Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Съвет за покупка
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Съвет за покупка
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR AMPLIFIERS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 1:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От къде това CD за тези пари?
Взимай всичко щом имаш място в багажника. Ако \0 рЕ ке\0р прод\0\0аа м с \0арй. Т\0\0а някощеггн ще\0pґагнеш\0\0а комп\0аатите\0\0аато т\0ааoада\0аай-мнОЪн'
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zdravkoto
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 18, 2006
Мнения: 22
Местожителство: Blagoevgrad

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От Америка. Страната на дебелите хора
В момента съм на студентска бригада в щатите и живи и здрави другия месец се прибирам Smile
По-принцип във всеки магазин/маркет ти слагат тax (данък) от %5.
И сидито ще излезне към $216 но пак е доста по-евтино от България Wink
Ти какво ще кажеш за усилвателя ?
Ще може ли да изкара тази мощ от 400 вата на 2ома при положение че на 4 ома е 220 RMS ?
Може ли да се вярва на сайта на производителя ?
Все пак са ALPINE Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че не. Не съм много запознат с операционните класове на усилвателите. Клас Д е доста ефективен, но все пак мисля, че мощността не е чак тази.
Подчертавам, че така разсъждавам аз. Няма как да гарантирам думите си по простата причина, че никога несъм се докосвал до усилвателя.
Пък си мисля - защо обръщаш чак такова внимание на мощността? Потърси си някои по-чувствителен говорител, който да ти компенсира нуждата от мощен усилвател.
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък мисля докато си там някаде в далечните Съединени Американски Щати, що не си вземеш един говорител от там и не ти го маунтнат в кейс там, след като гледам, че на теб не ти се занимава. Ония са олигофрени в насока SPL и ще ти направят нещо готино. А говорители 500++W бол.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Fenkiller
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 18, 2005
Мнения: 533
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се предварително за оффтопика ама вие тия ватове за нищо ги нямате Shocked Shocked Shocked !
400-500-800 Shocked !
На дискотека нали сте ходили това е горе долу същата мощност ама в кола Shocked !
Защо? За кого? За какво? Май не е ясно или колкото повече толкова повече?!?!?
Изумен съм за сетен път до къде може да се стигне с грандоманията и гъзарията!
Пак се извинявам за спама ... само искам да подчертая че ще оглушеете ако параметрите на усилвателите са верни (аз до сега не съм успявал да слушам в кола повече от 10W RMS на канал, което включва и субууфър в багажника с възпроизвеждаща мощност пак толкова?!?!?! Може аз да съм в грешка! Rolling Eyes )
Ама вие си знаете де - поне така предполагам! Wink
_________________
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sylis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jun 20, 2005
Мнения: 679
Местожителство: Лясковец (студент в София)

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@Fenkiller Колега тя мощноста голяма ама загубите още повече...пичовете затова гледат да им е по кораво ампчето,а не им идва на ум да си сложат нещо по енергоспестяващо (чувствително)...ама както се казваше в една реклама "трябва и акъл"...питай дядо ти той знае Laughing Laughing Laughing Mr. Green
_________________


USB DAC PCM2706 + TDA1543
Red Pill
Full Range + 6 m Horn
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zdravkoto
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 18, 2006
Мнения: 22
Местожителство: Blagoevgrad

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2007 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sylis понеже не съм много навътре с нещата предложи ми нещо по енергоспестяващо (чувствително).
Аз искам просто да се опитам да направя една що годе прилична аудио система за кола.
Тук има един kenwood (500 вата при 4 ома) на който цената му е малко по-висока от "по-слабия" alpine (220 вата при 4 ома).
И все пак мисля да взема Alpine-a защото не гледам само мощността а и качеството Wink

rusnache съгласен съм с теб но ще ми излезе доста солено.
Кутийте им ми се виждат скъпи. А пък и говорителите на Alpine (500 вата RMS) са от порядъка на 200-230 долара.
Хвърли един погледн тук:
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?navLevel=5&type=category&navHistory=cat00000%2Bcat03000%2Bcat03064%2Bpcmcat54900050003&id=cat03082
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2007 5:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ем евтино ем готино няма.
А за колегата който роптаеше за силата, еми човеко, едни гонят качество, други сила, трети налягане. Всеки човек си има право на избор.
По тая логика за кво правят озвучения в дискотеки по 10kW като и 1 е достатъчен. За кво на концертите се слагат по 20kW, като и с 5 ще се чува????????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sylis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jun 20, 2005
Мнения: 679
Местожителство: Лясковец (студент в София)

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2007 10:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разгледай тук
_________________


USB DAC PCM2706 + TDA1543
Red Pill
Full Range + 6 m Horn
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Fenkiller
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 18, 2005
Мнения: 533
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2007 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rusnache написа:
Ем евтино ем готино няма.
А за колегата който роптаеше за силата, еми човеко, едни гонят качество, други сила, трети налягане. Всеки човек си има право на избор.
По тая логика за кво правят озвучения в дискотеки по 10kW като и 1 е достатъчен. За кво на концертите се слагат по 20kW, като и с 5 ще се чува????????

Синко би ли ми обяснил разликата между сила и налягане Laughing (сигурен съм че не можеш!!!Измерва се в децибели!).
После ти къде си чувал в дискотека повече от 2 киловата (аз съм правил озвучаване на дискотека за 1000 човека и трябва да ти кажа че 2000 вата на канал ще ти откъснат главата!)???
А че за концерт (сериозен не на Сашка Васева солово изпълнение Laughing ) 20 киловата са малко това не търпи коментар!
Въобще какъв е опита ти в озвучаване на открити пространства и в затворени помещения?!?!?
Все пак в колата са 2 кубика затворен обем и ти ми предлагаш 600 вата инсталирана мощност която е добре Shocked така ли?
Сигурно аз съм тъпанара в случая разбира се!!! Wink който не вдява нищо и пасе трева Laughing .
По добре за да бъдеш полезен на човека задал въпроса му препоръчай добра акустика а не мощности - това е препъни камъка винаги, повярвай ми!
Аз съм правил безумни опити и не съм докарал качество в автомобил(за съжаление) и работата не е в мощността на усилвателите.
Извинявам се за резкия тон но се подразних малко от това че се говори на изуст, от рекламни материалчета ,и досега никой не попита каква е колата барем за да се прецени в акустично отношение как стоят нещата Rolling Eyes .
Успех все пак на инспиратора на темата- в щатите всичко си е по евтино така че си избери нещо и взимай!Ако можеш първо слушай!
И се надявам да не си купиш 500 ватов усилвател за в колата - веднага ще оглушееш!
Wink
_________________
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лично аз никога не бих дал тези пари за фабричен усилвател а бих си го направил. Примерно ето този: http://bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=548

Фабричните усилватели категорично не ми харесват като звучене, това убеждение се затвърждава след слушане на всеки следващ от тях...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Fenkiller"][quote="rusnache"]Ем евтино ем готино няма...
А за
Синко би ли ми обяснил разликата между сила и налягане Laughing (сигурен съм че не можеш!!!Измерва се в децибели!).
После ти къде си чувал в дискотека повече от 2 киловата (аз съм правил озвучаване на дискотека за 1000 човека и трябва да ти кажа че 2000 вата на канал ще ти откъснат главата!)???

ХАХАХххихихи 10 Вата в кола и 2000 в дискотека и не става да се чува ххихихих. Както не знам почти нищо съм наясно че има значение и пространството дали е закрита или открита дискотеката . Тя може да е за 1000 човека ама да не могат да ходят и за 1000 и голф да играят уточни малко за къкъв обем става въпрос в тази дискотека че 2000 вата да ти гръмнат главата. До тук с иронията 2000 вата на канал колкото и голяма да е дискотеката няма да ти се седи до колоната а в колата е друга работа Обема при повечето коли не е кой знае колко различен дори някоя кола да има 2 пъти повече обем от друга пак не е определящ фактор защото този обем първо не е достатъчен второ " в колата акустиката е по-яка и от в баня" : Laughing Laughing Laughing . 3то 10 вата на канал в кола според мене е прекалено слабо и 50 канала по 10 вата да имаш от тея 10 вата можеш максимум някъкво качество да търсиш. Като гледам човека тук иска да постигне същото като мен но му се дават повечко пари пък и има възможност да си набави всичко там където е . + това който къквото иска да ми разправя но когато имаш добър нискочестотен говорител ( достатъчно голям над 12" ) и мощност над 300 вата РМС може да се получи по добър кик и от в дискотека специално аз имам 450 Ватово РМС Сони Хплод 15" и като усиля на 30 от 62 възможно в колата ми след дискотека ми става много яко спирам да чувам имам проблем само с пищялките и средите ( идват малко недохранени засега от СИДИто ) така че къквото и да ти говорят тези за малките мощности от които ще гониш качество вземи да си купиш от там и някоя по луксозна кола която нато Вдигнеш 60 км по ( хубавите български пътища ) няма да осещаш че се движиш а направо летиш ( през дупките в действителност Laughing )
Няма да ти трябват никъкви силни компоненти а един 8х10 вата Лампов усилвател за скромнта сума от поне 2000 $ и няколко компонентни говорителя които да сложиш на изчислени места в колата и ще имаш страхотен саунд ( в тази ситуация с хубав автомобил колкото и да надуваш звукът нито ще излиза нито ще влиза в автомобила). Но дълбоко се съмнявам че искаш това. Ако съм те разбрал правилно пак ще ти пиша защото и ас имах същата дилема ( колата ми м/у другото се оказа доста оплътнена и бас при затворен багажник не се чува много много но вътрееее е лудница Wink Wink Cool Laughing Embarassed . Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fenkiller
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 18, 2005
Мнения: 533
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 8:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Wink
_________________
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 11:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zdravkoto написа:
Демек трябва да проверя за диапазона на FM (от колко до колко мегахерца) или съм в грешка

Един приятел има WV костенурка от новите, забравих как се казваха. От Америка е колата и ми се оплака че радиото има минимална стъпка 0.5MHz и затова не хваща всички радиостанции или някой ги хваща лошо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Авг 23, 2007 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Fenkiller написа:
къде си чувал в дискотека повече от 2 киловата

В Космополитън едно време в Бургас и сега в Вакуум дори някои от форума беше споменал доста отдавна колко е ама не съм сигурен 20 ли беше какво що Wink а и ти къде си чувал в дискотека 2кВ
Не че ме интересува де ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR AMPLIFIERS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди