и ти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ПРОДАЖБИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 6 от 9

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди