Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - quad MK modified
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

quad MK modified
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 1:37 am    Заглавие: quad MK modified Отговорете с цитат

Тъй като много хора продължават да се мъчат с тая схема,реших да направя с нея това,което конструктора на това чудо незнайно защо е пропуснал...
1.Схемата и дават да работи от 25 волта Question Question Question
Е,как става,след като делителя в генератора на ток за каскода е сметнат за 50 волта??? Замяната на резистора с два последователно свързани диода е правилното решение,за да работи при тия дименсии на захранването.
2.Индуктивност в колектора на ПНП дарлингтона???Е това не мога да го проумея...
Или гения е турил щото в оригиналната схема има.Абсолютно ненужна е в случая-крайното е комплементарно.
3.Клас А транзистора е биполярен дарлингтон Question и има 2 емитерни повторителя за съгласуване на нивата-също толкова безсмислено-просто транзистора се заменя с МОСФЕТ и двата повторителя отпадат-колкото по малко чаркове в еталонния клас А усилвател-толкова по вярна свирка.
4.Двата диода за преднапрежение м/у базите на крайните могат да се заменят с резистор 10-12 ома,могат да останат и така,ама да се подменят с читави-примерно FS15/16. Същото се отнася и за горния 4007!
5.Сервото е със 741 Shocked Shocked Shocked и нямало значение какъв бил опампа-
хаха! С тоя боклук,дето е един генератор на шум и всичкото това го набиваш директно на входа,заедно с преднапрежението е интересно как схемата вади такива супер параметри Question
Другите промени са дреболии,които не мисля да поставям на обсъждане.
Добре е да си изхвърлите изходните индуктивности,ако са направени по чертежчето,дадено на техния сайт или са тия от кита.
Ако не сте на ясно с изработката на индуктивността,можете да ми пишете лично.
Съвет:НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ТОВА! Струва много пари,изпълнено е с някакви дървени компоненти и във вида в който се продава свирката му е далеч под възможностите на въпросното схемно решение.
Мода е за тия,които вече са се набутали и нямат възможност да отделят финансии за друг усилвател.

_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works



Последната промяна е направена от Daniel Petrov на Пон Юли 04, 2005 11:28 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sergo
има опит
има опит


Регистриран на: Apr 23, 2005
Мнения: 231
Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, схемата на widowmaker изглежда много добре, само ме притеснява свързването на кондензатора от моста в средата на каскода, между Т1 и Т2. Пробвал съм този вариянт, в резултат се получи страшно гаден и дразнещ звук, не знам на какво се дължеше това.
Ето и схемата: http://www.mladkonstruktor.bg/Amp.htm

по която съм направил следните помени:
1. Изцяло съм махнал защитата, страшно криви от нея! Това са елементите: R13, R19, T7, C11, и R18, R21, T8 ,C12.
2. Подмених 741 с ТЛ071 (такъв имах не зная дали е най-подходящ) смених C7 с 1uF/63в. неполярен и R15 с 1мОм. Това ми премахна напълно постоянното на изхода и изглади АЧХ-то с областта на ниските.
3. Монтирах допълнителен кондензатор 120pF/63v от колектора на Т6 до емитера на Т1. Така се получава по сигурно "затваряне на моста", (поне според мен, не е ясно доколко ефективно може да работи моста през този каскод). Посочил съм 63в. защото това гарантира по малки активни загуби в кондензатора и по добра сходимост на моста(поне на теория Smile ).
4. Входния кондензатор C1 го заменх с 1mF. Това смъква долната честота под 5 Hz, което си е ненужно, но така се получават много малки фазови измествания при честотине под 100Hz.(това може и да не го правите).
5. Замених С4 с 220pF, резултата е много добре изглеждащ правоъгълен сигнал с честота 20kHz. (също може да не го правите)

След този промени при замерване на АЧХ от 20 до 20000Hz. не успях да установя никаква неравномерност (мерено с двулъчев осцилоскоп и генератор на синусоидален и правоъгълен сигнал). Схемата е захранена с +-47 волта и посочените измервания да правени с 4 ома товар при мощност 150 вата.

Успех на всички които ще правят тази схема.


Последната промяна е направена от Sergo на Съб Мар 04, 2006 4:44 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 9:36 am    Заглавие: QUAD Отговорете с цитат

Предполагам,че конструктора на QUAD 405 е имал идеята ,включвайки бобина в колектора на крайния транзистор,при комутация - тока да не нараства със скок т.е. да намали степенката.Трудно ми е да преценя дали е успял да реализира идеята си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
miro_vampiro
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jul 03, 2005
Мнения: 74
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 10:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, понеже заговорихте за схемата на QUAD 405 от млад конструктор да ви питам нещо и аз !
Значи имам схемата и съм я сглобил ама съм леееееко бос с електрониката и тя работи но като е усилена много слабо, ако усилиш малко повече се чува едно равномерно пукане през колоните и колкото повече усилваш толкова пукането става по-голямо!
Та интересувам се дали някой от вас може да погледне схемата и да я оправи евентуално срещу заплащане от моя страна(максимум 20 лв мога да дам защото съм зле с парите)
Та ако можете да ми помогнете ще съм ви безкрайно благодарен!
От София съм !
А най интересното е че един приятел си е правил няколко от съответните китове на млад конструктор на куад 405 и си работят и то доста добре !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Опа,кондензатора 120пф е горе.Явно снощи съм спал Smile
Оправих го!
Ако се работи с по малки напрежения,каскод не е необходим,просто транзистора обща база(в случая вече общ сорс) се елиминира и се слага мостче колектор емитер.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sergo написа:

3. Монтирах допълнителен кондензатор 120pF/63v от колектора на Т6 до емитера на Т1. Така се получава по сигурно "затваряне на моста", (поне според мен, не е ясно доколко ефективно може да работи моста през този каскод). Посочил съм 63в. защото това гарантира по малки активни загуби в кондензатора и по добра сходимост на моста(поне на теория Smile ).

Моста на това чудо на електрониката не е настроен,ЗАПОМНЕТЕ ГО!Този допълнителен кондензатор не се монтира!М/у другото транзистора обща база е напълно излишен,ако входният транзистор е полеви!
Sergo написа:

5. Замених С4 с 220pF, резултата е много добре изглеждащ правоъгълен сигнал с честота 20kHz. (също може да не го правите)

Все си мисля,че усилвателят трябва да свири през говорител,а не да се "вижда" на екрана на осцилоскоп...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lachko973
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 28, 2004
Мнения: 48
Местожителство: Студентски град

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И в този форум да кажа:

има схеми QUAD 405 (I, II) и QUAD MK (да речем)
НЯМА ТАКОВА ЖИВОТНО QUAD 405 на млад конструктор




И сега пак ще има някой, дето криво ще разбере забележката ми.



ПОЗДРАВИ !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nikolay Kolev
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Feb 26, 2005
Мнения: 510
Местожителство: ХАРМАНЛИ ; София

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Widow и за кита на хоби кит ако пуснеш нещо ще е перфект или това което си писал е достатъчно , аз лично направих промените изписани от теб и свирна доста по-добре .
_________________
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sergo
има опит
има опит


Регистриран на: Apr 23, 2005
Мнения: 231
Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 11:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миро, пробвай да смениш потенциометъра за усилването. Може да ти пука от него. Може да пука също ако ползваш дълъг и неособено качествен кабел чинч, например от компютъра до усилватела над 2м. в комбинация с високоомен потенциометър може да го има този ефект. По принцип входния потенциометър се избира от 5 до 10 пъти по-малък от входното съпротивление на усилватела. Входното на тази схема е 50кОма така, че потенциомеъра трябва да е 5 до 10кОма макс!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
miro_vampiro
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jul 03, 2005
Мнения: 74
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 05, 2005 12:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Sergo не мисля че е от потенциометъра, защото колкото повече усилваш звука , пуканията стават все повече и повече и се повтарят през равен интервал от време, примерно през по малко от половин секунда и са много неприятни, нио можеш да слушаш музика нито нищо!
Абе с една дума кофти работа, е другия проблем е че разбирам от електроника доста малко !
Следващата седмица ще ми помогнат да отстраня проблема с усилвателя и да го пускам най после!
Все пак благодаря Smile)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
guitman
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 27, 2004
Мнения: 151
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Юли 05, 2005 7:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

проблема ти е интересен. пиши когато го отстраниш. от това което описваш ми си струва че усилвателя ти се самовъзбужда по инфраниска честота, но немога да проумея къде може да се получи такава ПОВ. да не би да имаш утечки по платката, скапан електролитен кондензатор и тн?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
miro_vampiro
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jul 03, 2005
Мнения: 74
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 05, 2005 7:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей guitman
ами проблема е доста неприятен, все пак мисля че налепих схемата сравнително добре , после един приятел направил 4 такива усилвателя ми я провери и чак след това я пуснахме!
А и преди монтажа на елементите ги проверихме за да не се окаже че някой елемент не е изправен. Пък може и аз да съм развалил някой елемент с поялника, кой знае! Smile)
Другата седмица ще се чуя с човека за да се разбера кога ще се видя с него и да оправиме усилвателя.
Естествено ще напиша какъв е проблема
Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sergo
има опит
има опит


Регистриран на: Apr 23, 2005
Мнения: 231
Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Пет Юли 08, 2005 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето малко снимки на моя усилвател. Това е рабония вариянт. Сега правя кутията. Като стане ще я постна.



Още си донастройвам тонкоректора, та не се чудете кви са тия тримери Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 09, 2005 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сериозна "плънка"! Shocked Shocked
Остава да направиш подобаваща кутия и да ни зарадваш с още снимки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 11, 2005 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sergo,темата е за модифициране на pseudo quad MK,а не за оригиналната схема на въпросното списание.
Пак се разводнява темата с постове, които нямат нищо общо и после пак 100 човека в q-то ще ме питат "ама как беше,че не го намирам във форума".
Точно това се опитах да избегна, поствайки тоя материал,ама не!
Не ми е писано да се отърва от онлайн консултации!
Май ще трябва да изтрия всички излишни постове и да заключа темата...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди