Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Мнения за звукова карта X-Fi XtremeMusic
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мнения за звукова карта X-Fi XtremeMusic
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Май 22, 2006 6:23 pm    Заглавие: Мнения за звукова карта X-Fi XtremeMusic Отговорете с цитат

Попаднах на това http://www.computers.bg/statia.php?mysid=273&t=7, моля за мнения за качеството на звуковъзпроизвеждане на WAV и WMA файлове през тази карта?

Благодаря предварително Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BotsRevenge
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 13, 2005
Мнения: 104
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 23, 2006 1:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами зависи от това какво използваш за сравнение. Ако питаш за качество спрямо вградените в дънните платки звукови карти, то разликата е огромна. Карти като Creative Live!, Audigy, Audigy 2 (за Audigy 4 не знам) не възпроизвеждат добре честоти над 17000хз, докато X-Fi няма проблем до 20 хил. хз. Спрямо предшествениците си X-Fi звучи по-ясно и детайлно.
По-конкретни думи за качествата на картата не мога да кажа, защото по системката ми има още доста работа докато стигна до момента да мисля за по-качествена карта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Май 23, 2006 11:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отзивчивостта. Понеже много я хвалят, бих искал да чуя повече мнения Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobalan
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Dec 04, 2004
Мнения: 95

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 8:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

това ми прилича на геймърски и кино насочена звукова карта. Цената и е толкоз висока май точно заради глупавите процесорчета и ефекти (екстра кристал хипер супер файдълити, раз'ир'шли).
Не съм я чувал, но ревюто ме отврати. Така че се постарай да я чуеш преди да дадеш толкоз пари.
РЕзултатите от теста с РМАА не са впечатляващи - имам карта отпреди 6години която ем звучи добре, ем има по-добри честотни характеристики в този тест, ем е по-ефтина Smile
Помисли дали ти трябват всичките звукови процесори и красиви интерфейси на картата. Щото за 150долара се купува
Маудио карта ако не се лъжа. Там поне парите ги даваш не за екстри а за звук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз ще купувам карта, че сега съм с звука на дъното /Епокс 8РДА+/.
Това, което ме блазни при X-Fi XtremeMusic, е добрия звук на мп3-ки /поне според рекламите и ревютата/ и разработените й приложения за разни звукоизмервателни програми, като напр. RMAA. Докато за по-неразпространените карти трябва изобретателност.
Основен недостатък на всички Креатив е ресемплирането 44,1 -> 48/96... кхц, което не се изключва по желание, като при М-аудио например. Това поражда артефакти главно при слушане на СDDA, които могат да се доловят от чувствително ухо /не моето/ и при първокачествена апаратура. Но малко от съфорумците биха слушали СД-та на компа. Пък и външният ДАК е на мода тук.
В "Компютър2000" предлагат вече неща на М-аудио. Напр. Революшън 5.1 /опростена 7.1, но по-нова и дори с минимални подобрения/ излиза крайно 78евро без фактура. При нея има ръчен избор 44/48 и т.н. кхц семплнг. По ревютата я харесват повече от Креатива за музика. За игри доста отстъпва.
yamikto, виж в
http://hardwarebg.com/forum/
- общ хардуер за по-подробни коментари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ultimate написа:
Това, което ме блазни при X-Fi XtremeMusic, е добрия звук на мп3-ки.


Shocked Shocked Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HymerrA
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: May 07, 2006
Мнения: 56
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо ме отврати това ревю :
SuperRIP – предишните две технологии, обединени със софтуер за извличане на CD-Audio звука във висококачествени mp3;

Или супер -дупер невероятните й възможности ,че и много сериозни

Entertainment режим – в него е добре да работите, когато гледате филми или слушате музика. Възможностите за фина настройка са много сериозни – Dolby, DTS и CMSS-3D.

Гадния софт абозва хубавия хардуер.Вземи си едно M-Audio и си свиркай Wink
_________________
...take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Krasi Yonchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: May 18, 2006
Мнения: 218
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

audionote написа:
Имах желанието да си взема в пъти по добра карта, но няма кой да ми продаде


Предположението ми: M-Audiophile 2496 (около 100 евро е тук) (имал съм я почти 2 години) с мод от Etheraudio! Все пак искаш аудио интерфейса да пее, а не да:

ultimate написа:
Това, което ме блазни при X-Fi XtremeMusic, е добрия звук на мп3-ки /поне според рекламите и ревютата/ и разработените й приложения за разни звукоизмервателни програми, като напр. RMAA. Докато за по-неразпространените карти трябва изобретателност.


Това са глупости, с които Креатив зарибява масата. Сериозно ли би си взел тая пръчка заради това? Той, bobalan, добре го каза:

bobalan написа:
това ми прилича на геймърски и кино насочена звукова карта. Цената и е толкоз висока май точно заради глупавите процесорчета и ефекти (екстра кристал хипер супер файдълити, раз'ир'шли).


именно!

ultimate написа:
Основен недостатък на всички Креатив е ресемплирането 44,1 -> 48/96... кхц, което не се изключва по желание


За стабилността на драйверите пък, в професионални приложения, няма да говоря. Мисля, това се знае, и то не от днес. EMU, които бяха купени от Креатив, предлагат много добър вариянт в този ценови диапазон - 0404. До скоро (след като се разделих с 2496) бях с 1212m, която има невероятен глас, но която страда, както цялата серия на Emu, от един единствен (но повярвай, подлудяващ)недостатък. Драйверите и са писани от Креатив. Не, благодаря. До тук с тях. Просто личен опит. Сега се връщам на 2496 главно заради стабилността на драйверите и, като ше я ползвам за транспорт към Etheraudio DAC...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, май наистина ще се откажа от Креатив Confused , и ще се насоча към М-аудио Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

scav написа:

ultimate написа:
Това, което ме блазни при X-Fi XtremeMusic, е добрия звук на мп3-ки /поне според рекламите и ревютата/ и разработените й приложения за разни звукоизмервателни програми, като напр. RMAA. Докато за по-неразпространените карти трябва изобретателност.


Това са глупости, с които Креатив зарибява масата. Сериозно ли би си взел тая пръчка заради това? Той, bobalan, добре го каза:

bobalan написа:
това ми прилича на геймърски и кино насочена звукова карта. Цената и е толкоз висока май точно заради глупавите процесорчета и ефекти (екстра кристал хипер супер файдълити, раз'ир'шли).

именно!

...


Високо ценя мнението ви, което впрочем съвпада с мнението на всички. А тази карта бих си я взел точно за мп3-ките в компа, както и за някои измервания. Иначе, разбира се, СД плеър форевър!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radioton
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Mar 05, 2006
Мнения: 22
Местожителство: Плевен, Солун

МнениеПуснато на: Съб Май 27, 2006 1:42 am    Заглавие: X-fi Отговорете с цитат

Съжалявам че няма да мога да пробвам картата. Днес отидох да си я получа след като я бях платил. Върнаха ми парите с предлог че нямако никъде такава. Имало насипния вариант без in out конектори. Причината да я искам е единствено в оптичния изход за да си свържа кино ресивъра. Много ви моля ако се сещате за карта с оптичен изход или вариант по родните ни магазини. За пореден път съм разочарован на максимум.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
The_voice
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 19, 2005
Мнения: 60

МнениеПуснато на: Съб Май 27, 2006 10:35 am    Заглавие: Re: X-fi Отговорете с цитат

audionote написа:
Причината да я искам е единствено в оптичния изход за да си свържа кино ресивъра.

Единствената карта (засега), която може да ти пусне 5.1 звук през цифровите изходи е тази:
http://www.ihda.co.kr/skin/ihda/goods/productView.php?goo_code=010000027136
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dkokalanov
чете


Регистриран на: Jul 23, 2006
Мнения: 3
Местожителство: София, център

МнениеПуснато на: Пет Юли 28, 2006 7:47 pm    Заглавие: Откаде се купуват M-audio? Отговорете с цитат

V Computer2000 ima samo m-audio 5.1 druga firma vnasya li m-audio?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Пон Юли 31, 2006 3:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

що не ползвате усб дака на витекк.
пее си супер , креатива го продадох за 10 лева Shocked Razz Shocked веднага щом чух тексаса.
на който му трябва и лайн-ин :
http://www.netams.com/~anton/usb-adc/index.html
за РС толкова , повече не му трябва че инъче със цд плеърите ще трябва да го боря Razz
като закачих осцилоскопа , се оказа че и за генератор мога да го ползвам Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юли 31, 2006 7:19 pm    Заглавие: Re: Откаде се купуват M-audio? Отговорете с цитат

dkokalanov написа:
V Computer2000 ima samo m-audio 5.1 druga firma vnasya li m-audio?


Имаше линк тук някъде към вносител. Цената е като на сайта (.ком) + 20%
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди