Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Качествена система за домашно кино .
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Качествена система за домашно кино .
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2008 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sinigersky написа:
За източник на сигнал ползвам един Marantz CD-67 mk II, със сменен тактов генератор да цифрово-аналоговия преобразовател - със нисък фазов шум, както и със супер регулатори за захранване на ЦАП-а и въпросния часовник. Правихме тестове с един колега, и така моднат плейърът не се отличава от 1000 евров NAIM CD5i. Колоните ми не са особено специални - Magnat модел Sound Force 1200, със сравнително висока ефективност, но с пиезо пищялки и средни Sad Но аз с тях не се хваля. Носих ампа за тестове на B&W Nautilus 804!!!!!!!! (4000 Euro чифта!!!!) и тогава си показа силата. Сигурно не всеки е чувал такова чудо! Направо му иде да се прекръсти човек при тоя звук... Та това беше същият колега с NAIM-ите и беше еднозначно че бих неговия усилвател NAIT 5i, клас 1000 Евро. И то от всякъде. Човекът веднага направи поръчка да му спретна един. Точно невероятната динамика на баса заедно с чистите средни и високи забиха NAIM-а в земята.

То и на моите смотани колони прави егати чудесата! Но си е яка играчка да се изработи. Предполагам, че комерсиялната версия би била клас 2000-3000 парични единици. Говорим за 24 транзистора на канал. Моята констукция е със SMD където може, обаче това как се запоява... не питайте...

Знам, идеологията на всички тук е колкото се може по-малко части в пътя на сигнала - бла - бла. Но кой от тези теоретици е чувал усилвателя на Слоун?!? Ще взема да го докарам на някоя среща да го послуша който иска...

За сега ще взема да поустна снимки.
.... Laughing отдавна бях забравил за породата Багрян Бахнев ...ей greenhorn , заповядай да сравниме амп-овете си 0889626590 , 9898893.
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sinigersky
чете


Регистриран на: Jun 06, 2008
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2008 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама този ивент е бил миналата година...

Също: никого не искам да обиждам. Надявам се на конструктивни спорове, както и на не напълно отхвърляне на "друговерци" Smile)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sinigersky
чете


Регистриран на: Jun 06, 2008
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2008 7:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление не знам кой е Багрян Бахнев. Аз се казвам Ангел Синигерски Smile

Бих дошъл на някоя среща да слушаме ампове Smile - с кеф! Знам че на думи никой няма да повярва в каквото и да било.

Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2008 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Рачев те покани на приятелко слушане, ако те е притеснява нещо - може да дойдеш и у нас, аз имам и лампи и транзистори ще послушаме, ще поговорим.

Заповядай 0888286000
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sinigersky написа:
За съжаление не знам кой е Багрян Бахнев. Аз се казвам Ангел Синигерски Smile

Бих дошъл на някоя среща да слушаме ампове Smile - с кеф! Знам че на думи никой няма да повярва в каквото и да било.

Wink
.. Laughing не се ли обадиш до края на седмицата , ти изтривам профила...тук място за чикиджи няма опитай в www.bgaudioclub.org Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sinigersky
чете


Регистриран на: Jun 06, 2008
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда, този другият форум даже може да е по-подходящ за мен. Мерси!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 10, 2007
Мнения: 300
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 10:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо, вместо безславно да отлиташ, не се опиташ наистина да чуеш за какво става въпрос, да набереш впечатления, да направиш сравнение. Не допускаш ли поне за малко, че може да не си прав и то по една много проста причина - не си имал необходимия опит. Използвай отправените ти покани от колегите, към които присъединявам и моята, и тогава прави заключенията си.

Ако пък не желаеш дори да се замислиш по горните въпроси, тогава наистина си поел по правилния път.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Black_Panther
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 30, 2008
Мнения: 31
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 11:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

би ли споделил с нас схемата на ампа или книгата Question че ми стана интересен този убиец на всичко Idea
_________________
the ultimatum life
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sinigersky
чете


Регистриран на: Jun 06, 2008
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2008 2:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора, не "отлитам" безславно, и вече заявих, че с удоволствие ще намина да чуя ламповата техника!!! Very Happy Просто аз съм по-скоро "DIY-man", стремящ се съм собственоръчно направен "хай-енд". Зададох си вечния въпрос дали може човек да си направи сам нещо, което да е много качествено и какво би се получило ако финансовите средства се вложат в съдържание, а не в марка. Разбира се междувременно са отишли толкова часове и средства за инструменти и помощно оборудване, че със сигурност даже би било по-евтино да си бях купил някой специален усилвател. Но пък сега като това произведение, излязло от моите ръце, засвири по-добре от всичката чувана от мен купешка техника (е, аз едва ли съм чувал супер много неща, но не е и хептен нищо), удоволствието е невероятно!!!! А и се оказва че не са много хората, построили такъв усилвател, нито са много производителите, които са използвали топологията в комерсиални продукти.

Усилвателят е "любимият" на Ранди Слоун от книгата му "The Audiophile's Project Sourcebook". Който се интересува, мога да му мейлна схемата, но май по-добре да не я публикувам, че копирайт и тям подобни... Самият Слоун си е направил фирма, и всеки момент ще почва да ги продава амповете: http://www.zusaudio.com/ ... аз съм си спретнал нещо като модела Микро-ZUS 200 (2 x 100W).

В никой случай не твърдя, че това е най-добрият усилвател на света. Еуфорията ми идва от това, че съм си го сглобил сам, и че според мен и според всеки, който го е чул, е много, много добра машина!

Ето кадър от финалния стадий на сглобяване:

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sinigersky
чете


Регистриран на: Jun 06, 2008
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2008 2:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И само да добавя, че именно ще ми е много интересно да видя от една страна как ще се възприеме от още хора, които могат да оценят добър звук, и от друга страна аз да чуя и други концепции, които звучат по-добре. Може да възникне нова цел какво да творя за напред Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2008 10:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sinigersky написа:
Мда, този другият форум даже може да е по-подходящ за мен. Мерси!
... Laughing виждаш ли как знам , че си за подфорумат Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2008 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sinigersky написа:
... Просто аз съм по-скоро "DIY-man", стремящ се съм собственоръчно направен "хай-енд" ...


Браво това е едно от нещата към които се стремят повечето хора във форума. Това, че не робуваш на марките е много добър признак и те води към принципно правилна посока, но позволи ми да ти кажа, че ние тук сме се насочили към лампите, не за да се правим на интересни, а по простата причина, че свирят по-добре от пясъка Very Happy.

Рачев те покани и аз силно ти препоръчвам да приемеш - дори да не промени възгледите ти за в бъдеще поне ще натрупаш опит и друг път няма да изказваш крайни мнения от рода на:

sinigersky написа:
... и тогава си показа силата. Сигурно не всеки е чувал такова чудо! Направо му иде да се прекръсти човек при тоя звук...


Може да разбереш, че и с маломощни усилватели може да получиш наслада от музиката с други думи човек винаги се учи.


Мойта покана още важи.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.


Последната промяна е направена от Borislav Stankov на Вто Юни 17, 2008 11:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sinigersky
чете


Регистриран на: Jun 06, 2008
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2008 1:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще намина, вече казах Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2008 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Евала за изработката...

Като човек минал през по-голямата част от аудио-заблудите мога да споделя просто:

Наистина има качествени транзисторни усилватели и калпави лампови. С някой схемни решения по-лесно се постига приличен звук отколкото с други (не че другите е невъзможно). Качеството до голяма степен е пропорционално на вложените материали и труд. От почти всяка схема може да се изтиска приличен звук ако заделиш една доста прилична сума за подбор на части и т.н. И не на последно място, чисто исторически, има някакви параметри на аудиото, които в различни моменти от време са се считали за важни. Наприме, първо мощността, после изкривяванията, после шума и т.н. В крайна сметка за какво ми е усилвател с 0.01% изкривявания след като високоговорителя криви поне 10%.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Black_Panther
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 30, 2008
Мнения: 31
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 17, 2008 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MOS-FET ли са транзисторите в схемата на Randy? 2SK1058? V-тунелни?

Цитат:
Lateral MOSFET
A planar type of MOSFET (in contrast to the V-groove double-diffused MOSFETs commonly referred to as V-MOSFETs, HEXFETS, or D-MOSFETS) Lateral MOSFETs were designed specifically for audio applications and have significant advantages over vertical MOSFETs for audio power amplifier applications. Lateral MOSFETs also cost considerably more (up to 10 times) than common V-MOSFETs. Understandably, Lateral MOSFETs are rarely found in audio amplifiers due to their extremely high cost. However, for ultimate sonic performance the Lateral MOSFETs are unparalleled.


ммм.. замирисва ми на добро стъпало Wink Ще ти пиша на лично за схемата Idea
_________________
the ultimatum life
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди