Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Plasma TV is Dead!
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Plasma TV is Dead!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
devil90
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Jan 04, 2008
Мнения: 119
Местожителство: Град София

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 11:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kiril Pahlev написа:
Може Very Happy
Но темата беше че Pioneer спират производството си Very Happy
факт
Харесвам технологията заради преспективите, не заради моментното и състояние.


Споко, Panasonic правят по - добри телевизори. Ако се сравнява ценовия диапазон.

Ето снимчица на един 150 инчов Panasonic

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
titan
Търговец
Търговец


Регистриран на: Aug 11, 2004
Мнения: 24
Местожителство: София , ул. Солунска 39

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2008 6:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да добавя, Панасоник , след като погълнаха половината японски компании вкл. Хитачи - отделението , което прави плазмите, и комбинирайки най-силните им технологии създаде 12 поколение панел, с който не мисля че има ЛСД ,което да се сравнява ВЪОБЩЕ ( не разликата е голяма , а няма прилика). Веоятно 2010 ще го пуснат на пазара. Колкото до 11 поколение след месец два ще ги има и тук Full HD версиите, които се твърди,че са 3 пъти по-добри от сегашното 10 поколение. Разбира се Панасоник започва да произвежда 37" и 42" за Пайнер или само 42 " , което все още май се договаря.
Аз също казвам ,че който харесва повече ЛСД от качествена плазма е или луд или болен , и в 2 та сличая не може да се сърди човек на такива хора. При мен непрекъснато идват облъчени и в един момент ентусиазма им се изпарява Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gethsemane
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2008
Мнения: 64
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2008 11:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мислиш ли, че чак след толкова време ще излезнат и тук Full HD моделите от 11G? В другите държави вече се продават по-ниския клас на Full HD.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kpahlev
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 07, 2006
Мнения: 93
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2008 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

titan написа:
... Аз също казвам ,че който харесва повече ЛСД от качествена плазма е или луд или болен , и в 2 та сличая не може да се сърди човек на такива хора. При мен непрекъснато идват облъчени и в един момент ентусиазма им се изпарява Smile

Луди и болни са тези които мислят че водят спор Smile
А всъщност... ВСЪЩНОСТ става въпрос за умел дългосрочен маркетинг и планиране на пазара!
Така че who care! Днешните богове носят името "Продажба". И всякакви такива спорчета нямат никакво, ама никакво значение за този който продава. И ти като "търговец" би трябвало прекрасно да знаеш това Smile

както и да е, sorry for off-topic
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2008 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А всъщност е толкова просто... плазмата е за големи панели,LCD за малки. Какво толкова се разгорещихте? Shocked Плазмената технология не позволява малък размер на пикслелите, защото няма как да се постигне задоволителна яркост, а пък при LCD-то е точно обратното. Wink За това мониторите,в които се пулим са LCD, а най-големите телевизори са плазмени. Няма база за сравнение Very Happy
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
neutravlad
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 05, 2007
Мнения: 33
Местожителство: Ню Йорк / Благоевград

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2008 5:04 pm    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Аз мисля, че проекторите са най-добре. Картината е супер. Двата недостатъка са цената и това, че стаята трябва да е малко тъмна.
Цветовете на проектора са най-живи и динамични, като на кино. Ама нали е с лампа - всичко вкъщи с лампи Smile
Усилвател, телевизор... Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kpahlev
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 07, 2006
Мнения: 93
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2008 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy THX за уточнението! Напълно съм съгласен!
Явно в това е причината да видя LCD broadcast monitor, който се използва основно за (забележете Smile ) за Color Grading!!! И то не къде а в една от големите лондонски пост-продукционни къщи Smile
В интерес на истината това е доста рядко! В Америка основно си карат
на добрите стари кинескопи щом нещата опрат до професионална работа с цвят Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: May 29, 2006
Мнения: 233
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 19, 2008 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам защо сте толкова скиптични спрямо LCD мониторите. Предполагам доста от хората не са работили на матрица, различна от TN.
Аз се занимвам с предпечат и работя на монитор с MVA матрица, който определено няма никакви проблеми с черното, да не говорим че е от средноскъпите предпечетарски монитори и има и мнооооого много по добри от него. Единствения недостатък е цента, в моя случай около 3500 лв.
http://www.tech-bg.com/product_info.php/manufacturers_id/16/products_id/900

Тази технология не се прилага в телевизорите, поради посочената по-горе причина Smile
Преполагам че има и други причини, но тъй като се заговори за цветове реших че е уместно да дам пример.

По-масово използвана матрица е и IPS също много добра и съответно скъпа.

С колегите сме го сравнявали с много старите ни CRT предпечатарски монитори и мога на 100% да заявя че проблем с черното няма! Дори напротив!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gethsemane
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2008
Мнения: 64
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 19, 2008 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти сам отговори на въпроса. Щом 24" монитор струва 3000 лева, а в него даже няма най-важните елементи за един телевизор - всички системи за обработка на сигнала, тунери и тн. За разлика от мониторите самата матрица играе незначителна роля в качеството на модела. Има много модели, които ползват един тип матрица от един и същ завод и показват съвсем различни качества като телевизор.
Аз не знам да има ЛСД ТВ с TN матрици /поне в класовете, които аз съм тествал/. Най-доброто, което се ползва като матрица в момента е SPVA например във Sony W3000 и Sony X3500 и мога да кажа, че за пръв път виждам нещо, което да ми хареса като контраст, черно и цветове. След определени настройки, разбира се.
Това, което най-много ме дразни при ЛСД е, че след обработката на SD сигнала всичко заприличва все едно е снимано със видео камера. Особено се забелязва при Philips и техния PixelPlus. При гледане на ДВД засича правилния film cadence, прави перфектен деинтерлейсинг, но крайния резултат е все едно гледаш не самия филм, а Behind the Scenes. Много хора не го забелязват, но мен ме дразни адски много и това е една от пречините поради която предпочитам плазмата с нейните меки, реалистични и близки до киното цветове.
Колкото до проекторите не мисля, че това е някаква алтернатива на плазма/ЛСД. Да не говорим, че за да получиш качество на картината като на среден клас плазма трябва да се изръсиш многократно повече, а като сметнеш екрана и лампата като консуматив....
Иначе усещането от наистина големия екран е неуписуемо. Определено го предпочитам пред киното защото не се съобразявам с разни набиващи като прасета до мен или разни пубери, които коментират на висок глас филма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 19, 2008 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivan Dimov, за LCD мониторите за компютри спор няма!
Просто плазмената технология е неприложима тук.
Но май говорехме за телевизори, там изискванията са съвсем различни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kpahlev
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 07, 2006
Мнения: 93
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 20, 2008 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivan Dimitrov, forget about it!
И аз работя на два EIZO, които струват ...
пфууу, чак ме е срам да кажа колко Embarassed
Та затова добре знам че LCD технологията хич не е за изхвърляне.... Ама здраве да е Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
titan
Търговец
Търговец


Регистриран на: Aug 11, 2004
Мнения: 24
Местожителство: София , ул. Солунска 39

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

kpahlev написа:
titan написа:
... Аз също казвам ,че който харесва повече ЛСД от качествена плазма е или луд или болен , и в 2 та сличая не може да се сърди човек на такива хора. При мен непрекъснато идват облъчени и в един момент ентусиазма им се изпарява Smile

Луди и болни са тези които мислят че водят спор Smile
А всъщност... ВСЪЩНОСТ става въпрос за умел дългосрочен маркетинг и планиране на пазара!
Така че who care! Днешните богове носят името "Продажба". И всякакви такива спорчета нямат никакво, ама никакво значение за този който продава. И ти като "търговец" би трябвало прекрасно да знаеш това Smile

както и да е, sorry for off-topic


При нас продажбата има друг смисъл , ние не сме супермаркет за еФтини продукти. На мен не ми е все едно какво продавам.Хората ми имат доверие и аз не ги подвеждам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
banskia zet
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 16, 2006
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Нед Май 18, 2008 9:09 pm    Заглавие: ако можеха покойниците да проговорят..... Отговорете с цитат

Много се разгорещихте,ама не питате как се "чустваме" ние телевизионерите с новите технологии.
та от "ел си ди та" та от 17 " те болят очите и после главата та и нещо друго накрая... "Ти еф ти" системите страдат от малка скорост на насищане .всички тия за монитори стават но плазмата от висока категория са за голяма парадна еуфория.аз мисля че тия отатък "океана"са полудели за проектори и чаршафите след "употреба"ги закачват на стената и гледайте не са прости.все пак най екологичните са те по отношение да не "психясаш"като гледаш някой сек-си и то в нормален размер.мисля ,че ще е най добре един проектор по нататък да си взема.а съседа ползва палзмата цяла зима като си е спрял парното.... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bai_kolio
чете


Регистриран на: Nov 17, 2007
Мнения: 8
Местожителство: Испания

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2008 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледах преди 2 дена 103¨ на Панасоник поставен на доста силно осветление и забива всите лсдита сложени в тъмното да се виждат по контрастно и по ярко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gethsemane
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2008
Мнения: 64
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2008 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bai_kolio написа:
Гледах преди 2 дена 103¨ на Панасоник поставен на доста силно осветление и забива всите лсдита сложени в тъмното да се виждат по контрастно и по ярко


По принцип LCD -то се вижда по-добре на светло, а плазмата по-добре на тъмно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди