Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Royal Raymond Rife
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Royal Raymond Rife
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mushmurok555
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 23, 2008
Мнения: 72

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

- Гого55, доколкото разбирам това дето си измерил с честотомера и оцилоскопа е сигнал от генератор, не е това което Витан е измервал. За да си свериш часовника и да ни покажеш на нас, че е верен, копирай от поста на Витан ТТ данните, изтрий неговите стойности и запиши твоите, ето така се сверява часовник и убеждава аудитория. 100 Hz на 80kV не е Райф - там какво ще трепеш ?

- Виж това за рентгеновите лъчи е опасна работа, да не стане играчка-плачка. Ето защо, казах и пак ще повторя, ако се придържа човек на 100% към онова дето е имало ефект 100% то и резултата ще е 100%, и няма да има риск от рентгенови лъчи.

- Витан пали лампа със 100 V, а ти с 80 kV за които нищо не знаеш. Има начин да си измериш изхода безопасно, направи го.


--------------------------------------------------
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гого, не става така. Когато ме попита на лични нещо за технологията, доста се колебах дали да не те накарам да зададеш въпроса си публично. Сега обаче ти казвам, че ако питаш нещо за технология – само във форума. По начина по който отговаряш или не отговаряш на въпросите ми потвърждаваш впечатлението ми, че правиш на променлив ток с аудио честота – макар и с лампа. Много буен кон си избрал: 25 MHz и 80 kV.

За теб е важно да изпукаш бацили. Нищо по-лесно: 80 kV електростатично поле или импулси – мъртви са всякак. Само дето и на д-р Райф са му умирали бацилите заедно с морските свинчета. Така че, едни пукнали бацили при твоите мощности не са критерий. Аз за такива мощности не си и помислям. Друг е въпроса колко са възможни. Затова и с Мушмурока повтаряме едно и също.

„Житие и страдание грешнаго генератора” приключва така: Задаваш ясно на снимка честота 24000123 херца и мериш с честотомер да видим. 1 kHz е забавачница.

Нищо лично, поздрави.
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG


Последната промяна е направена от VITAN на Чет Апр 16, 2009 6:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gogo55
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 06, 2007
Мнения: 63

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок,Витане,даи сега малко инфо за твоита лампа,
-от къде я купи,
-колко пара,
-как става доставката,
-с какво е пълна точно,
-колко е наляганета на газа вътре,
-от какъв материал е стъкло или кварц,
-от какъв материал са електродите,
-точни размери и градуси на електродите
-точни размери на балона
Question Smile
поздрав!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 6:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес целият свят ми е крив, но взех, та си коригирах няколко последни поста. Относно лампата, да ти кажа, но пак не става така. Снимаш генератора си на исканата от мене честота + як честотомер и тогава си говорим за лампата...

А ми е крив света, щото тая машина ми писна. В старата бях предвидил един елемент, който в новата реших, че не е нужен. И си отворих май доста въртележка. Нисковолтовете диелектрици в тая материя не издържат. За високоволтовите след време ще видим. Какво остава за хората?
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gogo55
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 06, 2007
Мнения: 63

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 7:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

VITAN написа:

А ми е крив света, щото тая машина ми писна. В старата бях предвидил един елемент, който в новата реших, че не е нужен. И си отворих май доста въртележка. Нисковолтовете диелектрици в тая материя не издържат. За високоволтовите след време ще видим. Какво остава за хората?

Ако искаш сподели проблема,повече тикви повече мислятSmileМисля че мога да помогна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пет Апр 17, 2009 9:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

@Gogo55 – от какво имам нужда съм казал, Мушмурока също. Ти също.
Машината като работи - работи, но в режим на очакване получава смущения по маса. Това стана след едно поредно сменяне на режимите на работа, но с тази материя ще се занимавам след дни, щото като се сетя колко време ми отне всичко това, не знам какво ми става. Проблемите може да идват и от още 2 места:
- ниските напрежения ги получавам от импулсно захранване на РС, но явно 2 импулсни камъка брашно не мелят. Това още увеличава играчката по една машина, но на тема Райф каквото си направи човек, завод не може да му го направи. Или ако може, цената е висока.
- Трябваше поне основната платка да я проектирам с CAD система, та да отчета точно габаритите на частите и пр. Още една играчка, лакома за време и нерви.
Пиша, че машината е заземена, но до сега не е работила така (затова си и създадох проблемите). Едно заземяване ще повиши запаса от устойчивост, но аз искам да може да върви и без заземяване. С времето някои от представите за Райф технологията се промениха, но не съм ги коментирал. Едно от тях е заземяването. Определено с него излъчването ще е много повече, но вече не съм 100% сигурен дали навремето е ползвано заземяване. Както и представата, дето навремето са вземали разтвори за по-бързо изхвърляне на токсини. Това се е отнасяло до гаргара с нещо и после са го изплювали – но при третиране на бацили в гърлото. Там този номер минава, иначе най-бързата детоксикация е или лечебен глад, или много вода. Това с многото вода лекува дори хронични болести като астмата например: http://rife.hit.bg/H2O_lechenie.zip или http://rife.hit.bg/gladuvane.zip След време може да кача на сайта книгата на Лидия Ковачева – много е добра също.

@barbarosa – това с розовото сияние ми идва малко като шах с пешката. Ако в хелия има остатъци от въздух, тогава има такъв цвят горница. Въпреки, че канадеца ги пълни с химически чист хелий, такъв оттенък съм виждал само 2 пъти. Единия път като пробвах да паля тази лампа на постоянен ток, за да водя как пали. Втория път една лампа без вътрешни електроди, но на 25 kV пак постоянен ток. Ако имаш повече инфо за това: качвай, защото дори и на минимума импулси/напрежения розово няма.
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mushmurok555
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 23, 2008
Мнения: 72

МнениеПуснато на: Пет Апр 17, 2009 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Лек завой от темата, но пак в тази връзка. Детоксикацията:

И билките, и сокотерапията, и хидротерапията в някаква степен изчистват организма, но ................. бащата и майката на детоксикацията е класическия глад, т.е. само на дестилирана вода, дори метода на Л.Ковачева е с много по-слаб ефект от класиката. Горните методи изчистват леснодостъпните места в организма, там където е по силно кръвообръщението, а труднодостъпните места, където има вяло кръвообръщение, това са депата в костите, в които се натрупват най-тежките отрови, като тежките метали например, се изчистват само, подчертавам само след 25-30 дневно класическо гладуване. И тогава край на всички хронични болести. Организма се връща в 25 годишната си възраст, независимо на колко години е човек, органите му стават с възраст на 25 годишен човек - това не толкова от практика, колкото от книгите на доаените в областа, Пол Брег, Шелтън, Генади Малахов, които на практика са го постигнали.

В тази връзка, Райф машината не е панацея, дори човек да я има, то няма да е добре да се третира с нея при травиални заболявания, като грип, настинки и т.н., защото имунитета на човек е като мускула, като спреш да го тренираш и той атрофира, Райф-машината си е антибиотик, електронен, макар и без странични ефекти, но въпреки всичко е желателно да се използва само при тежки, хронични и неизлечими заболявания, да се използва там където другите алтернативни методи са безсилни или пък е твърде късно. Райф-машината може да излекува от тежко хронично заболяване, като Рак, Хепатит, Туберколоза и т.н., но не е възможно да регенерира имунитета на човек, той се изгражда, като интелекта - само с труд и знания!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikolata
чете


Регистриран на: Mar 29, 2009
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Пет Апр 17, 2009 6:09 pm    Заглавие: превод на Райф Отговорете с цитат

Ако мога да помогна за превод дайте няколко файла надявам се не много големи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mushmurok555
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 23, 2008
Мнения: 72

МнениеПуснато на: Пет Апр 17, 2009 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Никола, ти си първия бе човек дето не си пести толкова силите. Днешно време малко останаха като тебе, всеки гледа на гърба на другия. Ако искаш да помогнеш, и ако можеш, а дори и да не можеш аз ти благодаря само заради отзива, виж някой пост на VITAN, най-отдолу има линк на неговия сайт за д-р Райф. Изтегли ПДФ файла за "Честотните инструменти на д-р Райф", разгледай го и прецени, ще можеш ли да се справиш. Той е голям около 70 стр., но това да не те плаши, аз съм платил на един преводач да превежда, но и за него е много, превежда лека-полека. Ако се решиш пиши, може и на лични.

- Виждам, прясно си се регистрирал. Не зная дали си прочел целия форум, но ако не си ти препоръчвам, ако се интересуваш от Райф-технологията.

Иначе да знаеш, тук за зепери и Кларк не говорим, тук говорим за сериозни неща, дето никъде не се продават - вероятно бъдещето в медицината, ако знаеш накъде вървят нещата с антибиотиците.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikolata
чете


Регистриран на: Mar 29, 2009
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Съб Апр 18, 2009 8:57 pm    Заглавие: причини и последствия Отговорете с цитат

Вчера си нямах работа вечерта и какъв експеримент си направих:
С един мултицет исках да проверя съдомиялната защото смених захранващия кабел и я проверих за оттечка.Тя нямаше но каква беше изненадата ми когато проверих мивката която е от неръждаема стомана и само от проверката земно и мивка имаше 0.8 волта постоянно напрежение при положение че тя няма никаква връзка с никакъв кабел или уред.Дори спрях захранването на апартамента за да се убедя че няма индукция от някъде.Реших да отида в мазето където имам стар модел мивка пак от същия материал.Резултата беше 0.6 волта постоянно напрежение.Отидох днес на едно село което е на 20 км от апартамента и както се казва вдън горите там резултата беше 0.3 волта.Доколкото знам човешкото тяло произвежда горе долу 1.2 волта-2 волта.Какъв извод си правя че ние постоянно сме претоварени с близо 35-55% отгоре.А когато имаме такъв товар повече какво става , нещо се претоварва и има проблем.Може и да е глупаво това което го пиша но някой може ли да даде друго обяснение, защото както казва един мой приятел това си е направо психотронно оръжие.Може би неслучайно се чустваме постоянно уморени и с една апатия хората приемат всичко.
А за превода мисля от утре да започна и докъдето успея.
Форума съм го прочел целия и виждам че това си е една добра идея и надявам се и да има резултати .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mushmurok555
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 23, 2008
Мнения: 72

МнениеПуснато на: Съб Апр 18, 2009 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом си решил да превеждаш, ако искаш почни от 45 стр. нататък, няма смисъл да има дублаж.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikolata
чете


Регистриран на: Mar 29, 2009
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Съб Апр 18, 2009 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е добра насока защото наистина ще ми отнеме доста време благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gogo55
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 06, 2007
Мнения: 63

МнениеПуснато на: Нед Апр 19, 2009 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mushmurok555 написа:
Щом си решил да превеждаш, ако искаш почни от 45 стр. нататък, няма смисъл да има дублаж.

Значи ли това че имаш преведени тези 45стр?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mushmurok555
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 23, 2008
Мнения: 72

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 1:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

- Не, все още не са преведени, но скоро ще бъдат. Не е лесно да се превеждат технически термини. Скоро файла ще бъде сглобен и ще бъде изяснена голямата част от Райф-технологията.

- Ако има и други желаещи да помогнат с добър английски, да заповядат !!!

- Целта на форума е повече знаещи, умеещи, можещи и трудолюбиви да си направят машината. Някой ще попита защо, .........защо ли, ами няма да е никак добре само двама трима в България да я имат, егоистично е, но не наготово. Така наготово няма да стане, едни да се блъскат, да си отделят от свободното време и пари, а други да обират лавровите венци.

- Иначе аз за себе си почти съм си изяснил нещата, готов съм с няколко схемни решения, говоря за Райф, не говоря за трансформатори и неонови лампи. Подбрал съм всички елементи - от най-доброто, за да има по-малко ядове при напасването на схемата. Иначе така както вървят нещата със свободното време, може би чак за Коледа ще съм готов с машината.

- Най-същественият елемент е лампата, и най-скъпият същевременно. По мои груби сметки една добра лампа ще излезе от 500 до 2 500 лева, ако бъде с такива електроди каквито е използвал Райф. Сигурно не един е разбрал вече, че в България няма кой да направи подобно нещо, така ще Ви кажат и ония с неоновите реклами. Сега разбраха ли някой какво е Райф, колко ще струва и колко труд и време ще отнеме, не напразно преди 80 г. една такава машина е била с цената на една къща в САЩ. Разбра ли се, че когато Витан каза, че Райф не е лъжица за всяка уста е било истина.

- И докато се разреши проблема с лампата, за изпробване на пулсера съм си направил еквивалентен товар от резистори с разсейвана мощност за всеки един от тях от 2 W, така товара излезе с мощност 100 W - предостатъчна. Стойноста на товара може да се променя.



- Другото което трябва да се направи за да не се слага каруцата пред коня, е да се изготви захранването, най-вече това за високото напрежение. Какво трябва да бъде то, на какви изисквания трябва да отговаря и какви варианти има? Но за това, някой друг път, като ми дойде музата.

--------------------------
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пет Апр 24, 2009 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът с детоксикацията отива към завършека си. Качих на сайта книгата за гладолечение по Лидия Ковачева: http://rife.hit.bg/LidiaKovacheva.zip Има доста полезни моменти.

При Столешников ( http://rife.hit.bg/gladuvane.zip ) гладуването е само на вода. При Лидия Ковачева има гладуване с билкови чайове и малко плодове. Това е за повечето хора, защото от опит потвърждавам Столешников: да се гладува и да се работи не е работа за хора със слаби нерви. 3-тия ден глад ми стигаше… Иначе разходките сред природата са силно препоръчителни – това според книгите и един познат, дето всяка година си гладува по 1 месец (като за здравей-здрасти).

Та, който не може по Столешников, да прилага детоксикация по Лидия Ковачева. Обаче захранването е по-добре да се прави по Столешников. След 7-мия ден се насищах от малко, а човек дето е бил в клиниката на Л. Ковачева за подобен период е излязъл с „вълчи глад”. Така става вероятно, защото тя захранва веднага с картоф (който има нишесте/скорбяла). Столешников казва, че минимум скорбяла стартират процесите на натрупване/синтез, откъдето идва и глада. Последния казва: „Ако една болест не се лекува с гладуване, то тя с нищо не се лекува…”

Оказа се, че гладуването (очистването) може да ви извади дори от скока към хемодиализа. И от още куп остри и хронични болести, за които хората по Интернет се чудят и се маят какво да правят!?! С рака е по-иначе: там ако някой се е сетил по-късно, времето няма да стигне…
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59  Следваща
Страница 57 от 59

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.14 секунди