Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Външен DAC ???
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Външен DAC ???

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Яну 06, 2009 8:19 pm    Заглавие: Външен DAC ??? Отговорете с цитат

ЧНГ на всички!
Знам,че нищо не знам,затова не се притеснявам да питам капацитетите във форума:
1.Има ли смисъл /оказва ли влияние на слуховите възприятия/ ползване на Outboard DAC? CD-то ми е QUAD 67.
2.Каква е разумната цена на подобен компонент? Става дума за англииски компонент,нов,с книжка.Искат ми 700 лв. и трябва да реагирам до утре....

Благодаря на знаещите предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 06, 2009 8:32 pm    Заглавие: Re: Външен DAC ??? Отговорете с цитат

paloma написа:
ЧНГ на всички!
Знам,че нищо не знам,затова не се притеснявам да питам капацитетите във форума:
1.Има ли смисъл /оказва ли влияние на слуховите възприятия/ ползване на Outboard DAC? CD-то ми е QUAD 67.
2.Каква е разумната цена на подобен компонент? Става дума за англииски компонент,нов,с книжка.Искат ми 700 лв. и трябва да реагирам до утре....

Благодаря на знаещите предварително!


1. Оказва - може да е по-добър, може и да е по-лош.
2.Какъв компонент?
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 15, 2007
Мнения: 92
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 06, 2009 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От това, доколко качествен е CD-плейърът ви (както марката/модела по принцип, така и конкретната бройка, която притежавате) зависи дали си заслужава външен DAC или не.
За малко повече от тези пари, които сте готов да дадете, членове на форума могат да ви направят CD-плейър (например на основата на SONY CDP-590), с вграден DAC, който свири МНОГО ПЪТИ по-добре от всичко купешко в ценовия клас до 5 000 лв.
Имам вече няколко такива, които свирят на различни места из страната с голям успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Яну 06, 2009 8:53 pm    Заглавие: Външен DAC ??? Отговорете с цитат

Aз не се оплаквам от CD-то.Имам и PHILIPS 960 и двете свирят според очакванията ми.....Може би може да свирят и по добре,но това все пак зависи и от дисковете,акустиката в стаята,абе от поне 5 други условия.
Компонента е ORELLE DA-188,Audiophile component,outboard DAC,произведен в Англия.Мога да го взема за тест,но просто времето ми е малко ограничено и винаги е по добре,когато знаещи и опитващи ти дадат изходна база информация.Не е без пари,все пак....
Благодаря Ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 15, 2007
Мнения: 92
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 06, 2009 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Външният DAC дублира функцията на един от основните блокове във Вашия CD-плейър. Неговата задача е да направи така, че да е почти без значение какъв CD-плейър седи преди него като източник на (дигитален) сигнал. Ако външният Ви DAC е наистина добре конструиран, то тогава като CD-плейър можете да си вземете и едно NEO за 45 лв. със същия успех като един скъп такъв за 3 000 - 5 000 лв.
Така че, разглеждаме целостната комбинация - външен DAC + какъвто и да е (добър/лош) CD-плейър.
Това, което исках да Ви кажа е, че за тези пари тук може да Ви се направи CD-плейър с вграден DAC (или пък външен, ако така предпочитате), но който свири много по-добре от това, което Ви предлагат да закупите.
А ако държите на конкретната марка и на това къде е произведен компонента, повече отколкото на това колко качествен звук вади - с колко динамика, детайли, обем, въздух и т.н. - това вече е отделен въпрос.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Яну 06, 2009 9:56 pm    Заглавие: Външен DAC ??? Отговорете с цитат

О, не! Нямам никаква яснота,камо ли предпочитания...Просто Нанко Русев пита по горе какъв е компонента,а аз преписах всичко написано по него.
Е, наистина е ясно,че въпроса ми няма един отговор и това е също отговор.По здравословно е когато човек не разбира достатъчно,да ограничи мераците си за непознати възможности!
Още веднъж благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 06, 2009 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да купуваш DAC-а само заради купуването - смисъл няма. Ако искаш да си развиваш източника на звук ... обмисли дали транспорт + външен DAC или едно устройство ...

Veselin Krachunov написа:
Външният DAC дублира функцията на един от основните блокове във Вашия CD-плейър. Неговата задача е да направи така, че да е почти без значение какъв CD-плейър седи преди него като източник на (дигитален) сигнал. Ако външният Ви DAC е наистина добре конструиран, то тогава като CD-плейър можете да си вземете и едно NEO за 45 лв. със същия успех като един скъп такъв за 3 000 - 5 000 лв.
Така че, разглеждаме целостната комбинация - външен DAC + какъвто и да е (добър/лош) CD-плейър....


Ще ме извиниш, но въобще не се съгласявам че няма разлика в това какъв е транспорта преди DAC-а!
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 15, 2007
Мнения: 92
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 07, 2009 8:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nanko Rusev написа:
Ще ме извиниш, но въобще не се съгласявам че няма разлика в това какъв е транспорта преди DAC-а!


Veselin Krachunov написа:
Външният DAC дублира функцията на един от основните блокове във Вашия CD-плейър. Неговата задача е да направи така, че да е ПОЧТИ без значение какъв CD-плейър седи преди него като източник на (дигитален) сигнал. АKO външният Ви DAC е НАИСТИНА ДОБРЕ конструиран, то тогава като CD-плейър можете да си вземете и едно NEO за 45 лв. със същия успех като един скъп такъв за 3 000 - 5 000 лв.


Хайде да не задълбаваме тази тема точно тук, но ситуацията е накратко следната:
Транспортът (CD-плейърът) има за задача да чете ПРАВИЛНО (бит-акуратно и без C2-грешки) дигиталната информация от CD-то и да я доставя НА ВРЕМЕ (16 бита x 2 канала x 44 100 Hz) на DAC-а. Това става обикновено по I2S-шина (за вграден DAC) или по S/PDIF(TOSLINK) за външен. Това всеки CD/DVD-транспорт/плейър/драйв, произведен преди по-малко от 20 години го може!
Проблемите, които възникват при това обаче са:
1) В зависимост от качеството си, транспортът не доставя информацията за семплите в определения момент - т.нар. jitter. Той може да бъде високочестотен, нискочестотен, фазов и т.н.
2) Според използвания интерфейс (напр. TOSLINK), към получения от транспорта дигитален сигнал се внасят допълнителни нежелани изкривявания, като: омазване на стръмните (точните) фронтове, отражения, фазови и групови закъснения;
3) Отново според използвания интерфейс (напр. S/PDIF) може да се получи чисто галванично вкарване на шум в DAC-а (ground-loops, HF-interference и др. заради капицет/индукция на кабелите, не добро замасяване/екраниране и т.н.)

Ако DAC-ът е действително качествено конструиран, и срещу всички тези проблеми са взети адекватни мерки, то тогава наистина няма да има значение какъв ще е транспортът - супер-скъп плейър, супер-евтино китайско DVD, дискмен (със S/PDIF-изход), компютърен CD/DVD-ROM, лаптоп със S/PDIF(TOSLINK) или дори миниатюрен плейър с Flash-карта (който може да възпроизвежда WAV/FLAC/APE и да ги изкарва през съответните интерфейси), стига вътрешният му clock да е относително точен и постоянен във времето...

За невярващите предлагам демонстрации.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DIY
има опит
има опит


Регистриран на: Sep 08, 2004
Мнения: 130
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 07, 2009 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

" Ако DAC-ът е действително качествено конструиран, и срещу всички тези проблеми са взети адекватни мерки, то тогава наистина няма да има значение какъв ще е транспортът - супер-скъп плейър, супер-евтино китайско DVD, дискмен (със S/PDIF-изход), компютърен CD/DVD-ROM, лаптоп със S/PDIF(TOSLINK) или дори миниатюрен плейър с Flash-карта (който може да възпроизвежда WAV/FLAC/APE и да ги изкарва през съответните интерфейси), стига вътрешният му clock да е относително точен и постоянен във времето...

За невярващите предлагам демонстрации."


Преди доста години и аз мислех така, но още при първия ми
попаднал външен ДАК - Audio Alchemy DDE1, се оказа че има
доста сериозна разлика между различните транспорти.
А с "евтино китайско DVD, дискмен (със S/PDIF-изход)"
въобще не може да става дума за сравнение, особено ако се
ползва TOSLINK.

Поздрави,
Ангел
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ortho
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006
Мнения: 234
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Яну 07, 2009 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
...........

Aз, затова сменявам вече 4-ти транспорт, да не говориме за кабелите.
Щото няма значение. Very Happy
_________________
dr.ivo

Счупеното носи щастие !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 07, 2009 1:48 pm    Заглавие: Re: Външен DAC ??? Отговорете с цитат

paloma написа:
ЧНГ на всички!
Знам,че нищо не знам,затова не се притеснявам да питам капацитетите във форума:
1.Има ли смисъл /оказва ли влияние на слуховите възприятия/ ползване на Outboard DAC? CD-то ми е QUAD 67.
2.Каква е разумната цена на подобен компонент? Става дума за англииски компонент,нов,с книжка.Искат ми 700 лв. и трябва да реагирам до утре....

Благодаря на знаещите предварително!


Не мога да ти дам съвсем адекватно съвет за QUAD-a, защото не познавам транспорта му, но ако се движиш в този ценови клас на старо, и ако вече е приключила офертата, опитай да намериш по-добре
Sony CDP X7.
В тази машина има потенциал, наистина да се направи едно от най-добре свирещите устройства - т.е. като транспорт, ако ползваш външен дак и като CD Player, ако се ъпгрейднат неговите DAC-ове BB PCM 58.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Яну 07, 2009 4:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност така и не се разбра какво се крие за гръмкото "...ORELLE DA-188,Audiophile component,outboard DAC..." Rolling Eyes
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 07, 2009 4:45 pm    Заглавие: Re: Външен DAC ??? Отговорете с цитат

Kiril Kirilov написа:
Sony CDP X7.
В тази машина има потенциал, наистина да се направи едно от най-добре свирещите устройства -
...пълния мод на 7-цата струва 2200 лв .
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
patriot
чете


Регистриран на: Jan 08, 2009
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пон Яну 12, 2009 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Някой може ли да каже нещо за DAC китовете от ANALOG METRIC?
Смятам да поръчам един с TDA1541A, SAA7220, CS8414 и AD797. Има и кит с TDA1541A Single Crown, ама не вярвам на китайци. Коронката може да е китайска.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди