Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - За преработката на едно PC AT PSU
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За преработката на едно PC AT PSU

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> PWM
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TomCrafT
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 08, 2006
Мнения: 87
Местожителство: Страната на сънищата

МнениеПуснато на: Съб Апр 01, 2006 10:52 pm    Заглавие: За преработката на едно PC AT PSU Отговорете с цитат

Та твърдо съм решил едно АТ захрнванване на Seasonic,сървърно и 500 реални Вата при това,да влезне в работа към един амп.Знам че ако не се внимава резултатът ще е много по-лош от това ,което би ми дал обикновен,да не говорим тороидален траф.В захранването са използвани само качествени електролити,но проблемът е че ми трябват не 2x12 ,a 2x33V.Ако някой има опит и желае да го сподели тук е мястото,защото в последно време намирам от стари сървърни машинки много качествени импулсни блокове ,които заслужават втори шанс.Знам че не са много хората във форума,които могат да помогнат на тази тематика,но ще съм благодарен на всякакъв вид помощ.За целта мога да предоставя и още инфо ако ми го поискате.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joro66
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006
Мнения: 385
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Апр 02, 2006 8:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Смятах да правя същата магария, но тук във форума твърдо ме разубедиха. Ако все пак решиш да го правиш се преправя цялата вторична част на импулсното - премотава се трафа, сменят се диодите(4 единични - оригинално на 5-те волта е блок 2 диода в един корпус), кондензаторите (за по високо напрежение). Но най сложното е в трафа. За да го разглобиш се нагрява с пистолет за горещ въздух, размотава се внимателно намотките, като броиш навивките и отбелязваш коя е първичната (една е и без средна точка) и кои са вторичните и тях ги преизчисляваш за напрежението което ти трябват. Трябва много внимателно да работищ, защото може да не успееш да събереш всички намотки в трафа. Намотките се полагат в обратна последователност на размотаването. Може да работиш с по тънък проводник за вторичната ако имаш проблеми със събирането, но не променяй параметрите на първичната. Използвай оригиналния проводник. Имай в пред вид че трансформатора се изчислява така че без вклюена стабилизация да дава около 30% по високо напрежение.
След това издирваш къде е обратната връзка за стабилизация на напрежението (обикновенно е вкл. към +5в) и подбираш стойностите на резисторите. Това е в общи линии. За сега друго не се сещам.
Но все пак за усилвател не го прави. Обясних как съм го правил и работи, ако на някой му претрябва за нещо друго.


P.S. Предполагам че знаеш, но все пак да ти кажа че вторичните са намотани от многожилни проводници от единични изолирани, така че това трябва да го спазиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2006 10:01 am    Заглавие: Re: За преработката на едно PC AT PSU Отговорете с цитат

TomCrafT написа:
Та твърдо съм решил едно АТ захрнванване на Seasonic,сървърно и 500 реални Вата при това,да влезне в работа към един амп.Знам че ако не се внимава резултатът ще е много по-лош от това ,което би ми дал обикновен,да не говорим тороидален траф.В захранването са използвани само качествени електролити,но проблемът е че ми трябват не 2x12 ,a 2x33V.Ако някой има опит и желае да го сподели тук е мястото,защото в последно време намирам от стари сървърни машинки много качествени импулсни блокове ,които заслужават втори шанс.Знам че не са много хората във форума,които могат да помогнат на тази тематика,но ще съм благодарен на всякакъв вид помощ.За целта мога да предоставя и още инфо ако ми го поискате.


Баба Яга с три метли... Confused

Според мен е безмисленно да си играеш с това чудо. По добре слагай траф. А импулсното го ползвай за други неща. Wink

Не вярвам да успееш да пренавиеш трафа така че да ти усигорява стабилно напрежение.
Отделно трябва да преработваш изходни вериги, обратни връзки, дросели... Wink
Така като гледам като събереш труда и частите може и да ти излезе много по евтино и лесно да си купиш траф. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TomCrafT
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 08, 2006
Мнения: 87
Местожителство: Страната на сънищата

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2006 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми тя целта беше да направя едно ампче на приятел ,което да му подаря-мисля да е на Widow DoGC-то,че ми вдъхва доверие.
За захранване не трябваше да се дават пари ,ама както и да е си трампих днес едно трафче 2х12 на 8 ампера,за по-малко 2х22 ,което трябва да свърши работа.Та остава да пусна една темичка при полупроводниковите да видиме дали захранването е перфектно и коя от всичките версий ще правя.Просто пича е купил съвременен рисивър и мисля да го привлека към каузата за да ми направи едни кутийки за колони.
Тема ще пусна нова,защото кутията на ампа ще е пройзведение на изкуството ама без майтап Twisted Evil
Иначе се занимава с един Chieftec,но стигнах до неоценима чужда помощ,а ми се искаше.С трафа се справих ,но само с това. Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gelkov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 22, 2005
Мнения: 22
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук поне мога до помогна макар и малко с реален опит - това което аз се опитвах преди време да направя беше от едно АТХ да извадя 2Х30. Проблемът ми се оказа трава и дрослеите - явно не добре изчислени на празен ход след преработката си даваше 2Х30, но като го натопваря малко повечко - клякаше.Процедурата за преработката е следната:
1. Ако е на основта на ТЛ494 връзките към двата усилвателя на грешка се прекъсват и се прави така че да работи захранването без обратни връзки, същото се прави и с мекия старт.
2. Маха се трафа - мощтните ключове трябва да се клатят нормално и без трафа.
3. Пренавива се трафа - за изчисляване не мога да говоря - аз го правих по начина с опитите ( може би тук ми беше и грешкат Smile )
4. Слага се изправителната група
5.Правят се филтрите

Успех с проекта и ако успееш да го докараш до работещ вариант пусни инфо, че за сега тоя моя проект отлежава на тавана Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 10:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gelkov написа:

1. Ако е на основта на ТЛ494 връзките към двата усилвателя на грешка се прекъсват и се прави така че да работи захранването без обратни връзки, същото се прави и с мекия старт.



И после се чудиш защо изходното напрежение не е стабилно...

С дросели на изхода пък работим по върхова стойност... Shocked Че от де да се вземе тази мощност за да не ти кляка изходното напрежение ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fenkiller
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 18, 2005
Мнения: 533
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 10:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gelkov написа:

1. Ако е на основта на ТЛ494 връзките към двата усилвателя на грешка се прекъсват и се прави така че да работи захранването без обратни връзки, същото се прави и с мекия старт.

Това е голяма грешка!За първи път чувам за такова импулсно без обратна връзка!
_________________
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Zmej
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 483
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 11:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Fenkiller написа:
Това е голяма грешка!За първи път чувам за такова импулсно без обратна връзка!


Ako e с прав преобразувател, не е проблем да работи (а как точно работи - пише горе Laughing ), ама ако е с обратен преобразувател... UT stupid Rolling eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gelkov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 22, 2005
Мнения: 22
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 06, 2006 5:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм се изразил правилно Embarassed Embarassed Embarassed естествено че след като се направи вторичната част се слагат нови обратни връзки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zmej
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 483
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 06, 2006 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж да не те хапе токовата защита на първичната (ако я има, де)...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gelkov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 22, 2005
Мнения: 22
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 07, 2006 12:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не може да е токовата защита защото токовете първо са доста по -малко и второ мисля че я разкарах ама не съм сигуре... преди 2 -3 месеца беше, все си мисля че индуктивностите ми играят номера ама де да видим дали и кога ще се захвана отново с този проект Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> PWM Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди