Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - FeedForward Error Correction (A+B) amp.
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

FeedForward Error Correction (A+B) amp.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 5:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Niki85el написа:
Става така,че винаги едно от двете рамена +- 15V,които стабилизират двата ценера горе и хранят ОУ се "олюлява",играе ми между 5 и 15 волта,съм сложил 4.7к , Smile
Резисторите трябва да бъдат поне 0.5W за да имаме стабилизация но най добре е те да са 1W
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2007 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Резисторите ми са по 2 вата.Смених резистора в изхода на ОУ от 330 ома,на 680 ома и платката си тръгна нормално,сложих и говорител,свири си няма проблеми,само дето в изхода постоянното ми е цели 100mV и немога да го сваля,гледам на платката е сложен тример 100 ома,моят е 220 ома,ще пробвам със 100 ома да видя как ще е.Проблема е,че тръгна едната платка,а другата няма вътък изобщо да тръгва.Вади ми 12 волта в изхода и това е.Мерих транзситори,гледах за грешки по платката,всичко е точно,но не работи.Накрая хванах уреда,захраних и двете платки и почнах спрямо маса да меря всеки крак на всички транзистори,да направя сравнение с работещата платка.Всички напрежения са абсолютно еднакви с изключение,че в дрейна на IRF-те имам 12 волта,откъдето те ми отиват и в изхода,а в сорса и гейта напреженията им са точно като на работещата платка.Накрая размених IRF-те на двете платки,положението е същото,работещата си работи,неработещата пак не работи по същия начин с 12 волта в изхода.Тока на покой и на двете платки е 100mA за всяко рамо.Незнам вече какво да правя Sad Премерил съм всички биполярни транзистори,здрави са,полеваците ако съдя по напреженията с работещата платка и те трябва да са здрави,мерих и всички резистори по платката,всичко е точно,луднах вече,помагайте... Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2007 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми спрямо усилвателя на МК,който го правих преди 5 години някъде той вади едва 10mV постоянно,разликата е повече от голяма(усилвателя и до днес си свири без грешка).А и тези 100mV не стават повече,но ми играят между 50 и 100,по някое време се закрепя на 100mV,незнам,нещо не ми харесва в цялата история,а стъпалото уж свири,но другата платка,цък-цък.Другото,което е,тримера е направо безполезен поне при мен,абсолютно нищо не се регулира с него,което ме навежда на мисълта,че нещо куца.Вече мисля,че проблема ми идва от заместителите на входа,които ползвам-2N3819,като сложих 100 ома тример постоянното ми се качи и то на около цял волт,докато въртя тримера си скача напълно хаотично на няколко волта и щом спра да въртя независимо на какво положение го оставям си застава на около волт.Никой не ми казва нищо конкретно Sad ,хвърлил съм маса пари,време,да не говорим колко труд,а тази пущина иска като гледам куп настройки....Сега май ще трябва да бутам и резистора долу в емитера на 2SC3514....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 31, 2007 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Напъни захранването на 5534, така, че през ценерите да върви поне 15мА ток, т.е. 4.7к са май твърде множко за товарни в случая... Ръгни 2к2 по 1 ват вместо 4к7. А и не мога да разбера как след като не можете да си сметнете тока през товарния резистор, респективно пад на напрежение и оттам мощност, лепите схеми на усилватели Shocked
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Авг 06, 2007 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Усилвателя си работи вече през проблеми,оправих си всичко сам,тък-като тук никой не ми даде адекватен отговор,предполагам,че всеки е зает и не може да кисне постоянно във форума,но все пак идеята е да се обменя опит и да си помагаме един друг,нали? Smile
Мога да си сметна тока на ценерите,падовете на напрежения,мощности и т.н. ,не съм баш от най-големите ламери Wink Това с намалянето на товарните резистори на ценерите беше първото нещо,което направих,намалих ги от 4.7к на 3к ,но ефекта беше нулев,захранването на ОУ пак клякаше и все пак стойността 4.7к не съм си я измислил аз,пише си я в схемата Wink Проблема се оправи като коригирах резистора в изхода на ОУ,като го направих от 330 ома на 680.Писани са няколко стойности на елементите по тази схема и си е баят зор човек да се ориентира.Проблема с постоянното в изхода го коригирах с много внимателен подбор на J-Fet транзисторите на входа.Предполагам,че проблема е в различното усилване на транзисторите,както и да е...Сега схемата си работи нормално поне на уред и с тестване на говорител на слаб сигнал си свири,не съм я тествал само яко набримчена на мощност,но смятам,че няма да имам проблем,грешки при изработката нямам,а постоянното в изхода понякога ми се колебае под 20mV,което е добре Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами що не разкара сервото...?
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 28, 2004
Мнения: 529
Местожителство: Студентски Град

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Един голям привърженик на Сухов си изрина всичката карантия на неговия усилвател
и му сложихме две прилични А+Б-та Wink Все още не може да изрази радостта от звука Wink
_________________
a.k.a. vitekk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
omega_sl
чете


Регистриран на: Aug 03, 2007
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Сря Авг 15, 2007 12:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всем добрый день. Хочу рассказать об опыте сборки усилителя, разработанного Widowmaker. Ее название-DoGc. Схема собрана с применением компонентов:
полевики на входе BF245C, затем IRF’ ы, на выходе - составные BDW93/94. Напряжение питания- +32/-32. Сервосистема - на LF355. Усил. запустился сразу, на выходе +5mV постоянного напряжения, никаких следов возбуждения не замечено. При подаче звукового сигнала услышали, что начало каждого звука сопровождается явным хрипом. Устранить хрип удалось увеличением R19,20 до510к, C3 до 22uF.
Посмотрели форму сигнала на выходе усил.: амплитуда 1.5В, частота 20кГц. Видна небольшая ступенька, устранить которую не удалось изменением номиналов моста коррекции искажений. Заменили входной полевик на 2SK170BL, ступенька исчезла.
http://www.omega54.nm.ru/DoGcvv1.gif


Последната промяна е направена от omega_sl на Пет Авг 17, 2007 1:12 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
omega_sl
чете


Регистриран на: Aug 03, 2007
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Сря Авг 15, 2007 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Симуляция схемы в MultiSim9 показала, что номиналы моста, при которых происходит максимальное подавление искажений как раз соответствуют указанным в схеме Widowmaker, то-есть немного не совпадают с результатам их расчета по формуле (катушка имеет в 1.5 раза большую индуктивность). Это однозначно показывает, что «идеальность» усилителя А недостаточна для получения наилучшего результата. Немного модифицировав схему, мы наконец получили конфигурацию, в которой наилучший результат работы моста совпал с его расчетными величинами, то-есть усил. А стал наконец достаточно «идеальным».
http://www.omega54.nm.ru/DoGcvv3.gif

Последняя схема- для сборки усилителя большей мощности с питанием +50/-50 вольт.
Работа по настройке усилителя DoGc показала, что любой Усилитель с Feedforward Error Correction должен иметь достаточное усиление, не менее 86-90 дб. Если расчетные и практически полученные величины номиналов моста совпали, значит усиления хватает. Quad 405 имеет усиление 120дб!
Звучание DoGc сравнивалось с Quad405 (самодельным, из хороших компонентов). DoGc нам понравился больше. Звук чище, прозрачней, более объемный.
http://www.omega54.nm.ru/DoGcvv4.gif


Последната промяна е направена от omega_sl на Пет Авг 17, 2007 2:14 pm; мнението е било променяно общо 6 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 8:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не махнах сервото,защото гледам,че хората бяха подкарали схемата с него,значи си работи и се бях заинатил,че ще стане Very Happy. Искам само да попитам колко миливолта е номиналния входен сигнал,при който схемата си вади пълната мощност без да криви,на повечето усилватели е около 0,7V ,но за тази незнам дали е толкова?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
atwas
чете


Регистриран на: May 16, 2008
Мнения: 1
Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Съб Май 17, 2008 12:20 pm    Заглавие: ,003% и 10х на слух без изм. уреди Отговорете с цитат

корекция на балансен мост
включвате радиоприемник на СВ /АМ/.
пускате през усилвателя някое парче /да кажем на "Ъпсурт"/.
колоните са у съседа!!!
АКО чувате в приемника модулиран звук в такт с музиката променяте бобината или 120 рF, докато изчезне модулацията.
успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icko
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 25, 2008
Мнения: 127
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пон Юли 28, 2008 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробутаха ми Irfl30 и Irf9630 вместо Irf620 Irf9620 и се чудя какво да ги правя? Да ги ползвам ли ? Притеснява ме двойно по-голямото съпротивление на прехода ,ще окаже ли влияние ??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimithehunt
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 12, 2005
Мнения: 64
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2008 8:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И IRF620/9620 ли свърши в Страра Загора?!

Под "съпротивления на прехода" имаш в предвид капацитета между гейта и канала?
В случая няма да има проблеми с тази замяна.
_________________
If you read this line, remember not the hand that wrote it.
Remember the verse, songmaker's cry, the one without tears...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2008 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

icko написа:
Пробутаха ми Irfl30 и Irf9630 вместо Irf620 Irf9620 и се чудя какво да ги правя? Да ги ползвам ли ? Притеснява ме двойно по-голямото съпротивление на прехода ,ще окаже ли влияние ??

Предполагам че имаш в предвид за Rds(on) който параметър няма отношение когато транзистора работи с линейно напрежение.Така че смело,може да ги ползваш. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Следваща
Страница 19 от 20

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди