Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Намаляване/спиране показанието на електромера
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Намаляване/спиране показанието на електромера
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> 50/60Hz
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 6:08 am    Заглавие: Намаляване/спиране показанието на електромера Отговорете с цитат

Ама как може такива работи! Възмутен съм:
http://www.megafaza.ru/
http://www.pozitron.com.ru/
http://www.megafaza.com.ua/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 8:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing Laughing Кажете, господа инжинери, това измама ли е или е постижимо?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигорен съм че има такава схема но за да го прикрият са побликувани множество неработещи схеми. Как държавата или заинтересувани комерсиално личности ще оставят такава златна схема свободно в интернет
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако бяха български сайтовете - хубаво. Ама за чий ... им е на руснаците да пестят като там газта, бензините и тока са им жълти стотинки Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

с новите цифрови електромери , пожелавам на ентусиастите успех Twisted Evil

един километър тема по въпроса имаше във форума на ешопа.
откакто сме с е-он ме е по-страх за живота ми отколкото за ел. сметката Rolling Eyes Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В Дир-а имаше една такава тема.
Смял съм се с сълзи докато я четох. Wink
Толкова простотии накуп не бях срещал. Very Happy

А на Спокойния ще му кажа само едно! Нашата мила родина е на такова положение от точно такива далаверки... Evil or Very Mad

Баси извратеното мислене... Вместо да помисли с главата си как да искарва повече за да може да си позволи да си плаща сметките, се чуди как да открадне... Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ioan написа:
Сигорен съм че има такава схема но за да го прикрият са побликувани множество неработещи схеми. Как държавата или заинтересувани комерсиално личности ще оставят такава златна схема свободно в интернет


Нищо златно няма в схемата и няма никаква конспирация.

п.с.
А ти друже наблягай на правописа най-приятелски те съветвам.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 9:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В БГ се краде масово ток по местата където електромерите не са изкарани още на улицата. Примерно 80-90% крадат без капка свян. Това си е манталитет - хората си мислят, че щом държавата ги краде (всъщност са прави) и те трябва да я крадат (тук грешат).

Имам къща до Божурище и допреди 2 години напрежението беше 160-180V. Пуснах 2 жалби и хората го вдигнаха, но повече от 200V не мина. После изкараха електромерите и - О, ЧУДО - напрежението стана 240-250V! В момента имам проблем от пренапрежение, защото през нощта стига до 270V дори! Средният живот на електрическите крушки е около седмица Very Happy но пък ламповата техника свири та пушек се вдига Laughing

Съседът ми го хванаха, че краде и го глобиха 6000 лева. Стопли ми се душата. Педерасът беше пуснал нон-стоп през цялата зима подовото отопление на 2 етажа къща и не дойде нито веднъж!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stilian Andonov
има опит
има опит


Регистриран на: Apr 02, 2007
Мнения: 137
Местожителство: Гент

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

velinski написа:
Имам къща до Божурище и допреди 2 години напрежението беше 160-180V. Пуснах 2 жалби и хората го вдигнаха, но повече от 200V не мина. После изкараха електромерите и - О, ЧУДО - напрежението стана 240-250V! В момента имам проблем от пренапрежение, защото през нощта стига до 270V дори! Средният живот на електрическите крушки е около седмица Very Happy но пък ламповата техника свири та пушек се вдига Laughing


Същия случай е и с мен в друг квартал на София, купих си за коледа едно много приятно CD плеърче и до края на февруари не можах да го чуя как свири, та го носих в приятели да видя дали изобщо работи. Тока ми през никоя част от денонощието не се вдига над 190V, щото народа краде ток като луд, а на Luxman-а пише 220V и на по-малко не отцепва Very Happy. Всичките тия кражби са за сметка на мойте и още няколко други хора харддискове, памети и дънни платки, дето горят в пламъци. А селячеството се кефи вечер да си пусне 3-4 радиатора и на телевизора Neo да гледа шоуто на слави, а накрая за ток да плати 18-20 лева. Много съжалявам ама това си е характерно за българина.

P.S. хахахаха абе нямам в предвид че за шоуто на слави Neo-то харчи повече ток Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво да ви разказвам, миналата зима в Лозенец (54 кв.м апартамент) плащахме по 300-350 лв. ток., а в гаража за една крушка дойде сметка за тока 180 лв. по-късно се оказа, че съседа сме го отоплявали почти цялата зима.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Lozanov
има опит
има опит


Регистриран на: Apr 02, 2007
Мнения: 59
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 11:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Borislav Stankov написа:
Какво да ви разказвам, миналата зима в Лозенец (54 кв.м апартамент) плащахме по 300-350 лв. ток., а в гаража за една крушка дойде сметка за тока 180 лв. по-късно се оказа, че съседа сме го отоплявали почти цялата зима.



Сори за off-а, Лозенец особено в частта между японския и бул. "Арсеналски" е тотално сбъркан целият квартал със захранването.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 12:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tisho написа:

А на Спокойния ще му кажа само едно! Нашата мила родина е на такова положение от точно такива далаверки... Evil or Very Mad

Баси извратеното мислене... Вместо да помисли с главата си как да искарва повече за да може да си позволи да си плаща сметките, се чуди как да открадне... Confused

Аз не крада ток и често мисля как да изкарвам повече пари но за сега най- доброто решение е бягството от България поне за мен или намирането на добра работа в чуждестранна фирма
Ако хората взимаха нормални заплата едва ли щяха да мислят за това. Аз не ги осъждам крадците на ток ако крадат от държавата а не от хората без значение дали тези хора са бедни или богати.
Не знам да ли си слушал народното събрание когато обсъждаха данъците и акцизите. Единственото нещо което взимаха в предвид беше как да вкарат повече пари в хазната. И обсъждането на здравното осигуряване си беше обсъждане как да измъкнат повече пари от данъкоплатците а който не може да си плаща да умира. Тогава ми идваше да гръмна народното събрание и всички мислещи се за богове кръвопийци.
Ако управниците се грижеха за народа едва ли мисленето щеше да им е“ Баси извратеното мислене“
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако не работиш качествено и бързо , няма кой да ти плаща "добра" заплата, а ние сме си скатавки. работа в БГ има , заплащането е сравнително адекватно за условията , но се иска да работиш Laughing
държавата са всички останали, ако крадеш от държавата , крадеш от всички.
за ония тиквеници в парламента няма какво да си говорим.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mano
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 01, 2005
Мнения: 95
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

извинявам се за off-topic обаче не мога да се съглася с по-горния пост. Странни са ми клишетата - "те нарушават закона защото нямат пари, а пък държавата не мисли за хората..."

крадците на ток са крадци и това е. Дискриминация е правилата да важат за едни а за други да не важат.

Работата на управляващите е да събират пари в бюджета и после да ги харчат. Като процент най-голям е делът на непреките данъци(акцизи, ДДС...). Съвсем нормално е вдигането им и обсъждането им в парламента. През последните няколко години има натрупан бюджетен излишък, което не се е случвало на БГ от много много време.

при днешното здравно осигурително законодателство, социално слабите, безработните, пенсионерите, учениците и студентите се осогуряват за сметка на бюджета.
т.е. който работи му взимат 6% здравно осигуряване, който не работи и попада в горните групи - пак е осигурен. Не знам кого точно визираш като казваш - "които не може да си плаща..."

малко подвеждащо се изказваш и да ти дам един съвет: стой си в БГ, тука има много повече работа от много повече възможности отколкото в така наречените "напреднали страни".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2007 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждам, че всички се обединяват около негативното отношение към управляващите, включително и аз. Но не мислите ли, че е вярно: "Какъвто народа, такива и управниците".
Да не повдигаме темата за АЕЦ "Козлудуй" и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> 50/60Hz Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди