Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Какво мислите за Gainclone?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Какво мислите за Gainclone?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2004 7:48 pm    Заглавие: Какво мислите за Gainclone? Отговорете с цитат

Laughing Загорката ме зариби по тая тема Smile - някой пробвал ли го е това усилвателче - имате ли впечатления от него? Така като гледам сайтовете ми изглежда приятно, предполагам все пак, че не може да се сравнява с клас А.... ? или греша?
Имам и още един усилвателен въпрос Smile Zen ili DoZ според вас?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2004 11:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес налепих набързо един вариант на Gainclone да чуя за какво става въпрос.
Захранването е +/- 18V от една намотка на трафа със среден извод. Всеки канал обаче е с отделен грец с по 2 кондензатора 1000 микро (така казват че е оптимално).
Послушах го половин - един час с различни добре познати ми парчета на All fun хорните ми на 2-3W.
Като за интегрален усилвател се справя много добре.
В сравнение с Aleph-X обаче ми се губи яснотата, звучи малко по-замазано. Особено пролича на едно парче на Led Zeppelin, където като го слушам с алефа ме побиват тръпки. С тоя усилвател като премина познатия пасаж с касата го изключих да видя дали нещо не му е изгоряло! После се оказа че не е, просто така си свири. Може би трафа ми трябва да е по-мощен (сега е 70-80 ватов). На другите дискове се държеше доста прилично. Усетих малко повече бас от алефа, но и ми се струва че колоните се проявяват с повече неравномерности.
За идеята ми за компютърен усилвател мисля, че ще е идеален.
Може би ще му сложа някакъв тороид 120-150 вата и ще свирне супер с визатонките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

можеш ли да направиш и някое сравнвние с СТК базирана система, например с нещо от 41x1V серията.
Имам 3 4191V и II вкъщи и ми е интересно колко голяма е разликата спрямо един добър солид стате усилвател.
Ако нямаш точно това СТК може и с друго.Просто искам някакво сравнение..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 7:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм го правил и го ползвам. Виж на сайта ми.
(80 W e абс.минимум за траф, но на канал)
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 10:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

хмз Gainclone май иска по-яко захранване - не съм се зачитал много подробно, но в сайтовете които ми дадохте пишеше за по-як траф дори имаше някакви проекти с лампов буфер на захранването...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Joker написа:
хмз Gainclone май иска по-яко захранване...

Ами, нали казах - 80 VA е абсолютен минимум, но на канал, респ. 150-160 VA ако се ползва един траф за двата канала. Моят е 250 VA, 2x22 VAC ... имай предвид, че сбърках при поръчването - това напрежение е малко височко за 4-омов товар, но системата работи.

Joker написа:
... дори имаше някакви проекти с лампов буфер на захранването...

Ако не се лъжа, става въпрос за лампов предусилвател, а не буфер на захранването ;)

И още нещо, при 50 К входящ импеданс и сигнал директно от касетен дек, не съм го усилвал на повече от 1/4 - 1/3 от хода на потенциометъра, просто не се седи в стаята.
Ако почнеш да го правиш се обади - имах някъде една схема за опроводяването (всичко е hard-wired, никакви платки и пътечки, анатема ;)) - особено различните заземявания са много важни.
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам STK така че не мога да направя сравнение.

Използвам случая да питам знаете ли някъде евтин (до около 30 лв) тороид подходящ за двуканален Gainclone?
Тоест 2 X 18V / 120-150 VA.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ок Smile предполагам си прав - не съм се зачитал за лампата - просто ми направи впечатление,
въпроса с трафа и мен живо ме интересува - аз преди 3-4 години си поръчах на едно място 2х19/200ВА, но ми излезе 60лв - ако намерите по-евтино ще е много добре Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя траф (250 VA, 2x22VAC, тороидален) струваше 50 лв. от Изоматик. Доколкото си спомням за 150VA дадоха цена 30-33 лв.; някъде във форума се говореше пак за тороиди на горе-долу такива цени (може би по-ниски), но от друг производител.
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

можеш ли да дадеш малко инфо Smile къде се намира това Изоматик, телефон нещо?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Joker"]можеш ли да дадеш малко инфо :) къде се намира това Изоматик, телефон нещо?[/quote]
Първите резултати при търсене с Google на български са за Изоматик ;)) ... както и да е:
http://www.isomatic.com/html/Bul/MainBul.htm
http://www.isomatic.co.uk/
На британския сайт има повече инфо за сърцевините.
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Joker"]..People can fly..[/quote]
Това факт ли е Razz ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хехехе Smile добре... заби ме - не се сетих да търся фирмата в гугъл... 10х все пак Wink колкото до подписа Wink доказано е научно Wink слушай Astral projection и ще разбереш Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така наречения Gainclone. Аз направих едни малки платчета за него, при сглобяване тръгва от първия път без проблем.
Аз го ползвам за тестов усилвател, за да слушам има ли сигнал. Става и за съраунд Smile . За начинаещи е едно страхотно решение - достатъчна мощност, удивителна простота и високо качество + ниска цена. Ако искаш 60+ вата не става, поне аз не препоръчвам изнасилвания и разни там мостови схеми.
По нета правят много дебели неща с него , www.diyaudio.com, с 30лева операционници за буфери пред него и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 8:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами ... какво да ти кажа - гледах ги и аз тез нещица... и мисля, че ако се хвана да го правя gainclone-ца Smile ще е само за 30тина вата задължително не-мостов вариант... и ще е за малките ТЛ-ки, които между другото имат и по-интересно приложение Wink само мерак да има някой и желание да прави сложна кутия за тях... - > http://www.speaker-online.de/bauen/bhorn.htm не разбирам немски Smile но чертежа се разбира добре Smile
Та този усилвател ще е доста добър вариант за тях.... до колкото разбирам и евтин ще излезе....
имам някои вътрешни съмнения относно усилвателите... ще правя лампов някой ден /това вече е решено/, а за тези ТЛ май не си струва да правя Zen /предполагам ще излезе значително по-скъп пък и не знам като качество дали ще се усети някаква разлика/.
Кирилов ако четеш този пост, кажи ми ако обичаш според теб има ли смисъл да правя Зен за тях, много по-скъп ли ще излезе като цяло от гаинклоне-а, ще кажеш - ако слушаш мп3 няма смисъл Smile - е не възнамерявам винаги да слушам мп3... това ще е като начало.... поради липса на по-качествен източник.. Sad - адресирам до Кирилов, защото знам, че има Зен...
иииии въобще има ли смисъл да правя Зен или друг клас А ако след време смятам да слушам лампов с по-чувствителни колони.... /за сега си мисля за ФЕ206Е ... просто не знам кога и как ще смогна с финансите за всичко това плюс ЦД плеър..../
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди