Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Озвучение Корса Б
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Озвучение Корса Б
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR LOUDSPEAKERS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
LSFC
чете


Регистриран на: Jul 02, 2008
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Сря Юли 02, 2008 8:37 pm    Заглавие: Озвучение Корса Б Отговорете с цитат

Здравейте колеги мисля да слагам на мойта Корса Б отзаде елипси DLS модел 269 ето линк: http://www.aval-bg.com/catalog/display_mod...substyle_id=578
за предна линия мисля да са оригиналните а плеъра ми е Пайнер? Дайте мнение!!!Не мисля да купувам други колони за предна линия или да сменям CD.


Последната промяна е направена от LSFC на Пет Юли 04, 2008 3:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gyaurov
има опит
има опит


Регистриран на: Feb 01, 2008
Мнения: 64
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 02, 2008 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи си компонентна система за предна линия за тия пари. Отзад елипсите ще свирят на багажника най-много. Да не споменавам колко е странно да слушаш с гръб.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Юли 02, 2008 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Koлегата е прав, проблема е че за тоя бюджет просто няма свестни говорители за отпред...
Иначе модела елипси, който си избрал е "правилния" Smile
_________________
CarAudio-bg.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 23, 2005
Мнения: 661
Местожителство: София кино Арена запад

МнениеПуснато на: Чет Юли 03, 2008 9:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

.....добрия саунд във вратите е незамени комбиниран с ненатрапчиво субче ..... jumpingsmoker ....... всичко друго е маскарад.
_________________
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колело!
__________________________________________
Работно време от 10:00 до 01:00 гсм: 0885 255 233
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LSFC
чете


Регистриран на: Jul 02, 2008
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Чет Юли 03, 2008 3:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами колеги препоръчайте ми какво да правя неискам да слагам туба!Искам да купя колони до 170 лв
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jivko Jelev
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Mar 06, 2006
Мнения: 79
Местожителство: Карнобат

МнениеПуснато на: Чет Юли 03, 2008 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При полужение че не искаш да сменяш предната линия това са твоите елипси Wink
Пък и по-нататък пак можеш да ги смениш предните Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gyaurov
има опит
има опит


Регистриран на: Feb 01, 2008
Мнения: 64
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 03, 2008 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като собственик на астра Ф мога да кажа, че най-голямото подобрение е сменянето на заводския касетофон с някакво ЦД. Това виждам си го направил. Ако искаш да подобряваш след това сменяш предната линия. Самият производител там е сложил компонентна система, защото това е най-важната част от колоните в една кола, въпреки че всеки гледа да сложи едни елипси отзад на кората. Сега се возих във Волво С60 на един приятел и кво... свири отзад. Субът в багажника е голямо подобрение на ниските - най-малкото защото най-големия бас в корсата ще е 13 сантиметра в предната врата.

Евентуално можеш да смениш предната линия, а старата вместо да изхвърляш да сложиш някъде другаде. В астрата има едни джобове отстрани на задната седалка, които може и да станат. В корса знам ли. Общо взето гледай да не си режеш кората. Не е съвсем лесно да го направиш сам свястно. Сложи ги в някакви затворени обеми пък дори и да ги местиш от време на време или скриваш под седалките или в багажника. Пищялките можеш да инсталираш за задните слушатели както е например в астра Г.

Каква предни линия ще си купиш зависи най-вече от твоите пари. Моето мнение е, че караме прекалено елементарни коли, за да инвестираме в музика. Аз скоро си купих 2 говорителя фостекс - направих си хорни за вкъщи и трябва да ти кажа, че кефът е много по-голям. Може би колата ти е прясно закупена и си мераклия да я подобряваш, но единственото нужно за нея е да я поддържаш технически изправна и чиста.

Ако смяташ, че графа "тунинг" в бюджета е по-добра от графа "нова кола" слагай музики и тн.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gyaurov написа:
... Моето мнение е, че караме прекалено елементарни коли, за да инвестираме в музика. Аз скоро си купих 2 говорителя фостекс - направих си хорни за вкъщи и трябва да ти кажа, че кефът е много по-голям. Може би колата ти е прясно закупена и си мераклия да я подобряваш, но единственото нужно за нея е да я поддържаш технически изправна и чиста.

Ако смяташ, че графа "тунинг" в бюджета е по-добра от графа "нова кола" слагай музики и тн.


И какви точно са пречките да си сваля аудиото от старата кола и да си го монтирам на новата? Rolling Eyes Ако инвестицията е по-сериозна, тя е еднократна (или поне за голям период от време). Wink
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LSFC
чете


Регистриран на: Jul 02, 2008
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами колега то хубаво за предна линия ама кората ми отзаде е със отвори за елипси Confused и аз нз какво да правя ? Що пък какво им е на елипсите ? отпреде колоните ми свирят мн добре....Апък корсата ми е двувратка Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gyaurov
има опит
има опит


Регистриран на: Feb 01, 2008
Мнения: 64
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@Rumen Zografov

Ако ти се занимава нямаш никаква пречка да разглабяш и сглабяш колкото си искаш. В последствие можеш да имаш разни проблеми от сорта:

1. Новата ти кола е с 16 сантиметрови говорители отпред, а супер говорителите от Корсата са 13. Ще махнеш 16-ката и ще сложиш 13?
2. Някой вече се е погрижил за аудиото на новата ти кола и цялото занимание става безсмислено. Остава ти да си продадеш инвестицията за 2 пъти по-малко пари.
3. В случая с елипсите как няма да ти е жал да резнеш кората на твоята нова лачена кола?

И най-вече колко искаш да инвестираш в една кола на 10-15 години, която струва 3000 лева? 100% разни части от купето й дрънчат по дупките. Самото окачване на опела е шумно. Като караш с 120 шумът в колата е толкова силен, че ако го заглушиш с музика ще те заболи главата след половин час. Струва ли си на тая кола да сложиш предна линия, която ще чуваш добре само когато си спрял за 1000 лева, с идеята да я слушаш доживот на други по-добри коли?

Все пак всичко зависи от това колко те влече.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@gyaurov странни доводи споделяш с нас....но в крайна сметка дали ще се прави колата както трябва би трябвало да зависи от решението на собственика, който от тази тема се очаква да стане наясно какво може и какво не може да се направи и съответно какво да очаква.

Най-големия проблем, е че даже при желание и леко по-висок бюджет с предната линия нещата не са толкова прости. Няма 13см говорители на пазара, който да извадящ що годе адекватен мидбас при монтаж на оригиналните места. При много от моделите, които изобщо биха свършили някаква работа ще има и проблем с монтажа в дълбочина. Без външен усилвател работата е почти безнадеждна.
Най-лесното решение е наистина да се сложат комлект елипси колкото и неправилно и неестествено е да се слуша така. Но поне ще има някакъв бас в звученето.

Като се замисля, ако е моя колата, бих направил компромис като си купя едни комплект DLS C5 за 219лв....
_________________
CarAudio-bg.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LSFC
чете


Регистриран на: Jul 02, 2008
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 6:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега размерите на колоните на предната ми линия е 16,5 см.Какво би ми препоръчал?Да купувам ли тез елипси DLS 269.Аз мисля да ги купувам защото имам дупки на кората и да я запълня?И мисля да направя 1 изулация на вратите със фолиото?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 6:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абсолютно сигурен ли си, че са 16,5 см?
_________________
CarAudio-bg.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LSFC
чете


Регистриран на: Jul 02, 2008
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега сигурен съм Smile 1 въпрос какво да правя имам дупки за елипси искам да запълня кората?Апък ако купя предна линия? отзаде кората остава със дупки ?Колоните мисля при тебе да ги поръчам?Аз съм от Бургас и имам 1 питане гаранцията как ще я напишем?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Aми ако запълването на дупките е много важен момент, то тогава изгора ти е ясен - 269 са най-добрия модел на dls като цена/качество.
Ако решиш все пак да се захванеш само с предната линия, има вариант да монтираш 2 мидбаса R6 и да ги комбинираш с подходящи текстилни високи така че да се впишат в бюджета ти. Голямото ''но'' тук е че най-вероятно дълбочината на оригиналните монтажни гнезда няма да е достатъчна. В такъв слyчай единствения ти вариант е да се сдобиеш с едни C6, но цената им е около 250лв, което е доста над цената на елипсите.
Най-добре е ти да си решиш какво искаш да слушаш, плюсовете и минусите на двата вариата мисля, че са ти ясни Smile
_________________
CarAudio-bg.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR LOUDSPEAKERS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди