Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Interes za Digital Audio
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Interes za Digital Audio
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2004 10:24 am    Заглавие: Interes za Digital Audio Отговорете с цитат

Nqkoj interesuwa li se tuk ot Digital Audio temi????
Kato:
1. Mod i Upgrade na CD , DVD i wsqkakwi drugi pleyri...
2. Konstruirane na wytre6ni i wyn6ni DAC
3. Digital Volume Control
4. Surround Sound Decoding
5. Digital Amplifiers /ot tqh az ne se interesuwam Confused /
i razni drugi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zmej
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 483
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2004 2:33 pm    Заглавие: Re: Interes za Digital Audio Отговорете с цитат

audioman написа:
Nqkoj interesuwa li se tuk ot Digital Audio temi????

Смятам поне за един знаеш... Wink Wink Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2004 9:29 pm    Заглавие: 24/192 Отговорете с цитат

Ще бъде чудесно ако координирате един проект от самото начало...
Аз съм привърженик на добър външен ЦАП и се оглеждам за свестен проект 24/192 ... бих се радвал ако започне тук такова нещо...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 19, 2004 11:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм заинтересуван.
Даже имам 2 бр AD1955 (24 бита / 192 kHz).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 19, 2004 2:26 pm    Заглавие: DAC Отговорете с цитат

Свесни проекти много, а и могат да се направят още най-вече Very Happy
Браво!
Значи евентуално ако Змея окаже съдействие за контролера може да стане много свясно и функционално нещо. За 24/192 амбициите - ще трябва да се направи нещо съвместимо, защото аз държа на 48к работа за 192к ЦАПовете - на тази честота са с по-добри параметри, мисля и звук.
Някакви предложения за ценовия клас на проекта?? Все пак само един чип устройство не прави, а трябват и други екстри, като приемник, часовник, захранване, дисплей, кутия... Така като гледам - около 150-200 кинта само за части отиват /смятал съм го много пъти/
А и ще трябва да се помисли за привържениците на дискретната схемотехника и за анти-привържениците на ОУ Wink
А някой не иска ли вътрешен конвертор?? По-евтино е, но остава само за една машина!! Confused
Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 19, 2004 2:34 pm    Заглавие: Формати Отговорете с цитат

Поддръжката на SACD i DVD-Audio засега не е много лесна, понеже тези не могат да минат по SPDIF. Това може да се направи за ДВД плеър обаче.... Но тия дискове са малко и мисля не са ни основна цел. За привърженици на САЦД мога да спомена един много подходящ за тунинг плеър на Филипс - 963СА, които е с гореспоменатия AD1955 и отвратително импулсно захранване Wink
Е, има ли претенции за ДВД-А или САЦД???
Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zmej
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 483
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 19, 2004 5:36 pm    Заглавие: Re: DAC Отговорете с цитат

audioman написа:
Значи евентуално ако Змея окаже съдействие за контролера...

Смятай че 'змея' вече го е оказал... Laughing

А нещо по моя 'замразен' от камара време "въпрос"?
Щото това става за почти всичко...
Ама ще трябва много акъл (определено не само на един човек) и много време, за да се направи както трябва... Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2004 8:01 am    Заглавие: Твоя проект /Змей/ Отговорете с цитат

Именно, ще трябват доста усилия, за да се подкара, и ще стане доста Advanced Wink Confused проект . Но мисля да предвидим една Digital Loop за свързване на външно DSP. Та като стана въпрос може и нещо като EB /eval. board/ да се сглоби за процесора, там и без това ще трябва бая бачкане и една платка повече няма да натовари много цялата мизерия...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zmej
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 483
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2004 10:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми аз навремето така го мислех, поне само за процесорната платка, само дето съм му орязал половината периферия (вкл. RAM-та външна)... Ама това трябва да се обсъди на живо, така не става... Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2004 5:15 pm    Заглавие: Предложение Отговорете с цитат

Хайде да го замислим на някакъв модулен принцип?
Да има основен конвертор, с възможност за "send" и "return" към и от DSP-то? (Някаква аналогия с директния режим на крайното стъпало или пък аналогията със смесителен пулт, с възможности за изпращане на сигнал към външен ефект-процесор и обратно в него...)
Така и ценовите класове могат да се разделят добре по модулите Smile
Аз лично съм за външно устройство, което да се свързва с квото ти е кеф... и така може ад се използва ефтин ЦД-плеър или в по-далечен етап да започнем проект по един сериозен плеър от нулата... има и в България фирми доставящи ЦД-транспорт-оптика ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zmej
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 483
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2004 9:34 pm    Заглавие: Re: Предложение Отговорете с цитат

kirilov написа:
Хайде да го замислим на някакъв модулен принцип?


Ами то така си е замислено по природа...
- Едно платче с DSP и EPROM
- Една платка с аналогово/цифрово преобразуване, аналогово филтриране, генератори, цифров приемник, SRC и к'вото още душа иска
- Две платки с контролери (едната за управление на DSP, индикация, входове, volume, и т.н.), и другата за зареждане на програмата на DSP-то отвън през RS232 (това само при писането на софт-а)
- Платка с клавиатура, ротационен датчик, и т.н.
- 'Входна платка' с чинчове, релета за превключване на входовете и малко логика
- Захранване

Идеята е всеки т.нар. 'модул' да си е самостоятелен и да може да се сменя. Всичко е готово на ниво 'оригинал на печатна платка', даже няколко платки са направени, налепени, даже и работещи (вкл. и по-голямата част от софт-а на основния контролер). Ама за DSP-то и ред не съм написал... Embarassed Rolling Eyes Като за начало трябва да се кракне една програмка, щото месец работа не ме устройва... Wink
Пък и 'аналогово/цифровата' платка 100% ще се преправя, затова май ще трябва да се видим, та да разменим малко акъл... Wink Laughing Wink Току-виж ни скимнало да преправим и още нещо... Ама по-добре докато е време... Wink Ей сега примерно се сещам, че няма bypass на устройството... И други работи ще излязат... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2004 2:24 pm    Заглавие: Конструкции..... Отговорете с цитат

Обичам модулните принципи, те са много "флексибилни" Wink и готини за ръчкане, но и доста усложняват конструкцията! Освен това при универсалните решения не може да се постигне чистотата и подредеността на специализираните решения. //Например ЦАП-а, Часовника и Захранващите им схеми е добра да са максимално близо една до други, също и аналога след ЦАП-а//
При модулния принцип виждам две решения :
1. Основна платка, на която се редят модули, примерно като в Комп.; но това е и по-скъпо - трябва още една , по-голяма платка и т.н.
2. Базова конструкция, която да позволява разширение на разни места - външен Аналог, Часовник, ASRC и т.н. Това е средата между чисто специализираното крайно решение и напълно модулната система.
Тук новите схеми се връзват по-скоро чрез кабели/жици.

Ние сме експериментатори /поне аз съм Wink / и искаме да пробваме различни решения, а и да имаме възможност за ъпгрейд вбъдеще, така че мисля, че не-модулни конструкции и неразширяеми такива не са обект на нашия интерес Smile
Как мислите, аз по принцип съм за по-разширен вариант 2, отколкото 1. ???
Ще обсъдим със Змея на живо някои аспекти на техническите решения... Smile Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2004 2:27 pm    Заглавие: kirilov Отговорете с цитат

Кирилов, да си чул да продават тук CDPRO2 na Phillips, като стана дума?? То сигурно и аз мога да намеря, ама цената.... По Европа май е към EUR 500!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zmej
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 483
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2004 10:11 pm    Заглавие: Почна се!!! Отговорете с цитат

И така, днес се видяхме c audioman и горе-долу стигнахме до следното:
- като за начало се отказваме от DSP-то, но с опция за по-нататъшното му вързване.
- устройството ще е изградено на модулен принцип.

Засега модулите (всеки обособен в отделна платка) са:
- входен модул - съдържа мултиплексор, приемник (избран е CS8415), SRC (AD1896), входовете са 2 коаксиални и един оптичен.
- модул 'преобразуване' - съдържа ЦАП (AD1852), аналогова част, тактов генератор. При по-нататъшно развитие на системата този модул трябва да може да се 'мултиплицира', предвидена е възможност за mute и bypass (има значение при добавянето на аналогови входове и DSP)
- модул контролер - микропроцесорен модул (базиран на PIC16F877) за управлението на цифровия приемник, входовете, ЦАП-а/овете, индикация (на базата на 44780, 2х16), клавиатура и вход от ротационен датчик
- модул захранване

Във всеки модул са предвидени отделни стабилизатори за почти всеки активен елемент, които могат да са или всеки 3-крак стабилизитор, или отделна платка с каквато и да е схема на стабилизатор.

Та така, въпросът е: има ли желаещи да правят този проект заедно с нас? И ако да, колко? За да знаем евентуално колко ЦАП-а, цифрови приемника и SRC-та да се поръчат...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 23, 2004 12:07 am    Заглавие: 1955 Отговорете с цитат

А защо не ЦАП AD 1955, както на Загорка? Хвърлих само едно око на дейташийтовете, но изглежда по-добър...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди