Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Усилвател - домашен или авто
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Усилвател - домашен или авто
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Бисери
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
The_voice
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 19, 2005
Мнения: 60

МнениеПуснато на: Пон Май 22, 2006 9:40 pm    Заглавие: Усилвател - домашен или авто Отговорете с цитат

Как компютърджии си говорят за звук:

Цитат:
те тея дето са на 220 пак не са на 220, земак за кола щом после ще го ползваш в колата + един изправител на 12 волта ( най добре да е с кръгъл манитопрвод трафа, пък и да не е стабилизиран не пречи ( но да има големи кондензатори) ако е достатъчно мощен. повечето за коли ги правят с STK или TDA интегрални схеми а тея дето са за вкъщи обикновено с някои калпави транзистори, макар че с транзистори звука мойе да е по качествен, но зависи кой е правил усилвателя


http://www.comexgroup.com/forums/index.php?act=ST&f=3&t=27544&s=e7797c6f9ad81b5288019ecb1b58290b
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Май 23, 2006 12:47 am    Заглавие: Re: Усилвател - домашен или авто Отговорете с цитат

The_voice написа:
Как компютърджии си говорят за звук:


Еее, айде сега квалификации. Ако някой цитира тема от тукашния раздел "бисери" и коментира: "Как аудиофили си говорят за звук"?

Айде да не правим прибързани и глупави заключения.

Едит: Crosblade е прав - не може да се съди извън контекста Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lishev
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Mar 17, 2005
Мнения: 87
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Май 23, 2006 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам колко разбира от аудио техника този човек, но определено е неграмотен Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
The_voice
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 19, 2005
Мнения: 60

МнениеПуснато на: Вто Май 23, 2006 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен компютроте от хоби се превърнаха в професия. В комекса наистина има много хора, които хаистина си разбират от работата. Много съм научил от там, но от 3 години във форума те такава глупост не бях срещал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Май 23, 2006 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тя Глупоста е навсякаде около нас. Но от това не бива да се правят прибързани заключения.

И тук има доста "компютърджии" Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 8:36 am    Заглавие: Re: Усилвател - домашен или авто Отговорете с цитат

LZ написа:
Ако някой цитира тема от тукашния раздел "бисери" и коментира: "Как аудиофили си говорят за звук"?


Не е евивалентно Smile.ПО-скоро как аудиофили си говорят за компютри,ще им е по-инетерсно.Пък и The_Voice цитира от техният раздел мултимедии,не бисери Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 10:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами то може да цитира пост преди да е отишъл в 'Бисери'.
Мисълта ми е, че не бива да се правят прибързани заключения.

И аз се занимавам с компютри (от около 25 години), ама така и не ми е съвсем ясен термина "компютърджия" Smile

-офтопик
Една лелка пита друга:
- Какво работи синът ти?
Другата отговаря:
- Програмист е! Работи с компютър!
Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
The_voice
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 19, 2005
Мнения: 60

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

LZ написа:
...И аз се занимавам с компютри (от около 25 години), ама така и не ми е съвсем ясен термина "компютърджия" Smile

Аз под "компютърджии" разбирам тези, който се занимават с хардуер. Всички други са "задклавиатурни устройства" Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

The_voice написа:
LZ написа:
...И аз се занимавам с компютри (от около 25 години), ама така и не ми е съвсем ясен термина "компютърджия" Smile

Аз под "компютърджии" разбирам тези, който се занимават с хардуер. Всички други са "задклавиатурни устройства" Very Happy


Позволи ми да кажа, че много грешиш.
Според мен нещата нямат рязка граница.
Както тези които се занимават с хардуер трябва да имат понятие от програмиране, така и програмистите трябва да имат понятие от хардуер. Естествено едните и другите знаят повече в своята област. Но едното без другото - не става.
Говоря за професионална работа. Иначе много хора могат примерно да си сглобят компютър без дири да знаят как работи на ниско ниво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

HymerrA написа:
Това не е образование ,а дебилно и престъпно нехайство спрямо хардуера


За съжаление си прав и то в глобален аспект.
Като цяло качеството на хардуера е все по-ниско.
В това число включвам и фърмуера - дори реномирани марки пускат на пазара устройства, които са толкова бъгливи, че ако не бяха хитроумните условия в гаранционните карти, въпросните фирми да са фалирали отдавна. Много често след няколко месеца такива устройства се оказват толкова непригодни, че се спират от производство и се заменят с нови модели, също толкова бъгливи. Но това явно не е проблем, важното е да има стоково-паричен оборот и китайската икономика да процъфтява.
Та затова и образованието е такова - учат дечицата да мислят по китайски. За един китайски ресторант не е важно, че се готвят буламачи и хигиената е изостанала с няколко века, важното е да има добър фъншуй!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peko
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 01, 2006
Мнения: 197
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 25, 2006 12:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама манджата я бива ..... не е важно как се прави , а как е на вкус и поднесено Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rudiem
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 07, 2005
Мнения: 312
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Май 25, 2006 7:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

peko написа:
Ама манджата я бива ..... не е важно как се прави , а как е на вкус и поднесено Very Happy


Само впоследствие този "вкус" да не доведе до Драйфус. Wink

P.S. аз също обичам китайска храна от едно известно време насам, но си я вземам само от едно място. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 25, 2006 8:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Rutcho написа:
HymerrA написа:
Това не е образование ,а дебилно и престъпно нехайство спрямо хардуера


За съжаление си прав и то в глобален аспект.


Моите наблюдения показват, че в днешно време обарованието служи единствено да се запълни времето на децата от 7 до 19г. И да има къде да се шматкат докато родителите им са на работа...

Преди 2-3 седмици имаше предварителен кандитат студентски конкурс по математика (това е едно друго недоразумение, ама както и да е)....резултатите бяха доста трагични....

Да не говорим за неграмотността и използването на разни чатърски птиоми в писането (6,4 и т.н) (все пак става дума за изпит!!!) ..някой работи просто показваха, че човека разсъждава в едно много по-абстрактно пространство...например пирамида с отрицателен обем ...

Една от задачите беше да се намери кое е това n (поредния номер на член) за което сумата на една аритметична прогресия е 100 (според мен това е задача заа 4-5 клас)... очудващо голям брой хора бяха получили реално число (не цяло) като отговор, имаще такива, учили недоучили, които твърдяха че n е комплексно, даже правеха някакви разсъждения на тази тема...


Та моето мнение е, че не толкова незнанието колкото безхаберието е проблема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Май 25, 2006 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

amitko написа:

...
Да не говорим за неграмотността и използването на разни чатърски птиоми в писането (6,4 и т.н) (все пак става дума за изпит!!!) ..някой работи просто показваха, че човека разсъждава в едно много по-абстрактно пространство...например пирамида с отрицателен обем ...

Една от задачите беше да се намери кое е това n (поредния номер на член) за което сумата на една аритметична прогресия е 100 (според мен това е задача заа 4-5 клас)... очудващо голям брой хора бяха получили реално число (не цяло) като отговор, имаще такива, учили недоучили, които твърдяха че n е комплексно, даже правеха някакви разсъждения на тази тема...
...


Аз съм българ4е оби4ам, на6те планини зелени
...
Слаб (2-) Twisted Evil

amitko, сложете някаде бисери от изпитите, ако имате време, да се посмеем и ние малко Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
The_voice
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 19, 2005
Мнения: 60

МнениеПуснато на: Чет Май 25, 2006 6:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В един от предните постове казах че "по голяма глупост не съм чел". Е прочетох Very Happy

Цитат:
Повечето свирки които ги продават са стандартна 20-20,000 честотна летна, друг е въпроса че повечето хора над 16к мисля беше, не долавят звук ..обаче когато имаш на разположение техника и озв.тела които са ти с лента 5-35к (да попадат в клас А hi-fi) и добра динамика ..вЕрвай ще усетиш колкото и да си глух.С истинският звук се свиква супер лесно и после става лошо.

С марки няма смисъл да те обременявам защото едва ли ще хукнеш да ги търсиш.Защото имам предвид Quad.NAD.Maranz.Harman Kardon.Revox.Onkyo.Nakamichi.Thorens.KEF и все от този сой.


Темата е същата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Бисери Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди