Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Въпрос за MOD на GRUNDIG
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос за MOD на GRUNDIG

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
agapii
чете


Регистриран на: Jun 29, 2005
Мнения: 7
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 05, 2006 9:51 pm    Заглавие: Въпрос за MOD на GRUNDIG Отговорете с цитат

От доста време чета почти всичко по повод възможностите за подобряване звученето на фабричните устройства /CD, усилватели и т.н. и накрая се реших да потърся конкретен съвет за евентуална модификация на моята система, която се състои от CD Grundig /Fine Arts/, усилвател NAD 3140 и колони T+А.
Искам предварително да направя уговорката, че въпроса ми е за сериозни и ОСЕЗАЕМИ подобрения /ако са възможни/, а не теоретични постановки от сферата на квантовата физика, като "посока на кабели", влиянието на неизбърсания домашен прах по тях и т.н. За тези спорове има други места, където възможностите за изява са безгранични.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 05, 2006 10:58 pm    Заглавие: Посока на кабелите Отговорете с цитат

Уважаеми agapii, аз няма да ти помогна за ъпгрейда , но искам да ти кажа като конструктор на битова радиоапаратура за родната радиопромишленост, с 30 годишен стаж, че само преди 10 години ако някой ми кажеше че кабелите имат посока го гледах като извън земен. Причината днес да не мисля така е, че първоначално на шега, започнах да се интересувам от въпроса, направих проучване в литературата, интернет и доста експерименти. Заключенията бяха поразителни. Висококачествените кабели ИМАТ ПОСОКА. Прочетох отново по няколко пъти българските учебници, а след това и дебелите фундаментални основи на тази материя. Съвременната научна теория не дава никакъв отговор, но за сега. Въпреки, че слуха ми не е на 18 годишно момче установих: явлението съществува. Веднага правя уговорка, че то се експлоатира от търговците и се митологизира. Ако не вярваш, а това е нормално, то поне имай едно на ум и при възможност провери сам. Надявам се че някой ден ще има отговор и на този необясним въпрос. Може би нещата са твърде сложни, а проучването изисква голямо капиталовложение.
Помисли само. Ти искаш да направиш ъпгрейд, защото се надяваш нещата да се подобрят. Значи производителя нещо не е направил перфектно. А той разполага с професионалисти от класа. Единственото обяснение, според мен, е че нещо е подценено.
Надявам се да съм ти бил полезен.
С уважение Жоро
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peko
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 01, 2006
Мнения: 197
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 05, 2006 11:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът ти е твърде конкретен и подлежи на прослушване.
...Иначе акъл може да даде всеки с малко или много опит .
Всичко е физика .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ortho
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006
Мнения: 234
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Съб Май 06, 2006 12:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично съм "жертва" на т.нар. yпгрейд на една или друга част от музикланата си система и искам да кажа, че за мене поне разлика има и тя е вположителна посока!!!
Дерзай приятелю и умната
dr.ivo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Май 06, 2006 7:50 am    Заглавие: Re: Въпрос за MOD на GRUNDIG Отговорете с цитат

Усилвателя си му посочил модела,на цд-то и колоните не.Трудно човек може да посочи конкретна стъпка за модване ,при тази база данни.Ако твоите неща се моднат разликата във звука ще е слушаема и измерваема Very Happy Във Фине-арт серията има страхотни модели цд-та/9009/ и ширпотрени нискокачествени у-ва.Посочи конкретния модел
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
agapii
чете


Регистриран на: Jun 29, 2005
Мнения: 7
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 06, 2006 10:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за непълнотата на въпроса
Единственото, което има на CDто е: Fine Arts By Grundig - това е на челния панел, а отзад само GRUNDIG CD-1 CD PLAYER. Знам, че е част от цяла система с тунер и крайно стъпало.
Модела на колоните е T+A - PP 120S

P.S. И още: LOW NOISE 1 bit DIGITAL/ANALOG CONVERTER


Последната промяна е направена от agapii на Съб Май 06, 2006 11:02 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
agapii
чете


Регистриран на: Jun 29, 2005
Мнения: 7
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 06, 2006 10:08 am    Заглавие: Re: Посока на кабелите Отговорете с цитат

Goro написа:
Уважаеми agapii, аз няма да ти помогна за ъпгрейда , но искам да ти кажа като конструктор на битова радиоапаратура за родната радиопромишленост, с 30 годишен стаж, че само преди 10 години ако някой ми кажеше че кабелите имат посока го гледах като извън земен. Причината днес да не мисля така е, че първоначално на шега, започнах да се интересувам от въпроса, направих проучване в литературата, интернет и доста експерименти. Заключенията бяха поразителни. Висококачествените кабели ИМАТ ПОСОКА. Прочетох отново по няколко пъти българските учебници, а след това и дебелите фундаментални основи на тази материя. Съвременната научна теория не дава никакъв отговор, но за сега. Въпреки, че слуха ми не е на 18 годишно момче установих: явлението съществува. Веднага правя уговорка, че то се експлоатира от търговците и се митологизира. Ако не вярваш, а това е нормално, то поне имай едно на ум и при възможност провери сам. Надявам се че някой ден ще има отговор и на този необясним въпрос. Може би нещата са твърде сложни, а проучването изисква голямо капиталовложение.
Помисли само. Ти искаш да направиш ъпгрейд, защото се надяваш нещата да се подобрят. Значи производителя нещо не е направил перфектно. А той разполага с професионалисти от класа. Единственото обяснение, според мен, е че нещо е подценено.
Надявам се да съм ти бил полезен.
С уважение Жоро




Уважавам безкрайно мнението на опитните специалисти, но също така считам себе си чавек с развита логика. В същия този форум попаднах на препратка към руска статия за кабелите, която прочетох внимателно и трябва да ти кажа, че звучи повече от логично. Там мотото е че "ако нещо не може да се измери, то не може да се чуе"
Звучи някак логично, поне за мен.
Може би грешката е моя, че засегнах изобщо темата във въпроса си, защото, както вече казах, съм наясно със споровете, които се водят тук и понякога вземат нелицеприятен обрат. Не искам да ставам част от тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Май 06, 2006 11:26 am    Заглавие: Re: Посока на кабелите Отговорете с цитат

Модвал съм грундиг сд-2 от файне арт серията.Твоя е с еднобитов битстрийм на филипс,Не е аудифилско решение но може ако се преработи да се извади добър звук.Оптиката ти се намира лесно и си заслужава да вложиш средства в него.За всеки случай/да не бъркам нещо/ отвори му капака и напиши какви чипове виждаш вътре особено на дясната платка/тази с аудио чинчовете/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 06, 2006 12:13 pm    Заглавие: измерване Отговорете с цитат

Цитат:
"ако нещо не може да се измери, то не може да се чуе"

Това ми прилича на позицията на щрауса. Преди много години един човек го изгориха на кладата, защото изказа твърдение неотговарящо на канона. Уважавам желанието ти да стоиш здраво на земята. Но уредите не са по-съвършенни от човешкия мозък. Не са само кабелите. Много са нещата с които дръзналите да се усъмнят се занимават. Затова съществуват такива форуми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Май 06, 2006 2:59 pm    Заглавие: Re: измерване Отговорете с цитат

Goro написа:
Цитат:
"ако нещо не може да се измери, то не може да се чуе"

Това ми прилича на позицията на щрауса. Преди много години един човек го изгориха на кладата, защото изказа твърдение неотговарящо на канона. Уважавам желанието ти да стоиш здраво на земята. Но уредите не са по-съвършенни от човешкия мозък. Не са само кабелите. Много са нещата с които дръзналите да се усъмнят се занимават. Затова съществуват такива форуми.


По отношение на уредите. Например няма уред който да регистрира толкова малка концентрация на вещество в атмосферата, както кучешкия нос. Но никой не казва че това вещество го няма, и за това тук-там виждаме служебни кучета Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 06, 2006 4:20 pm    Заглавие: Re: Посока на кабелите Отговорете с цитат

agapii написа:

... Там мотото е че "ако нещо не може да се измери, то не може да се чуе"
Звучи някак логично, поне за мен.
...

За мен не звучи логично. Преди 150 г не е имало с какво да се измери електрическият ток. По тази логика тогава той не е съществувал, така ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 06, 2006 4:29 pm    Заглавие: Re: Посока на кабелите Отговорете с цитат

agapii написа:

Уважавам безкрайно мнението на опитните специалисти, но също така считам себе си чавек с развита логика. В същия този форум попаднах на препратка към руска статия за кабелите, която прочетох внимателно и трябва да ти кажа, че звучи повече от логично. Там мотото е че "ако нещо не може да се измери, то не може да се чуе"
Звучи някак логично, поне за мен.
Може би грешката е моя, че засегнах изобщо темата във въпроса си, защото, както вече казах, съм наясно със споровете, които се водят тук и понякога вземат нелицеприятен обрат. Не искам да ставам част от тях.


А това логично ли ти звучи: Щом посоката на кабелите може да се различи на слух, както от мен, така и от много други хора, то тя съществува реално и обективно. Ако тази разлика не може да се измери със съвременните (достъпни) измервателни уреди, независимо от методологията на измерването, то тези уреди са несъвършенни.
Независимо дали ти звучи логично, те каня при мен да направим слухово няколко проби с един и същи кабел, свързан в различна посока.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
agapii
чете


Регистриран на: Jun 29, 2005
Мнения: 7
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 07, 2006 9:47 am    Заглавие: Re: Посока на кабелите Отговорете с цитат

А това логично ли ти звучи: Щом посоката на кабелите може да се различи на слух, както от мен, така и от много други хора, то тя съществува реално и обективно. Ако тази разлика не може да се измери със съвременните (достъпни) измервателни уреди, независимо от методологията на измерването, то тези уреди са несъвършенни.
Независимо дали ти звучи логично, те каня при мен да направим слухово няколко проби с един и същи кабел, свързан в различна посока.[/quote]

С необходимата сериозност приемам предложението ти и ще се възползвам, ако ми се даде тази мъзможност. Никога не е късно човек да научи нещо ново.
Ако мога да си позволя само някои наблюдения:
Казах, че съм открил препратка към статия, чието мото е ....
Незнам защо никой не се заинтересува, коя е статията и ако я знае да коментира постановките в нея. На философско ниво трябва да спорим вярно ли е мотото или не. Това е трудна работа и е въпрос стар като света - предмет на спора между обективното и субективното течения във философията...
Авторът на статията разглежда подробно почти всички аспекти на проблема и то със завиден запас от знания. Напр. "Съветват да се запоява със сребърен припой. Няма в света производство на такъв, където среброто да е повече от 5%..." Ако това е истина, човек си задава въпроса, колко осезаемо се усеща съотношение 5 към 95 за всичко останало.
Има конкретни тестове с кабел Nordost Valhalla на стойност 3300 - 4200 $ за метър, който дава същите или по-лоши показатели от стандартен руски кабел за 70 цента метър и т.н. Говорим за показатели, които имат каквото и да е пряко или косвено отношение към преноса.

Когато от едната страна е това, а от другата стои единствено:
"Виж какво, има неща които нямат обяснение, но са така защото аз ти казвам, че са така". Или "аз чувам разлика, щом ти не я чуваш значи си профан" и т.н. моите уважение, но истината дори не е по средата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
agapii
чете


Регистриран на: Jun 29, 2005
Мнения: 7
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 07, 2006 11:07 am    Заглавие: На първоначалния въпрос! Отговорете с цитат

В отговор на поста на Lozef:
Цялата платка е разположена централно и чиповете са под механиката
Единствения видим чип е: M41AD 833N,
каквото и да значи това...
Ще направя опит да постна снимки отвътре, веднага щом
разбера как става това.[/img]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди