Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Mini-MosFet Audio Amplifier
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Mini-MosFet Audio Amplifier

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vmlinuz
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 12, 2008
Мнения: 72
Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 2:19 pm    Заглавие: Mini-MosFet Audio Amplifier Отговорете с цитат

какво ще кажите за това ампче?
http://redcircuits.com/Page123.htm
като изключим тонкоректора и захранването(става въпрос само за усилвателя без другите му "ексти")
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 7:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
бих ти препоръчал тази схема от тсъщия сайт http://redcircuits.com/Page80.htm
Изпълнена с добър изходен и добри транзистори мойте са MJE3055 на ST ще те радва с едно добро звучене и приятна детайлност. При мен има малко брум, но съм пуснал тока на покой на 700мА. За да настройш правилно схемата ще са ти нужни два мултицета защото ще трябва да регулираш началният ток и 1/2 напрежението преди изходния кондер при това заедно, но това се прави веднъж и настройка след това не е необходима. Направи си "тежко захранване" с мрежовите му филтри и т.н. С охлаждащия радиатор не е нужно да се прекалява схемата не топли чак толкова. Лошото е че усилвателчето не харесва каквито и да е озвучителни тела, но хубавото е когато му сложиш подходящи тогава идва звука..... е малко трябва и да позагрееVery Happy Пробвах с дву и трилентови ОТ, но най-добре за мен се представи с опън бафъл. Пускал съм и монитори на него, но поради ниската си чуствителност не са за предпочитане при тези 5 Вата /поне този модел, който свирна/. Ето ти малко снимки:
http://store2.data.bg/rusin/stapalce%20klas%20A%205W/
Успех!

P.S. имам малко подобрения в ампаи ще кача снимки пак в тази директория.
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vmlinuz
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 12, 2008
Мнения: 72
Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 7:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
мерси за идеята бях гледал и други клас А ,но за сега не ми трябва нещо такова, пък и този който си ми дал е с честотен диапазон от 100хз нагоре,а аз търсех нещо като за моите ФРС8М8 а тоя къдего го гледах е горе долу добре Smile .Защото в момента ме е срам да кажа на какво слушам (1 усилвател за кола Embarassed thunder tca2120,който по принцип ми е за един съб ..) и гледах нещо по като за у дома.Да си направя временно иначе по-нататък ще си взема едно ДоГК Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vmlinuz написа:
............е с честотен диапазон от 100хз нагоре,а аз търсех нещо като за моите ФРС8М8 .......

Да, за диапазона така си пише, а на "живо" не е така и усилвателчето си има осезаемо присъствие на ниски честоти. Nikola Nikolov има "Игли" със ФРС8 / незнам кой модел точно/ -при прослушването ниските си бяха ниски Cool

Ето снимките:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=234966
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vmlinuz
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 12, 2008
Мнения: 72
Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

еми то само мойте са сигурно със ФРС8М8 защото проекта е със ФРС8 Smile а и мойте станаха криви нищо общо .. ;/ но пак свирят добре а и мойте неса завършени в смисъл трябва да им сложа вата и отстрани ми седи на стеги и "диша" и незнам как ще е като се затворят напълно, аз исках да си оправя грешката,но никой не ми каза как да разлепя вече залепена плоскост..
извинявам се за тоя офф ...
та незнам ще направя тая схема тая седмица или другата ще видя как е ако не ми хареса може да направя и тоя клас А стига да имам пари и време,даже след като си направя този ще направя и тоя клас А Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 9:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо си направи захранването и го пусни с повечко изходни напрежения. Примерно за "твойта" схема ти трябва +40В а за "мойта" +24В тогава добре би било да си предвидиш едни изводи от вторичната намотка за тези напрежения. Така с едно захранване ще можеш да тестваш и двете схеми.
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vmlinuz
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 12, 2008
Мнения: 72
Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

еми имам някакъв стар фабричен със различни напрежения. мисля да ползвам него за тест Wink а иначе ако просвирят добре ще им взема по едно трафче Smile

а за настройката на "твоя" как става точно ? Р2 и Р8 тримери?
а също така корпуса на транзистора към минус ли е? (дали може да се сложат на 1 голям радиатор без подложки?)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 11:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vmlinuz написа:
еми имам някакъв стар фабричен със различни напрежения. мисля да ползвам него за тест Wink а иначе ако просвирят добре ще им взема по едно трафче Smile.........


Направи си добро захранване предварително, защото ако направиш едно само за проба без да му отделиш необходимото внимание, звученето няма да е същото ако ползваш подходящото такова.

vmlinuz написа:
........а за настройката на "твоя" как става точно ? Р2 и Р8 тримери?
а също така корпуса на транзистора към минус ли е? (дали може да се сложат на 1 голям радиатор без подложки?)


Да, тримери са, но не помня каква стойност съм ползвал. За корпуса на транзисторите - зависи от корпуса Smile , но при повечето колектора е изведен на охлаждащата пластина. При тази схема колекторите не трябва да са свързани /погледни схемата/, затова задължително изолирай с подложки и тогава без проблем ще ги поместиш на общ радиатор. Виж снимките, който съм дал по горе - точно така съм направил. Използваният радиатор е от ребро за парно, тъй като профила е с тънко сечение съм добавил по-дебели алуминиеви планки и за тях съм закрепил транзисторите за двата канала общо.
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vmlinuz
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 12, 2008
Мнения: 72
Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2008 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако можеш провери стойностите мисля тази седмица да почна клас А-то а после ще направя другия Smile а имаш ли платката на компютъра начертана или си я чертал на ръка? ако я имаш и ако ти се дава прати Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Апр 13, 2008 9:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vmlinuz написа:
ако можеш провери стойностите мисля тази седмица да почна клас А-то а после ще направя другия Smile а имаш ли платката на компютъра начертана или си я чертал на ръка? ако я имаш и ако ти се дава прати Smile


Здравей,
трудно ми е да проверя стойностите, но ги предвиди малко по-големи за да имаш възможност да регулираш в по-широки граници. Платките ги чертая на ръка, а програма ползвам само за симулация или за чертане на самата схема. Тук елементите не са чак толкова много и не е трудна изработката. На някой от снимките ми се вижда част от платката и може би ще ти е от полза да видиш един примерен вариант.
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vmlinuz
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 12, 2008
Мнения: 72
Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси, ще взема по големи стойности.Не ми е голям проблема с платката просто несъм чертал и незнам какво ще "усера" но да се надявам всичко да стане както трябва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди