Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Първата ми истинска система
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Първата ми истинска система
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 30, 2006
Мнения: 138
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 24, 2008 4:43 pm    Заглавие: Малка актуализация Отговорете с цитат

Здравейте,

От съвсем скоро станах собственик на Etheraudio плейър.
Базиран е на Sony CDP-228esD. Повече от 4 месеца го слушах в оригинален вид и бях свикнал със звученето му. Знаех, че устройството се нуждае от сериозна преработка, за да покаже какво наистина може. Занесох го на Аспарух и след "лека" интервенция си го получих обратно.

...вече два дни го слушам и не мога да повярвам, че това е същия онзи плейър. Няма и следа от липсата на среди и високи. Басът е ужасно по-стегнат и много по-дълбок, отколкото беше.
Тъй като от съвсем скоро слушам основно плочи, започнах да се дразня на "високите", които чувам от грамофона и които никак не можех да получа от дисковете, които слушах... до този момент. Новото ми устройство свири почти толкова аналогово, колкото и грамофона.
Подробни технически данни не мога да дам, но доколкото разбирам, това е максимума, който може да се постигне в звученето на този плейър: добаванe на лампи в изходите след ДАК-а, плазмена стабилизация на захранването, огромни кондензатори в захранващата част (ЗТО-IV) и куп други чудеса, които вкараха магията на Etheraudio в системата ми.

Ето и малко снимки:







Грамофон: Грамофонът е старата машина на Симонов. Yamaha YP-700. Модел от 70-те... Когато видях обявата за продажбата му, не можах да повярвам на очите си и силно се надявах вече да не е сменил собственика си. За радост, няколко дни по-късно го държах в ръцете си. Оборудвах го с ММ доза SHURE M97x. Почти незабавно поръчах от Стеев изработка от месинг на адаптор за 7" сингли и клампа, както и шпайкове. За съжаление клампата се оказа не достатъчно тежка и ефект от нея няма. Sad Планирам (по-натам) преокабеляване на рамото със сребърни проводници.











Наскоро, с помощта на брат ми, сглобих и аудио маса, по проект на TNT Audio. Рафтовете са от плътен 50 мм MDF. За държачи използвах 18 мм. шпилки. Предстои ми добавянето на още два рафта към нея. Преди да се сдобия с масата, държах грамофона на земята. Правеше ми впечатление, че каквито и протрактори да използвам, както и да местех хорните, сцена просто нямаше. Имаше добре изразено стерео, но не и 3d. Реших, че доза за около 100 лева може толкова и спрях да се занимавам с този проблем, със зараждащ се, таен план в главата, да изчакам по-добри времена, когато бих си позволил перверзно добра доза за грамофона Twisted Evil ...та, сглобихме масата, пуснах грамофона- звучеше по същия начин. Това не ме изненада никак, пък и не бях очаквал нещо и без капка разочарование си легнах. На следващия ден реших да я нивелирам, защото до този момент я бях изравнил "на око". Ползвах най-обикновен строителен нивелир. Реших пак да тествам грамофона и си пуснах плоча... все едно слушах друга машина, с друга доза. Излезе всичко онова, което ми липсваше. Детайл и сцена, за каквато не бях и мечтал. Shocked
Очевидно е, че дори и пренебрежимо дребните подробности в една аудио система, са в състояние да окажат гигантски разлики в звученето. До преди година щях много да се смея на твърдение от сорта "новата ми маса свири жестоко". Smile

Не на последно място: Вече имам и мрежов филтър...или както е модерно да се пише в лъскавите списания "пауър къндишънър"...звучи някак "сложно". ...Кондиционер...бреййй да го... и в кондиционера, какво ли толкова ще кондиционира? Laughing Да де....ама даде толко много динамика в звука, че реших да се отнасям с малко повече респект към него...
Майтапът настрана: според мен мрежовият филтър е устройството, което трябва да се добави в една система, преди да се пристъпи към каквито и да е други ъпгрейди. За болшинство от хората в този форум, моето откритие представлява азбучна истина, но докато човек не го осъзнае, докато не го чуе, такова твърдение остава да виси във въздуха, някак вяло.

RIAA корекция: Нея я завършихме (пак с помощта на брат ми) преди повече от половин година, но така и не бях се похвалил, затова използвам случая. Smile Технически характеристики трудно бих могъл да коментирам, схемата е на Etheraudio (естествено), както и всеки един компонент от нея. Само мога да кажа, че свири брилянтно. Оказа се, че да накараш РИАА да свири добре, не е като да сглобиш "Синьо хапче". Поради неправилно разпределени елементите, имах повече брум и шум, отколкото звук. Наложи се да я разглобим на части и да я почнем наново, но този път разпределението на елементите, беше под ръководството на Аспарух.
Няма да се спирам на обяснения по отношение на звученето й- за мен свири великолепно Smile Малко обаче почва да ме гложди любопитството, как ли ще свири с по-хубава доза Smile


Засега толкова от системата ми. Предстои ми, а и съм си поставил за цел да завършва предните панели на захранванията на хапчето, риаа-та и филтъра... както и добавяне на сребърни захранващи кабели за всеки от компонентите в системата.
Ето още малко снимки:



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlin Adrianov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Nov 22, 2006
Мнения: 63
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 24, 2008 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво! Много добре изглежда на вид! Масата ми харесва, макар, че изглежда сякаш не е много стабилна. Съдейки по това, което пишеш обаче, явно не е така. Още веднъж, браво!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Май 24, 2008 7:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Svetlin Adrianov написа:
Браво! Много добре изглежда на вид! Масата ми харесва, макар, че изглежда сякаш не е много стабилна. Съдейки по това, което пишеш обаче, явно не е така. Още веднъж, браво!


Двоен ТНТ Флекси Wink И аз това бях запланувал ...

Респект за всичко което правиш и ти, и брат ти. С този рак, забележки просто нямам Smile
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 10, 2007
Мнения: 300
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 24, 2008 8:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво, браво и пак браво!!! И за мерака ти и за последователността, с която гониш мечтите си и възраждаш онзи позабравен истински трепет, свързан с осъществяване на дълго желана и мечтана придобивка.

За постигане на пълното съвършенство остават съвсем малко крачки:
1. нова доза;
2. ново шаси към дозата;
3. следваща версия на Етерите;
4. съответстващи на версията по т. 3 нови хорни;
5. следващото ниво за усилвателя;
6. някъде между т.т. 1-5 извършване на акустично третиране на помещението;
7. повторение на мерките по горните точки, като последователността не е задължителна. Very Happy Very Happy Very Happy

Още веднъж - поздравления и със здраве да се наслаждаваш и развиваш системата си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 30, 2006
Мнения: 138
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 24, 2008 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Svetlin Adrianov написа:
Масата ми харесва, макар, че изглежда сякаш не е много стабилна. Съдейки по това, което пишеш обаче, явно не е така. Още веднъж, браво!


Когато за първи път видях проекта в сайта на ТНТ-Аудио, реших, че трикракото решение, ако да е идеалната равнина, би било изключително нестабилно и поради тази причина се преориентирах към двойната. Всяка една от плоскостите тежи приблизително 6-7 кг. В комплект с крепежните елементи, общата маса достига около 40 кг...много трудно я избутах до мястото на което се намира в момента Smile За нестабилност наистина и дума не може да става. Хубавото е, че дори да има неравности в паркета, те могат да се оберат от глухите гайки в основата, като по този начин се запазва равнината, съответно повишава стабилността.

Angel Gekov написа:


За постигане на пълното съвършенство остават съвсем малко крачки:


Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2008 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сашо, кажи на Steev да ти изработи същите шпайкове като на мене. Той ги знае какви са. Само му кажи да са за 18мм шпилки, щото аз ползвам 22мм за моето Flexy.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 30, 2006
Мнения: 138
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2008 12:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси.
Още днес ще говоря с него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 30, 2006
Мнения: 138
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.
Настъпи малка актуализация в системата ми, която бих искал да споделя с всички вас. Smile
Сдобих се с превъзходен екземпляр на Thorens TD-125 mkII.
За съжаление е с оригиналното си рамо TP-16, с което първоначално искам да свикна, за да мога да оценя евентуалната му замяна с по-висок клас такова. Прави ми впечатление, че в повечето западни форуми този грамофон бива ъпгрейдван от собствениците му със SME 3009. За съжаление сдобиването с читаво такова рамо през E-bay е почти невъзможно. По-голямата част от офертите са за рамена с липсващи части, а търговете за оригиналните (напълно окомплектовани) екземпляри приключват на ужасяващи цени... (последното което следих се спечели за малко повече от 700 британски паунда).
Ще бъда благодарен за всякаква информация, относно алтернатива на SME.

Видях голям зор с настройката. Yamaha-ta беше сложна, но Thorens-a ми скъса нервите (меко казано). За съжаление нямаше и към кой да се обърна за съвет и се наложи да се уча в движение и с помощта на съветите за настройка в интернет.

За звученето: определено свири различно от Yamaha-тa. Не мога да определя в какво по-точно се изразява "различното", но има нещо магическо в начина му на възпроизвеждане. Направи ми впечатление, че е средно 3 пъти по-тежък от предния ми грамофон. Сигурен съм, че разликата идва в голяма степен и от среброто в интерконекта на грамофона (какъвто Yamaha-тa нямаше), та от тази гледна точка, може би сравнението е неуместно...

Това което планирам е евентуален ъпгрейд на рамката с гранит,свестни шпайкове, замяна на захранващия кабел с такъв, предоставен от Etheraudio... и.... Симонов, онзи месингов платер, който ми показа не ми излиза от главата Smile, чудя се няма ли начин да се възпроизведе копие на оригиналния торенсов платер от бронз или месинг на CNC машина...

Ето и малко снимки:



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди