Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Първоначалното зареждане на кондезаторите ?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Първоначалното зареждане на кондезаторите ?

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> 50/60Hz
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Syr
чете


Регистриран на: Nov 24, 2007
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2007 6:54 pm    Заглавие: Първоначалното зареждане на кондезаторите ? Отговорете с цитат

Как точно се оправяте с първоначалния ток за зареждане на кондензаторите при положение че , са мнооого Smile да речеме 5 х 10000 uf , плюс още няколко след това ? Някъде четох за първоначално зарждане през съпротивление което се изключва с реле за време след 3 секунди примерно , с цел да се ограничи тока през диодите и изобщо първоначалния ток , няма ли по - простичко решение ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2007 7:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По-просто от реле и резистор какво предлагаш?
(потърси в google soft-start)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Syr
чете


Регистриран на: Nov 24, 2007
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2007 11:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Stefan Stefanov написа:
По-просто от реле и резистор какво предлагаш?
(потърси в google soft-start)


Предлагам ПРЕЗАПАСИРАНЕ с мощност от към диоди и траф - тогава не ти е необходимо никакво усложняване с излишни релета.Ако можеш да си го позволиш естествено .Освен това използувам компоненти от машини от военната промишленост (стари но истински) и мога да те уверя че много от прехвалените скъпи компоненти за който чета по форумите са си пълен боклук с надута цена .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ByD
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 05, 2007
Мнения: 126
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 12:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Syr написа:
Предлагам ПРЕЗАПАСИРАНЕ с мощност от към диоди и траф...


... и бушони на ел. инсталацията.
И колко точно ще се презапасиш??? При наистина големи капацитети (между другото 50 mF въобще не е чак толкова "мнооого") съпротивлението в началния момент е практически никакво...

И пак между другото - презапасяване, а не "презапасиране" - пасират се други неща Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали като се презапасиш по мощност пусковият ток ще се увеличи още повече?
(Имаш ли компоненти за продаване?)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tristan
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Feb 27, 2006
Мнения: 22
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пусни търсене на "Inrush current limiter" и си избери как да подходиш. Най-простото решение е NTC със съответния номинал, но защо трябва да е просто Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Syr
чете


Регистриран на: Nov 24, 2007
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Stefan Stefanov написа:
Нали като се презапасиш по мощност пусковият ток ще се увеличи още повече?
(Имаш ли компоненти за продаване?)


Да така си е ,увеличава се - ако искаш вярваи захранвам 2 х 35 усилвател с 1 киловатов траф и 100 амперови диоди Confused Не че е много удобно и практично ама това имам . Сложил съм го в отделна желязна кутия и като включа захранването тя издрънчава като чинели , но после си е безшумно и то потресаващо безшумно .(не не продавам части , работата ми не ми позволява да продавам такива)

А за човека с пасатора - какво да правиш диалекти разни , ти да не си учител по литература та се впечетляваш толкова от такива неща ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ByD
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 05, 2007
Мнения: 126
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, не съм. Просто се впечатлявам от правилното използване на българския език, респективно - уважението към него...

А иначе по темата - защо изобщо пускаш въпрос, на който предварително смяташ, че вече си намерил решението и имаш готов отговор? Презапасявай яко и карай нататък...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Syr
чете


Регистриран на: Nov 24, 2007
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

byd написа:
Не, не съм. Просто се впечатлявам от правилното използване на българския език, респективно - уважението към него...

А иначе по темата - защо изобщо пускаш въпрос, на който предварително смяташ, че вече си намерил решението и имаш готов отговор? Презапасявай яко и карай нататък...


Къде видя да пише , че съм намерил решение ?Пускам темата с надежда да науча нещо ново . Сега пък се изявяваш като цензор - защо правиш така , защо пишеш онова ! Аз пък не се впечетлявам от българския език и правилното му използване - имам ли право да съществувам ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ByD
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 05, 2007
Мнения: 126
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Syr написа:
Къде видя да пише , че съм намерил решение ?

Syr написа:
Предлагам ПРЕЗАПАСИРАНЕ с мощност от към диоди и траф - тогава не ти е необходимо никакво усложняване с излишни релета.


Syr написа:
Сега пък се изявяваш като цензор - защо правиш така , защо пишеш онова !

Далеч съм от мисълта... Не казвам "не го прави", а "защо го правиш".

Syr написа:
Аз пък не се впечетлявам от българския език и правилното му използване - имам ли право да съществувам ?

Разбира се - съществувай си... Щом на една дребна забележка можеш да се впрегнеш толкова, смятам да избегна повече коментари по тази тема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2007 12:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вярвам за захранването, и моя Алеф е с по 350 вата траф, 50 амперови диоди и LC филтър с общо 100 000 микро на канал (но е клас А).
И е с NTC-та за ограничаване на пусковия ток.
Това наистина е най-простото решение, стига да може да намериш подходящи NTC-та. Ако нямаш - слагаш реле.
Не виждам какъв е проблема в още няколко чарка по захранването след като все пак се прави качествен усилвател.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
electro4444
чете


Регистриран на: Jul 18, 2008
Мнения: 17

МнениеПуснато на: Съб Юли 26, 2008 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

имам един проблем с един траф и по-точно с жилищната инсталация.Траф-а е мощен пълната мощност е около 1500 W намирам се в къща и инсталацията ни е слаба като идва от трафопоста на стълба до нас има една слаба връзка която два пъти се беше прекъснала и ни създаде доста проблеми а таблото ни е с един главен предпазител със стопяема жичка (25А) и след това има автоматични предпазители който също са по 25А като го включа траф-а към мрежата (всички други консуматори са изключени) автоматичния предпазител веднага сработва и няма как да го пусна пробвах с товарно съпротивление 2 ома обаче изгоря бушона със нажежаемата жичка и пак не става работата първо да попитам това нормално ли е да става при дебелина на първичната 2.24мм и 134 навивки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
electro4444
чете


Регистриран на: Jul 18, 2008
Мнения: 17

МнениеПуснато на: Съб Юли 26, 2008 8:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и втория ми въпрос е ако е нормално всичко това може ли да се оправи проблема като парвоначално като се включи на ниско напрежение и после му се увеличи до нормалното (220В) посредством тези регулатори http://www.constructor.bg/mk/IR_regulator.htm има и друг много по-опростен вариант на същия регулатор с един потенциометър симистор диак и малко резистори но не мога да го намера в нет-а иначе мога да го кача на снимка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Georgi_Georgiev
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 18, 2006
Мнения: 134
Местожителство: София/Ловеч

МнениеПуснато на: Съб Юли 26, 2008 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@electro4444

Толкова ли е трудно да се отвори нова тема, когато се пита по въпрос, различен от дадения за тази?
_________________
........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
electro4444
чете


Регистриран на: Jul 18, 2008
Мнения: 17

МнениеПуснато на: Съб Юли 26, 2008 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не извинявам се много за това че не е в правилната тема сега ще пусна една
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> 50/60Hz Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди