Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Ново звучене с X-Fi Elite Pro
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ново звучене с X-Fi Elite Pro
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
roumen68
чете


Регистриран на: Dec 27, 2006
Мнения: 15
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2006 9:05 pm    Заглавие: Ново звучене с X-Fi Elite Pro Отговорете с цитат

Здравейте Smile
Тук съм съвсем нов, също така и далеч не се смятам за светило по High Еnd въпросите. Но имам нова придобивка, която изцяло промени начина на звучене на музиката у дома.
Досега си слушах със CD плеър SONY CDP XE570, свързан с оптичен кабел към A/V ресивер SONY STR DB1070, а колоните - Cerwin-Vega! E-715, свързани с Jamo кабел 2x2,5 mm. Нелошо звучене като цяло. Но ми писна да сменям СD-та, а лаптопа ми беше свързан с 5 метров RCA стерео кабел към усилвателя, което доста влошаваше звука. Така че си поръчах компютър с "аудиофилската" X-Fi Elite Pro карта на Creative. Тази карта си идва с IR дистанционно и допълнителна външна конзола, която даже си има вход за електрическа китара! Отново свързване със SPDIF оптичен кабел към усилвателя - PCM 48 KHz. Мога само да кажа, че резултата далеч надхвърли очакванията ми! Такова акустично присъствие може да се сравни с изпълнение на живо на някоя банда в хубав клуб. Не знам дали това е от динамиката на звука - отношението сигнал/шум е 119 dB или заради нещо друго, но усещането е точно за слушане на музика на живо. Колоните свирят по начин, който не съм очаквал от тях.
Приятелите пред които демонстрирам новото звучене, и които далеч не са аудиофили - остават изненадани и проявяват неочаквано жив интерес как съм го постигнал това.
Накратко - много съм доволен и не съжалявам за високата цена на картата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2006 9:09 pm    Заглавие: Re: Ново звучене с X-Fi Elite Pro Отговорете с цитат

Аз пък съм с 2496 дето е скромна на параметри, а май цената и е по-ниска също Laughing
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2006 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Готов ли си да го пребориш с ТАЯ ДЖИДЖАВКА, изпълнено с NON OS, TDA1541 и отделено захранване на аналоговата чат? И всичко това на 1/2 от цената на твоята карта (барабар с трансформатора) Question Wink Тука естествено не говорим за разните му там EAX-и и други цифрови бози за "подобряване" на звученето, както и за многоканални приложения, а за слушане на музика(която е два канала Wink) Не се обиждай Да си я слушаш със здраве, щом ти допада Wink

Поздрави Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2006 9:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми е интересно да пробваме - ама някой във Варна има ли такова чудо Rolling Eyes Wink
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
roumen68
чете


Регистриран на: Dec 27, 2006
Мнения: 15
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2006 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Simonov написа:
Готов ли си да го пребориш с ТАЯ ДЖИДЖАВКА, изпълнено с NON OS, TDA1541 и отделено захранване на аналоговата чат? И всичко това на 1/2 от цената на твоята карта (барабар с трансформатора) Question Wink Тука естествено не говорим за разните му там EAX-и и други цифрови бози за "подобряване" на звученето, както и за многоканални приложения, а за слушане на музика(която е два канала Wink) Не се обиждай Да си я слушаш със здраве, щом ти допада Wink

Поздрави Smile


Simonov, благодаря ти за поздравите и пожеланията Smile
Нямам си идея как звучи твоята джиджавка. А и трудно можем да ги сравняваме, иначе за тестове и демонстрации няма да откажа Smile
Тази функция EAX, която спомена съвсем леко променя звука, но Crystalizer доста осезателно го прави по-свеж и присъствен.
Да, говорим за стерео приложения, аз и все още не съм успял да пусна DTS или Dolby Digital при филмите.
Отскоро имам картата и компютъра и още експериментирам с нещата.
Ето и малко снимки от мен: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=84838
също и : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=62932

С поздрави Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
roumen68
чете


Регистриран на: Dec 27, 2006
Мнения: 15
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2006 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nanko Rusev, Crossblade написа:
На мен ми е интересно да пробваме - ама някой във Варна има ли такова чудо Rolling Eyes Wink


Аз съм от Добрич и именно във Варна поръчах компютъра и картата, защото тук в известна компютърна фирма - като им заговорих, че искам специална карта със SPDIF изходи - ме зяпнаха неразбиращо и затова се насочих към по-големият град.
Всъщност на дъното си има Realtek high definition 24 bit аудио карта и с коаксиален и с оптичен изход (грешка на фирмата - защо ми е тази карта??), пробвах и нея с оптичен кабел - изобщо не може да се сравнява с Creativ-a Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Riptor
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 29, 2005
Мнения: 169
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2006 10:53 pm    Заглавие: Creative Отговорете с цитат

Интересува ме дали този т.нат Crystalizer прави нещо съществено и как разбира кое да "кристализира" и кое не? Имаш ли възможност да сравниш твоята карта с друга Creative и да кажеш каква е разликата (със и без това кристализиращо нещо ако може да се изключи де).
Би ли се опитал да обясниш в какво е разликата м/у Realteк-a и Creative-a?


Поздрави за покупката, дано те радва дълго!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2006 10:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

без да се засягаш ,но
няма ново звучене , има това което е записано. всички ефекти развалят звука , тоя с/н е само на хартия , пък и да беше реален- нямаше как да го чуеш. в уйш листа на един меломан , хай ендист и дори хайфист не влизат дистанционното , конзоли и китарни входове.
с джиджавката на Симонов няма начин да се пребориш.

ако искаш да си подобриш звука на системата , разкарай тоя оптичен кабел от ЦД-то.

риълтек-а даже и за скайп не става Vomit

иначе няма лошо , че си здраво ентусиазиран Laughing Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
roumen68
чете


Регистриран на: Dec 27, 2006
Мнения: 15
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2006 11:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отговарям подред Smile

Riptor, с тази функция Crystalizer (настройка 0...100%) се изменя начина на звучене, което на мен ми наподобява на функцията Loudness при някои усилватели. Така някое MP3 с неособено добро качество започва да звучи доста сносно. Без нея се чува някак си по-глухо и по "далечно".

D.Kolev, благодаря за мнението ти, което го уважавам, защото явно идва от специалист.
Ще се опитам да обясня моят звуков вкус: в началото на 80-те, когато се слушаха касетки с глухи записи - признак за добро качество бяха добре изразените ниски и високи честоти. Може би оттогава имам някакъв изкривен, не-хайфистки музикален вкус, но харесвам звука да бъде "оцветен" - подчертани баси, но не и бумтящи, както и леко пресилени високи честоти.
CD плеъра паралелно си е свързан и с RCA стерео кабел, но така не ми допада звука - не е динамичен, глух е.
Относно новата карта - по принцип не слушам джаз, но за проба си пуснах "The man I love" - просто настръхнах от дълбокият бас и от мекото и на места ярко звучене на тромпета. Много силен ефект на присъствие.
Може вкусът ми да не е точно хайфистки, но аз съм си във възторг от саунда.
Далеч не мисля да се засягам - напротив - нов съм във форума, а и за първи път общувам със "сродни души" на тема аудио, така че ми е много интересно Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 12:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

roumen68 написа:

Може вкусът ми да не е точно хайфистки, но аз съм си във възторг от саунда.


Ми то това е най-важното - на теб да ти харесва. Ама ако си сръчен и имаш някой-друг weekend свободен, може да си поотпушиш сериозно ушите като позамениш част от техниката си Smile (аз бих ти предложил започване с колоните)
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
roumen68
чете


Регистриран на: Dec 27, 2006
Мнения: 15
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 12:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nanko Rusev, Crossblade написа:
roumen68 написа:

Може вкусът ми да не е точно хайфистки, но аз съм си във възторг от саунда.


Ми то това е най-важното - на теб да ти харесва. Ама ако си сръчен и имаш някой-друг weekend свободен, може да си поотпушиш сериозно ушите като позамениш част от техниката си Smile (аз бих ти предложил започване с колоните)


Хм, аз пък си мислех че A/V ресивера ми е слабото звено в системата. Добре де, нали Cerwin-Vega се ползват и от професионалните музиканти. А с какви предлагаш да се сменят? Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 1:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С някои за висококачествено домашно аудио, а не 'за професионалисти' Wink

Писах ти лично вече Cool

Разгледай форума, хората които се стремят към по-качествено стерео какво правят Wink

П.П. форума е DIY (направи си сам)- ориентиран Wink но основната цел на почти всички е все по- и по- високо качество и реализъм Twisted Evil
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 3:11 am    Заглавие: X-fi Отговорете с цитат

Харесва ми ентусиазма ти. Наистина най важното е на теб да ти харесва звука и да изпитваш удоволствие от слушането. Също да не те изморяват дългите часове слушане а напротив да релаксираш. Може да ти се стори странно и заядливо някое наше мнение но не забравяй, че преди много много години и ние сме имали и изхвърлили Сървин Вега при това американски а не китайските играчки дето се предполага че имаш. Музиката не е само къртещ бас където е силата на Вегите. Сега да се прехвърлим на X-FI. Имам такава и не е лоша. Казвам не е лоша но не е и нищо особено . Кристализера ми е изключен от първия ден. Ресивъра ми 7+1 с най голямо удоволствие го продадох на ужасна загуба още гаранционен Smile
Остана да прочета за джуджавката и веднага да се сдобия с такава !!!!

Още веднъж извинявай че звучи заядливо но не е продиктувано от лоши чувства. Това е суровата реалност .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 3:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

@roumen68

Вегата са много добри колони ...... за купони Wink
Ако искаш да чуеш малко повече звуци, които "пълзят по жичките" но някакси не искат да излязат Wink мисля, че ще трябва да се ориентираш към други колони Wink
Относно глухите записи:
Това е напълно естествено, по простата причина, че до сега си ползвал озвучителни тела и компоненти, които не са успявали да възпроизведат записа така, както е бил направен. Използването на корекции се налага само и единствено за прикриване на недостатъците на едно ОТ.
Много лесно ще се научиш да не ползваш подобни "екстри". Просто трявба да чуеш добра система. А дали касетките свирят "глухо" Exclamation Question Едва ли Wink В това се убедих лично след като едно Nakamichi свирна по добре от CD Wink
Нека не забравяме, че "цифровото" е просто дигитализиран аналогов звук Wink
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
roumen68
чете


Регистриран на: Dec 27, 2006
Мнения: 15
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересни са ми всички мнения, не виждам нишо заядливо в това някой да има противоположна позиция, а и нали в споровете се ражда истината Smile

За касетките - исках да кажа, че през 80-те масово се слушаха глухи и некачествени записи и беше събитие да попаднеш на хубав запис. Един съученик например, който живееше на 100-200 м от лятна дискотека си правеше записите като си изкара касетофона на терасата нощно време, натисне червеното копче и пази тишина Smile
През 90-та от Кипър си купих дек Sansui с HX-PRO, Dolby C и bias adjustment, който дълги години ми беше гордостта и си го слушах със слушалки - подарък към покупката, защото нямах пари за друго.
И сега да си го пусна - харесва ми, защото си има специфично, топло и недразнещо звучене.

За "Вегите" - купих ги от Технополис и съдейки по надписите по кашоните и документацията им би трябвало да са американски, но знам ли... Иначе за разтърсващ корема бас, а и особено за купони са повече от идеални - проверено е Smile

Добре, да разбирам ли, че истинският хайфист отхвърля цифровият звук и се пази като дявол от тамян от всякакви корекции по звука? Вярно, че като съм гледал лампови high end усилватели - май нямат врътки bass и treble, ама чак пък толкова ли?
Значи качествената техника няма нужда от корекции на звука - докато нискокачествената без корекции не може?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.13 секунди