Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Звукова карта и еквалаизер?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Звукова карта и еквалаизер?

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
understyle
чете


Регистриран на: Mar 30, 2007
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2007 7:13 pm    Заглавие: Звукова карта и еквалаизер? Отговорете с цитат

Здравейте Cool
От доста време търся начин да сложа софтуерен еквалаизер на звуковата ми карта с цел да си коригирам малко звука на колоните , обаче целия нет прерових не можах да намеря начин , затова моля за някакъв съвет по въпроса Rolling EyesЗначи намерих доста standalone еквалаизери и плугини но не ми вършат никаква работа , поради простата причина че на мен ми трябва EQ през което да минава целия саунд , всичко което се чува в windowsa , и чак тогава да излезе през колоните Very HappyХардуерно лесно може да се плесне един еквалаизер на колоните ама софтуерно как ще стане ......pleasе help Crying or Very sad Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
X.Tsvetkov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 28, 2006
Мнения: 103
Местожителство: София.

МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2007 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък те съветвам да не "пляскаш" никакви еквалайзери,ами да си вземеш такова нещо: http://bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3561&highlight=usb+dac
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stj2000online
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 30, 2005
Мнения: 41
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2007 7:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да беше написал поне каква ти е звуковата карта... Confused За повечето има драйвери, които си имат еквалайзер към тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2007 7:56 pm    Заглавие: Re: Звукова карта и еквалаизер? Отговорете с цитат

understyle написа:
Здравейте Cool
От доста време търся начин да сложа софтуерен еквалаизер на звуковата ми карта с цел да си коригирам малко звука на колоните , обаче целия нет прерових не можах да намеря начин , затова моля за някакъв съвет по въпроса Rolling EyesЗначи намерих доста standalone еквалаизери и плугини но не ми вършат никаква работа , поради простата причина че на мен ми трябва EQ през което да минава целия саунд , всичко което се чува в windowsa , и чак тогава да излезе през колоните Very HappyХардуерно лесно може да се плесне един еквалаизер на колоните ама софтуерно как ще стане ......pleasе help Crying or Very sad Crying or Very sad
...страхувам се че не си за този форум.......опитай се да имаш система която ти харесва и няма нужда от корекция..пробвай тук www.bgaudioclub.org , успех
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
GTI_PoWeR
отстранен


Регистриран на: Sep 16, 2006
Мнения: 147
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2007 8:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това няма да оправи нещата! След като ти е калава техниката или звуковата карта така едва ли ще си рериш проблема. Не се занимавай с никакви еквилайзери, а дори си забрани всичките по програмите и усилватела!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
understyle
чете


Регистриран на: Mar 30, 2007
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2007 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпроса е да ми свири системата колкото се може по-точно , да изкарва всички честоти със еднаква сила (доколкото е възможно) , това искам да подобря в колоните си чрез софтуерно EQ .Да се опитам да ги докарам до честотните харектеристики на мониторните колони чрез спектронен анализ на звука които излиза от колоната и корекция със някакъв вид еквалаизер (който не мога да намеря Crying or Very sad )Това се опитвам да направя , явно няма да стане Rolling EyesСега както са колоните ми , украсяват прекалено много звука , а eq-то което ми е на звуковата карта е с прекалено малко бандове за да ги коригирам адекватно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 31, 2006
Мнения: 176
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2007 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

OFF

Creative Sound Blaster X-Fi Elite Pro
_________________
Когато има толкова случайности, търси закономерност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GTI_PoWeR
отстранен


Регистриран на: Sep 16, 2006
Мнения: 147
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Юли 16, 2007 12:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо не кажиш от какво се състои цялата система и с каква звукова карта си?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Miroslav Danov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005
Мнения: 459
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 16, 2007 7:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом искаш всичко от уиндоуса да минава, сякаш се каниш да смесваш или мастерираш Rolling Eyes Явно колоните или ампа, или и двете са за боклука.

Последната промяна е направена от Miroslav Danov на Пон Юли 16, 2007 9:01 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fenkiller
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 18, 2005
Мнения: 533
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юли 16, 2007 8:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

understyle написа:
Въпроса е да ми свири системата колкото се може по-точно , да изкарва всички честоти със еднаква сила (доколкото е възможно) , това искам да подобря в колоните си чрез софтуерно EQ .Да се опитам да ги докарам до честотните харектеристики на мониторните колони чрез спектронен анализ на звука които излиза от колоната и корекция със някакъв вид еквалаизер (който не мога да намеря Crying or Very sad )Това се опитвам да направя , явно няма да стане Rolling EyesСега както са колоните ми , украсяват прекалено много звука , а eq-то което ми е на звуковата карта е с прекалено малко бандове за да ги коригирам адекватно.

Laughing Laughing Laughing
Извини ме за искрения смях , но не се сдържах (нищо лично)!
Защо мислиш ,че с дълбоки честотни корекции ще накараш системата си да свири като мониторна такава?!?!?! Позволи ми силно да се усъмня в това ти начинание!
Успех все пак ,но гледай да се ориентираш към закупуване на нови компоненти ,така както описваш нещата оставам с впечатление, че имаш геймърски колонки...или греша?
Wink
_________________
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Цифрово аудио Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди