Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Ether Driver Enclosure, general Purpose
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ether Driver Enclosure, general Purpose

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 18, 2008 10:40 am    Заглавие: Ether Driver Enclosure, general Purpose Отговорете с цитат

Проектът, който е поместен в галерията:

http://www.bgaudio.org/modules.php?set_albumName=album12&id=g_horn_2&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_photo.php

Ether Driver Enclosure, General Purpose, v 2



Проектът, като Corel Draw файл в реални размери:

http://www.bgaudio.org/library/projects/G_Horn/g-horn-2.cdr
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
danipro
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Nov 18, 2007
Мнения: 47

МнениеПуснато на: Съб Дек 13, 2008 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Аз вече започнах да си мисля за ХОРНИ,но съм раздвоен от една страна дву-три лентови с много добра честотна лента и от друга хорни с доста приглушени "високи",но много по-чувствителни , доста дълбок бас и невероятно пространствено звучене? Rolling Eyes
Може ли да ми дадете насока в тези мои размисли?Слушах хорните на Ангел Геков,но високите сякаш се чуваха"под сурдинка ",а ниcките бяха невероятни?!Това ли трябва да е "високата вярност",та аз на концерт не ги чувам така приглушени...?А на концерт трябва да е най-вярно?!И някой може ли да ми разясни тези "етери"или други,с какъв размер са и изобщо какво има във форума за продаване говорител с проект за хорни и колко струва?Или къде мога да го намера като инфо във форума?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 13, 2008 4:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 13, 2008 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing незнам при Геков защо са ти липсвали високи (въпреки че се досещам ) , за мен са дори малко в повече при него. Заповядай при мен да чуеш как са - 0889626590.
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
danipro
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Nov 18, 2007
Мнения: 47

МнениеПуснато на: Нед Дек 14, 2008 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да не сме се разбрали...?Не казах че няма високи,а че се чуват като под "сурдинка"!Все едно че високоговорителя е покрит с кофичка от кисело мляко...?Това ми беше странно Rolling Eyes ??Иначе като ниво не съм сигурен,може да са добре?!Въпреки че,съм убеден за голямата и тежка мембрана че няма да може да "мърда"с 20 000Hz с достатъчна амплитуда?Все пак в този корпус и размер на мембраната имаше едни българкси басчета(пълно дърво разбира се),като всичко на Благоевград.
А иначе благодаря за поканата,сигурно ще се възползвам,че то със сигурност ще трябва да чуя няколко хорни преди да реша дали ме кефи?Ангел ме попита -как е и аз му казах че странно ми звучи,после след около 30-40 мин пак ме пита ама този път пита дали съм "свикнал",а то беше вярно-свикнах със звука им?!Може би липсата на други,за сравнение,не ми позволи да ги харесам или не.А и колосалните размери са стряскащи и като не чуеш нещо,което дори на първо слушане да ти хареса а се замисляш...Нали не е номера да сложа в хола два такива "фризера за кока-кола",а и да ми харесва и да е вярно като звук!
Мерси за поканата още веднъж и до скоро!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 14, 2008 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

danipro написа:
Въпреки че,съм убеден за голямата и тежка мембрана че няма да може да "мърда"с 20 000Hz с достатъчна амплитуда?


За да постигне 20 KHz на един говорител не му е необходима голяма амплитуда. В случая с Етера голяма част от средночестотната и цялата високочестотна част от звуковия спектър се покриват от ВЧ конуса. Основната мембрана е с малка плътност и следователно с големи загуби и излъчва предимно нискочестотните сигнали, стремежът е да няма интерференция между две мембрани, работещи в един и същ честотен обхват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2008 1:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

danipro написа:
Може да не сме се разбрали...?Не казах че няма високи,а че се чуват като под "сурдинка"!Все едно че високоговорителя е покрит с кофичка от кисело мляко...?Това ми беше странно Rolling Eyes ??Иначе като ниво не съм сигурен,може да са добре?!Въпреки че,съм убеден за голямата и тежка мембрана че няма да може да "мърда"с 20 000Hz с достатъчна амплитуда?Все пак в този корпус и размер на мембраната имаше едни българкси басчета(пълно дърво разбира се),като всичко на Благоевград.
А иначе благодаря за поканата,сигурно ще се възползвам,че то със сигурност ще трябва да чуя няколко хорни преди да реша дали ме кефи?Ангел ме попита -как е и аз му казах че странно ми звучи,после след около 30-40 мин пак ме пита ама този път пита дали съм "свикнал",а то беше вярно-свикнах със звука им?!Може би липсата на други,за сравнение,не ми позволи да ги харесам или не.А и колосалните размери са стряскащи и като не чуеш нещо,което дори на първо слушане да ти хареса а се замисляш...Нали не е номера да сложа в хола два такива "фризера за кока-кола",а и да ми харесва и да е вярно като звук!
Мерси за поканата още веднъж и до скоро!
...нормално е за дж-че на твойте годи да си жестоко объркано Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.


Последната промяна е направена от Ivan Rachev на Пон Дек 15, 2008 11:03 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 199
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2008 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаш една покана и от мен. Ще те оставя да чуеш 3 парчета на Мадона и 3 на Дайър стрейтс примерно на тъмно (както каза трябва да е нещо познато) и след това каквото донесеш. В такава обстановка си намираш всички честоти, които ти липсват. Притеснявам се че Иво ще е свършил това преди мен, но не пречи да се опита пак както сам каза. А що се отнася до размерите на хладилник за кока кола можеш да си спокоен че има и по-големи Wink. При такова слушане винаги изплува коронната реплика на Кирилов "Виждаш ли защо трябва да си направиш най-големите колони, които можеш да си позволиш" .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 16, 2005
Мнения: 335
Местожителство: Liu-Lin

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2008 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

danipro написа:
Може да не сме се разбрали...?

Няма такова нещо. Можеш да си сигурен, че дори и да не можеш точно да обясниш кое и защо ти се струва странно или не ти е харесало, на всички ни е пределно ясно. И то не за друго, а защото сме изминали този път; знаем, и имаме наблюдения върху много хора, дотам свикнали с болезнените високи на всякакви евтини гадни куполни високочестотни говорители, че като чуят това, което ти си чул, са първоначално неспособни да обработят количеството нова информация във високочестотния спектър!
_________________
This is no offence, but... you are a robot, aren't you?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 10, 2007
Мнения: 300
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 15, 2008 9:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дени, това за фризерите, които на всичко отгоре не ти харесват от първи път, ще се направя, че не съм го чул Very Happy Very Happy Very Happy.

Сега сериозно - наистина се радвам, че вече си се замислил за хорни - дори само този факт говори, че при прослушването си чул нещо, което ти е харесало, макар и различно от онези високи, на които така се радвахме на времето. Като ученик все се чудех защо фанфарите и чинелите на училищния оркестър на 24 май ми звучат абсолютно странно и нямат нищо общо с тоновете на "Върви народе възродени", която чувах от радиото. Да не говорим, че при първото ми ходене на опера заявих авторитетно на майка ми и баща ми, че оркестъра свири фалшиво. Май съм го казал не много тихо, защото си спомням доста възмутени погледи от седящите наоколо. Embarassed

Пиша всичко това не с цел да те убеждавам, че широколентовите говорители свирят по-вярно - в края на краищата това не е и толкова важно ако на човек просто му харесва друг вид звучене. Но понеже знам, че си човек, който чува, ти препоръчвам да се възползваш от отправените ти покани и да чуеш системите на Иван и Сашо.

А, като стана въпрос за Иван, чакай да го почна аз него:
Абе, Иване, какво им е в повече на високите у нас? Защо не ми го каза в очите, а злословиш зад гърба ми по разни форуми. Срамота. Въпреки това да знаеш, че вече съм със седмици, така че идвай, слушай и после пускай опровержение. Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tino_tkd
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Feb 07, 2006
Мнения: 53
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 16, 2008 5:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Angel Gekov написа:
Дени, това за фризерите, които на всичко отгоре не ти харесват от първи път, ще се направя, че не съм го чул Very Happy Very Happy Very Happy


Както на времето каза батко Росен:...е много трудно да се обясни на една отсечка какво е куб.


И Дани да не се сърди, пиша защото и аз преди доста време минах по тоя път, но накрая ушите ми се отпушиха Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
danipro
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Nov 18, 2007
Мнения: 47

МнениеПуснато на: Нед Дек 21, 2008 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

НЕ се сърда на никой,нали за това са форумите!Напротив -полезно е да се коментират тези неща,а не форума да се превръща в секта,дето всички са омагъосани,и не им пука как свири ама щом е "хорна "-значи свири страхотно!Наистина с Ангел се познаваме от доста време,преди да има интернет Rolling Eyes (леле колко сме стари),добре че е имало ток ! Laughing Хубавото е че има още тръпка,след като по цял ден запоявам и ремонтирам микропроцесорни изделия и чипове с по 200 пина,а за един лампов амп питам и разпитвам дето има пет чарка на кръст и след цял ден с поялника и осцилоскопа съм готов след работа пак да запоявам!?Значи има мерак у нас все още?!Даже баща ми ме майтапи че няма да порасна като ме види да се занимавам със стария си ролков Акай,а и сега с тези лампи...
За това не се съдя на никой , а и не искам на мен да ми се сърдите,за тези мои мнения.Ще ида да чуя и системата на Сашо Геков,че от работата ми е по-близо, и на Иван Рачев по-нататък!Лошото е че зимата не съм лесно подвижен нямам кола , а скутер! Laughing
Първите ми "голями колони",Ангел ги знае ,бяха едни БГ буклуци с 30см бас и една лентова фуния замъкнах ги със зор до нас от цум и се кефех ,а доста по-късно си купих тези полските,и от 4 ома минах на 8 и като техничар очаквах да свирнат по-слабо от българските,но те не само свирнаха 3 пъти по-силно(чух за първи път по-чувствителна колона),а чух на познати песни, инструменти които не бях чувал със старите...?От тогава започнах да обръщам внимание не толкова колко вата издъжа ,а колко децибела/ват на метър е...Айде спирам че то стана цял ферман и няма да имате нерви да ми четете глупостите.
Само още ведъж-мерси за поканите ще се възпозвам и доколкото се познавам сигурно ще се впусна един ден в ново приключение!
Пздрави на всички!!!! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди