Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - ПОТЪПКАНАТА НАУЧНА РЕВОЛЮЦИЯ
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПОТЪПКАНАТА НАУЧНА РЕВОЛЮЦИЯ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> NEW ORDER
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като чета какво е писал Океанман някакси ме дърпа да отворя една тема за генно модифицираните организми...

За сега няма да го правя защото е изцяло извън тематиката на форума.
По темата Фрее Енерджи има адски много разработки и огромна 4аст от тях са просто фалшиви. Обаче...
Оба4е има един процент който е толкова истински 4е биха били достатъчни за да пресъхнат всички нефтопроводи...

Например аз лично бях 4атил с един тип в hardwarebg.com/fourm-a който беше успял с материали достъпни на магазините в софия да направи импулсно захранване с КПД около 170и нагоре проценти.
Вкарваш му ват вади ти ват и седем.За съжаление този пич мистериозно изчезна и повече никога не го видях...

Имаше в нета една друга разработка , много елементарна , за която много ми се искаше да поговоря с 2MenInResearch.Двигател с постоянни магнити. Не ми е ясно до колко може да работи това но на елементарна теория би трябвало. Използват се едни естакади магнитни които вдигат едно метално топ4е и на края им то пада..
След това влиза в друга естакада и пак се изкачва и пак пада и така се върти в кръг колкото време си иска...

Другото беше някаква техника за горене на вода при която с графитни електроди се прави волтова дага в съда с вода и се отделя водород и кислород.От там нататък ги вкарваш в един двигател , турбина и т.н.Двигателя след изгарянето прави пак вода...
Въпроса е 4е ако се направи достатъчно качествено системата и се калибрира точно се получава един не малък излишък от енергия...

Много хора ще кажат: Това е невъзможно! Законите на физиката не го позволяват.Ами да може и така да е но действията на службите и корпорациите доказват обратното.Изчезват учени.Взривяват се лаборатории.Крадат се патенти. Опропастяват се всякви опити да се победи петролната зависимост...

Живота е гаден.. Но трябва да се борим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 34

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 12:14 am    Заглавие: Re: Най-елементарен пример Отговорете с цитат

Freeman написа:
kirilov написа:
Най-елементарен пример:
Енергията от Слънцето, падаща във всеки един момент върху лицето на Земята надвишава
15 000 000 (15 милиона!) пъти цялото енергопотребление на човечеството...
Защо все още 40-ватов слънчев панел струва 400 кинта?!?!

Всичко е политика Кирилов, това много добре го знаеш. Продават се и термопомпи които използват земната топлина. При добре разчетена система при вложени 1 киловат електрическа енергия можеш да изкараш до 5 киловата топлинна енергия. Само че една такава система за отопление се изплаща след около 20 години. Иначе в нея няма нищо особено, един компресор (има го във всеки хладилник, макар че тези на термопомпите са на малко по друг принцип) два топлообменика и по-голямо количество тръби.


Може и по елементарно (и по евтино съответно)... не с мноо голямо КПД (ама... няма евтини хубавни както казва един тука от форума)... ама поне през зимата ще почваш да топлиш от 10-12 градуса нагоре в жилището... а през лятото ще можеш да поддържаш около 20-25 градуса без климатик.
Просто се заравя на 2 м. в земята топлообменник с подходящи размери и една помпа да върти вода към топлообменник в стаята (да кажем тяло от стар климатик)
Плащаш ~2/3 от парното (или тока) през зимата, а през лятото... ами доста по поносимо е в сравнение с това да нямаш климатик де.
Преполага се обаче и добра топлоизолация разбира се... и работа в нонстоп режим (тва последното май е мноо важно)
Видях тия решения по разни руски сайтове... ако има някакъв интерес ще поровя за линковете и... ама мноого off-topic стана май Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 2:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

М/у другото точно Тесла е правил по 40 метра дъгови разряди в лабораториите в Колорадо спрингс.Така и до днес не е ясно как е успявал...има много несъстоятелни обяснения от разни тъпи сухари.
Пича е бил с много в главата.
Един от кумирите ми е,Иво Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 8:46 am    Заглавие: Re: Най-елементарен пример Отговорете с цитат

Fade написа:


Може и по елементарно (и по евтино съответно)... не с мноо голямо КПД (ама... няма евтини хубавни както казва един тука от форума)... ама поне през зимата ще почваш да топлиш от 10-12 градуса нагоре в жилището... а през лятото ще можеш да поддържаш около 20-25 градуса без климатик.
Просто се заравя на 2 м. в земята топлообменник с подходящи размери и една помпа да върти вода към топлообменник в стаята (да кажем тяло от стар климатик)
Плащаш ~2/3 от парното (или тока) през зимата, а през лятото... ами доста по поносимо е в сравнение с това да нямаш климатик де.
Преполага се обаче и добра топлоизолация разбира се... и работа в нонстоп режим (тва последното май е мноо важно)
Видях тия решения по разни руски сайтове... ако има някакъв интерес ще поровя за линковете и... ама мноого off-topic стана май Rolling Eyes

Това може да е приложимо само за лятото и за охлаждане. А замисли ли се, че ти хубаво ще почнеш да грееш от 10-12 градуса, но повишиш ли температурата над тези градуси, тази топлина ще започне да се отвежда към земята. Нещата не са така елементарни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 05, 2005 7:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mr. Green jumpingsmoker
brat написа:
Почти веднага видях, че съм сгрешил сайта.

не мога да не призная че поне тука сме на едно мнение :wink
p.s.повечето бас ще дойде в момента в които свалиш слушалките Mr. Green Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 199
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 7:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Господи, обичам хората, които имат странното за много от "масата" хоби да мислят: http://www.imadrugpat.org/free_energy.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 8:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Mr. Green jumpingsmoker
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

brat написа:
Фигурата на тайнствения ментор на Тесла внася някакси особен дух на загадъчност. Почувствах как някой е скрил нещо от нас...


Духът на загадъчност идва от къде по-прозаичен факт - апетитите на военните да сложат ръка върху всяко по-съществено откритие на съвременната наука и да му праснат отгоре етикет "строго секретно".
Затова атомната енергия първо бе впрегната в "балгородната" мисия да избива хора. Затова всички оркрития, направени от мощния научен потенциал на цяла Европа, впрегнат в машината на Вермахта излизат едно по едно в наши дни някак между другото. Как иначе ще си обясним нечуваната ярост на съюзниците в последната фаза на войната само и само всяка от тях да сложи ръка на оцелелите заводи и лаборатории....
Един от любимите ми филми е "Индиана Джоунс - похитители на изчезналия кивот", който след цялата фантастика има изненадващо реалистичен край - кивотът беше набутан в сандък с номер и се озова в склад със стотици такива сандъци, съдържащи Бог знае какво....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещата са още по-сериозни, според мен...Физиците откриват,че при много високи енергий и много малки частици(неутрино например) те започват да се държат меко казано...странно...Може би ще ви се сторя краен,отново,но не е ли именно вакума "казана" в който се среща материата с нематерията, където в "нищото" се размиват физическите закони, и където явления, дори като телепортация на хора(аз съм убеден,че има експерименти и то сполучливи) не са тайна...Май забранената врата към "Онзи свят" е открехната за някой,но дали това открехване е полезно за неодразвити в морално и духовно отношение индивиди,които си мислят,че са по-силни от Твореца и природата като цяло????
И си мисля,че човек НЯМА право да използва нищо от земните недра,което да се копае...Енергията,кочято трябва да имаме е свръх-достатъчна...Къде е сега АРАЛСКО море,например?
И не се ли крият изобретенията от ограничена група от хора,но не само за парите на компанийте...Тук заговора си е направо към Живота, като цяло...
Мислите ли,че мултимилионерите са тъпи копелета,които нямат деца и не мислят за тях??? И си казват "и след мен и потоп"...те знаят какво правят...причината е дори трудно разбираема,или не я знем...Те са посветени в това което трябва да стане...Сигурно е,че Новия световен ред няма да стане, колкото и неизбежно да ни се струва сега...Има по-силна и съзидателна сила от Тях...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Oceanman дано си прав...
Макар че аз не го вярвам. Струва ми се че нищо мне може да ги спре вече тях. След като посягат и на природата и то по супер брутални начини като генна модификация която може да се разпространи безвъзвратно във всички организми простоне виждам кое ще им се противопостави...

Това са хора воюващи със останалите хора от няколко хиляди години.
За изтребването им са се борили много царе но нито един не е успял...
Днес вече те управляват света...

Май е твърде късно...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 9:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Времето им изтича,Блек,скоро... Вяра трябва...желязната епоха изтича. Промените текат...Човека в своето "развитие" успя много бързо да обърка своята майка-Земята...тя ще отсее,само достойни хора...Страхувам се,че процесите са необратими вече с този манталитет на манипулиране...Генната модификация...Това е страшно оръжие за подмяна на генетичния код...Това е действие на Антихрист...И то няма да успее...Малкото зрънце, което всеки носи в душата си,(но някои са го потъпкали) е неунищожимо...Дори и физическа анихилация не може... Exclamation Дори и след вандализма в Атола Бикини,вече има растителност, макар,че казват,че периода на полуразпад на Уран 235 бил 66 000 години...Живота, приятелю, живота ни показва пътя,който ние не искаме да осъзнаем...Дори човек да е така оскотял,че да се унищожи,Живота ще покаже на оцелелите пътя им...Но цикъла няма да е същия вече,като преди милиони години...
Според Лазарев,младеж на 20 год.от 1900 година е разполагал с някаква единица,той го определя с някаква енергия на аурата около 80 единици...Сега същият разполага с 200 единици...
Дори само мисълта материализира унищожение...или съзидание...Проектирана тази мисъл в пространството,тя вече работи,и не може да бъде унищожена или спряна...Единствено източникът и може да и противопостави някоя благородна и съзидателна мисъл...
Но прекалено се отплеснах пак...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

oceanman написа:

Мислите ли,че мултимилионерите са тъпи копелета,които нямат деца и не мислят за тях??? И си казват "и след мен и потоп"...те знаят какво правят...причината е дори трудно разбираема,или не я знем...Те са посветени в това което трябва да стане...Сигурно е,че Новия световен ред няма да стане, колкото и неизбежно да ни се струва сега...Има по-силна и съзидателна сила от Тях...


Мисля!
Може и да имат деца, но вероятно смятат, че щом наследят милиони, на тези деца друго не е нужно.
Което, все се надявам, няма да спре прогреса, пък ако ще и това да стане по най-болезнания за всички начин.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 6:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали знаете че когато на земята уж господства нещо велико (например динозаврите) следва прочистване и всичко започва от начало. Смятам че ако хората се самозабравят (а то вече натам отива) ще се случи същото. Природата не търпи груби външни намеси.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Teodora Todorova
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 21, 2005
Мнения: 368
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2006 9:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Реших да направя тази тема важна. Не й отива да се губи от погледа, избутвана от новите теми Very Happy
_________________
Let the music play
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2006 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Споко, както Тери Пратчет обича да представя нещата - историята е като чифт панталони. Ние просто сме в грешния крачол.
И една народна мъдрост:
Ако оставите утрешната работа, която е трябвало да свършите днес, за вдруги ден - ето ви два свободни дни.

Иначе аз съм фен на струнната теория.
Всичко във вселената може да бъде изсвирено и чуто.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> NEW ORDER Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди