Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - ARN-312-00/8 в колата?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ARN-312-00/8 в колата?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR LOUDSPEAKERS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 1:01 pm    Заглавие: ARN-312-00/8 в колата? Отговорете с цитат

Здравейте.
След като скоро купих този говорител от gogo, с идеята да си направя суб за колата. Първоначално бях замислил говорителя да е 12" BMS, но поради липса на средства и изпадналата оферта от gogo, реших да експериментирам. Пък и малко опит в повече няма да ми навреди! Smile В момента говорителя се раздвижва и докато това се случва, аз си губя времето със симулации ползвайки заводските параметри. Та.. като при всеки човек с малко опит, чуденето е голямо. Басрефлекс или затворен обем? Ето и малко графики от програмата:



Обема за басрефлекса е 60 литра а на затворения обем наполувина (30 литра). Ако може да се разчита на повдигането на ниските от купето мисля, че и затворения обем би бил добро решение, но незнам колко универсални са акустичните данни налични в басбокса Rolling Eyes
Ще ми бъде полезно да събера малко мнения от хората имащи повече опит и усет за нещата Wink
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

НЕ вярвай на BasBox-а.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Повдигане от купето има. Имайки предвид че затвореният обем е лесен за сковаване, мисля че няма да ти е проблем да пробваш. Можеш да опитеш и 4-ти ред бандпас.
_________________
aka. Demon

www.stivox.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 23, 2005
Мнения: 661
Местожителство: София кино Арена запад

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък мисля че говоритела е адски гаден за каквато и да е проба + това има доста дефектни .............
_________________
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колело!
__________________________________________
Работно време от 10:00 до 01:00 гсм: 0885 255 233
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За този говорител по-скоро басрефлекс би бил по-вярното решение, но 60л може би няма да са съвсем достатъчни.
На басбокса аз също смятам, че не може да се вярва поради опростения модел драйверите и графиките показващи почти пълния потенциал на конструкцията, който поради множество фактори реално е непостижим.
Но си мисля, че в 312-ката определено има потенциал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pcforce
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Nov 05, 2007
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 12:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз ползвах BassBox-a за направата на събвуфер и нещата се получиха всъщност доста добре, с други думи смятам че може да му се има довериe. Що се отнася до параметрите за говорителя в програмата може би е добре да ги сравниш с тези от производителя за всеки случай. Басрефлекса е за предпочитане но все пак става дума за кола - на твое място бих се спрял на затворена конструкция. Ако все пак ще слагаш басрефлекс то тогава гледай на графиката за Vent Air Velocity да не влизаш в "потъмнялата" част от графиката или на български - да сложиш достатъчно голям (като диаметър) басрефлекс за да може говорителя да "диша" като хората. Същото важи и за Cone Displacement.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 8:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

pcforce не бих се съгласил с подобни твърдения по следните причини:
факта, че си моделирал конструкция на басбокса и се е получила добре на значи нищо докато не знаем със сигурност, че не може и по-добре Smile
Конкретно в случая АРН312 има прекалено малко ход за да се справя адекватно с по-ниските честоти (в затворен обем), а и ф3-то като цяло е по-високичко от необходимото за да се получи що годе линеен звук в повечето купета.
Относно свистенето на по-малкия порт, който ще дадат сметките не мисля, че това е болка впредвид, че никога няма да се чуе. Компресията, която ще се получи в най-ниските честоти заради малкия порт също ще бъде нищожна на фона на тази от самия драйвер в затворен обем.

Всъщност с какво ще се захранва говорителя?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 3:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Със това: http://www.blaupunkt.com/uk/7607792079_main.asp
Не е нищо особенно, но идеята е да не се влагат много пари. Вярно, че Vifa-та отпред е на ниво, но за гюфта, гюфта много пари не мисля да влагам. Идеята ми е да подпомогна малко предната линия с по-ниски честоти. Лошото е, че говорителя е 8 ома и ще му трябва по-сериозен усилвател, който да изхвърли ~100w при 8 ома. Надявам се този по-стар модел на Blaupunkt, който вече трудно се намира да сесправи! Преди 3 часа го купих Very Happy
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 4:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

312-ката я има и в 4 ома вариант. Усилвателя ще ти е предостатъчен като мощност.
Има ли някакво развитие проекта?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 10:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има. Very Happy Всичко е готово! Утре сутринта рано, рано смятам да инсталирам всичко в колата. Кутията я направих точно за 2 дни заедно с мокетчето отвън. Полезния обем е около 53-55 литра. Просто формата е малко особенна и е трудно за смятане. Дъното и предната страна не са под 90 градуса, а малко повече. Дъното на багажника ми малко преди седалката има лек наклон и за да седи правилно кутията се наложи да е така този ъгъл. Е, лошо няма, защото сега само двете странци са успоредни - други успоредни стени няма. Материала е 18мм ПДЧ и на предната, и задната страна има оребрение с 50мм "гредички" подобни на тези в проекта ми за домашния суб с Инфинити-то. Басрефлекса (PVC фи 110) е настроен малко по-ниско от предвитените 29 Hz, но грешката е моя и вече тръбата е залепена... Ама сега за херц и полувина надолу няма да правим проблем. Very Happy Честно казано на 24, на връх празника в стаята ми беше, като в дъскорезница и майка ми искаше да ме изхвърли Very Happy На 25 пък лепих мокетчето и омирисах всичко на лепило ПРОМА, но и тогава ми се размина. Wink Междувременно имах проблем с колата точно когато на 24 реших, че трябва да ида до практикер за ПДЧ... Та в такива моменти човек е малко разсеян иправи грешки.
DLS, беше прав за малкия ход на говорителя, но още преди да се достигне X max създава добро налягане, поне в нормална панелна стая. Слиза прилично ниско и няма нищо общо като звучене с няколкото "туби" на познати, Very Happy коити в същата тази стая са били по една или друга причина, за по няколко часа. Става дума за 12" говорители на Hertz и Pioneer (от ниските класове - нямам идея за моделите)
Та, утре ще гледам до обяд да монтирам усилвателя, преди да замина на вилата за празника и ако не остане време да напиша впечатленията си от звука в колата, ще го направя догодина Very Happy Тогава ще има и снимка.
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам няколко въпросчета:
ФИ има ли ''коляно'' и каква е дължината всъщност? 8 омовата версия ли е говорителя? Как ти се стори звученето на фона на инфинити-то?
Тези 55л за домашно ползване са малко, но дори и така звученето ще е далеч пред ниските класове на Hertz и Pioneer (може би не само ниските) Smile
Правил съм 1:1 сравнение (в домашни условия) между АРН-а и автоговорители от всякакъв клас и просто на моменти ми беше трудно да повярвам как 3-4 пъти по-скъпи субове на престижни кар аудио фирми свирят ушеизвадно по-зле от скромния 312.
Та интересното тук е дали резултата ще е същия ако тестваме в автомобила Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Започвам отзад напред..
Дали резултата ще е същия.. незнам. Просто в случая го няма това еднообразно звучене на баса, както при ширпотребните говорители за кола. Баса е доста приятен и мек. Ще видим в колата как е ...
Пряко сравнение с инфинити-то.. беше малко неравностойно заради subsonic филтъра. (разбирасе пробата беше с блаупункта) Минималната му настройка е 20Hz, но реално мисля, че е малко повече, а басрефлекса е настроен на 21 по спомен. Инфинитито е 4 омов и свири по-силно, а може би е и малко по-чувствителен Rolling Eyes ARN-а обаче е по-бърз, но и мембраната му е със около 150 грама по-лека Smile
Колкото до тръбата -дължината и е 50 см и няма коляно. Просто е насочена настрани а широчината на кутията е 636мм и го позволява. Говорителя е монтиран несиметрично на кутията. В десния край е монтиран и изхода на басрефлекса е на дясната страна. Има вата по всички стени, но не е прекалявано с нея.
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2008 3:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някакви впечатления вече? Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 2:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да Very Happy За парите си досега не съм слушал по-добре звучащ суб в кола.
Слиза доволно ниско, и баса не е онзи бучащ и дразнещ, като този от евтините класове "маркови" говорители за кола. В момента още съм в процес на настройка на честотата на филтъра. От 2 дни не съм го пипал де.. и мисля, че така е добре, но това са подробности.
Харесва ми. За няма и 100 лева просто няма какво повече да очаквам Smile
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Как го оценяш като линейност без да е изрязан отгоре? И има ли някакво присъствие в най-ниските честоти?
Предвиждаш ли и употребата на субсоник по-нататък? Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR LOUDSPEAKERS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди