Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - "The Blue Pill"
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

"The Blue Pill"
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 9:55 am    Заглавие: "The Blue Pill" Отговорете с цитат

"The Blue Pill" - това за мен е новото име на "Малкия слон от Странджа планина"...
Най-после успях да го чуя сам, на спокойствие, с пасивния предамп и сребърни кабели... Подейства ми точно като "Синьото хапче", когато за първи път сковах един канал от Зен-а и го чух на едни поскъсани благоевградски 20-годишни колони... уж да го чуя за 5 минути, а останах 3 часа. Тогава се убедих лично, че нищо не може да свири по-добре от еднотактов клас А. Преди 4 месеца, когато бяхме на прослушването при Божо, се убедих в общи линии, че еднотактов клас А може да бъде набит само от друг еднотактов клас А. Снощи се убедих напълно!
Синьото хапче го взимам за 3-ти път, а не вярвах, че може да се случи ... (
Не съм запознат в детайли със схемата, но в общи линии мога да кажа, че това е еднотактов клас А (мисля, че е 3-стъпален), с 6Н3П на входа и 6Н14П (EL84) за крайно стъпало.
След като останах сам, седнах да чуя за какво стана дума...
Не можах да стана близо 2 часа от мястото си... пуснах си един познат диск с електроника, но доста натруфен откъм звуци...Мислех си, че го знам вече наизуст...но започнах да се стряскам, когато чух един, после втори, после трети детайл, който не съм знаел, че съществува.
Чух звуци, които си мислех че са стационарни-сега чух, че имат амплитудни модулации, чух много нови неща... В един момент изглежда слухът ми се отвори, защото не минаваха секунди, без да чуя нещо ново.
И беше толкова въздействащо, че започнах да се стряскам. Не знам дали сте го изживявали, но в едновременно и красиво и страшно... първо чуваш неща които не си знаел, че съществуват, което е прекрасно, но пък от друга страна ги чуваш без да ги очакваш (нали слушаш нещо, което знаеш наизуст)...
След 2 часа направо бях без дъх и без сили... След като бях изслушал само 2 диска... Не мога да опиша особено какви неща чух от Yello/Baby-1991...
Там звуковата картина е доста изразителна, има здрави компресори, вадещи всичко на преден план... Да, ама не! Вадят ги, ако има кой после да ти ги възпроизведе... И там има игри с такива нежни детайли и нива, че се чудя, дали разчитат изобщо някой да ги чуе приживе тези неща... Намирам ги като великденски яйца, скрити само за хора, които ще имат един ден смелостта да притежават техниката, която може да им ги възпроизведе...
Искам специално да се обърна към ОБЕКТИВИСТИТЕ.
Много ми е интересно, как ще ми обясни някой на базата на технически характеристики, как се получава тази поне с 30% по-висока детайлност спрямо другия усилвател, като силно се съмнявам, че "Синьото хапче" би дало по-добри параметри като нелинейни изкривявания, АЧХ, ФЧХ и каквото си изберете спрямо Зен-а?
И не ми казвайте, че приятните за ухото 2-ри и други четни хармоници могат да извадят от общата боза тези едва доловими звуци и да ги направят чуваеми, защото тези хармоници са ИЗКРИВЯВАНИЯ!
Аз съм убеден, че този усилвател има много по-малки изкривявания от друг, с който не чувам тези детайли, въпреки, че не знам какво криви по-малко. Очевидно е, че криви по-малко нещо, което в повечето случаи не се мери...
И това не е недостъпен усилвател. Не е направен за да платиш за някакво име или марка, само за да кажеш, че ги имаш, а после да заблуждаваш себе си с външен вид и технически характеристики, че си върхът.
Няма да спомена умишлено, цената, защото смятам, че създателите му трябва да го направят, но искам да кажа едно:
Респект, Алнико и Рухи!
Аз искам да имам такъв усилвател и скоро ще бъде така.
П.П. (И това не е реклама, въпреки че може да се изтълкува така. Аз съм убеден в това, което пиша и съм готов да го "покажа" на всеки който се съмнява)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 199
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 10:07 am    Заглавие: A Couple of Blue Pills!!! Отговорете с цитат

Напълно подкрепям написаното по-горе. Чух ТЛ-и с Техникс и пийнах едно хапче. Чух ги с Алефи и А+Б и хапнах още едно. След "The Blue Pill Elephant" слушам музика доста по-рядко от преди (не е заради намаляло свободно време). Това според мене е стълбица, която си заслужава да се мине. Дано Алнико не се навие да изнесе големия му усилвател от тях защото не знам дали няма Свръх доза от тия неща.... Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 10:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами обясненоето за разликата между лампи и транзистори е много просто - в единия вариант звукът се усилва през вакуум, а в другия минава през "пясък".

Това е глупаво обяснение но е 100% вярно Smile Ти избери кой вариант ти допада повече, аз лично съм избрал преди години...

Сега ако останеш на "вакуумна" вълна ще видиш, че със всяка нова схема и лампа ще преоткриваш музикалната си колекция отново и отново. Сега си шашнат от руски пентоди, после ще се шашнеш още повече от западни триоди с директно отопление и така... няма спиране Smile

Аз лично всеки път се стряскам като чуя нов инструмент или звуци, които досега просто ги е нямало на диска - дишане вляво, стъпки вдясно, далечно барабанче някъде отзад, скърцането на столчето на пианиста, камион, който минава пред студиото... много е идиотско, но за мен това е водещата линия в музиката - да "изровя" максималния записан обем, въздух и настроение в музиката. A това никой транзистор не може да ми го осигури. Защото през транзистори с голям зор може да се докара някакъв детайл, но "ламповото" настроение - никога.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да коментирам неща, които не разбирам. Мога само да слушам, а слухът ми не е много лош... Very Happy щом хващам разлики в посоки на кабели...Разбира се има хора,които чуват доста по-добре от мен...Не съм на никоя страна,освен на страната на ,собствения си слух... Very Happy

Не веднъж съм давал примера:

ЗАЩО СЪВЪРШЕННАТА АПАРАТУРА НЕ МОЖЕ ДА УСЕТИ ЗАМЕТРЕСЕНИЯ И ВУЛКАНИ, А ВСИЧКИ ЖИВОТНИ МОГАТ и то доста преди събитията...ФАКТ...

Някои неща не се описват с цифри и определено имат езотеричен характер... Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 11:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

"Езотеричен" не е правилната дума.
По-добре е да кажем "още неизследван".
Дори и така наречената "обективна" наука се базира на аксиоми и предположения.
Някой да е виждал с очите си електрическия ток?..... Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy Cool С "материалните" очи...едва ли някой ще успее... Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 12:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rutcho написа:
"Езотеричен" не е правилната дума.
По-добре е да кажем "още неизследван".
Дори и така наречената "обективна" наука се базира на аксиоми и предположения.
Някой да е виждал с очите си електрическия ток?..... Laughing


Усещал съм тока много пъти с ръцете си, даже и няколко пъти го "видях", изскочиха ми искри от очите.

А сега сериозно, дали alnico ще пожелае да отпусне малко информация, за да направим по един "слон-клон" (или Blue Pill clone ако предпочитате).
А ако не - какво може да се направи по въпроса за размножаването на слоновете?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 2:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Pадваме се че има интерес към синьото хапче тези дни ще постнеме пълната схема free а който иска може да го снабдим и с частите му ,единствено оставяме шасито на вашето въображение
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 2:53 pm    Заглавие: The Blue Pill Отговорете с цитат

Респект Ивчо! Аз лично мисля, че нищо няма да загубите!
Който го мързи или изпитва съмнения в уменията си, така или иначе ще опре до вас за изработка! Още повече, че (силно се надявам) оттук ще има полезни (не отрицателни) обратни връзки относно схемното решение и ако е възможно изобщо, може да се подобри схемата.
Ако наистина я постнете, ще направите подарък на всички, които го оценяват, а аз обещавам защото съм силно емоционално ангажиран в случая да налагам адска цензура за всеки, който се опита да каже нещо необосновано, тенденциозно или неконструктивно Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mickata
чете


Регистриран на: Mar 08, 2005
Мнения: 8

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе пичове ... вие ми промихте напра'о мозъка..... и то за няколко месеца откакто открих форума. 1-во че вече по-рядко си проверявам дори и пощата отколкото да тарашувам из форума за нови теми и мнения, а сега ми давате и нови хоризонти в "консумацията на музика" (а аз съм от фанатичните такива - "24-часов консуматор") ... .... нямам какво просто да кажа ... и искам да чуя нещо такова като "Синьо-то", нали .... и тогава се присъединявам 100% към "сектата" (напълно съм склонен да ви вярвам). Явно четвърт век съм живял в заблуда. Много бих искал да видя схемата на това Чудо. Благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dman
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 220
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 4:00 pm    Заглавие: ... Отговорете с цитат

Аз мисля че че повтарянето на едно схемно решение не е толкова лесно, това го казвам за ентусиастите които ползват готови схеми и си мислят че получения резултат непременно ще 1:1.

Взаимното разположение на елементите, екрана, и най-важното контурите на масите и начините за тяхното свързване както и редица други фактори би могло(ще) да окажат своето негативно влияние върху крайния резултат.
Въпреки това смятам че при по точни наставления от страна на 2менин относно схемата и опроводяването получения резултат ще е повече от задоволителен.

Кирилов: Хармониците и маскирането според мен до голяма степен обуславят това отпускане на ухото, за да може да се чуят детайлите с по ниски звукови нива,където имам спомени от едни измервания че "blue pill-a" си беше доста линеен. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bobalan
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Dec 04, 2004
Мнения: 95

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 8:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

още един фен на въпросното усилвателче да се отбележи - страхотно е, и мислиа че това за маскирането и хармоничните честоти важи в невероятна степен за "чуването" не детайли дето иначе не могат а се уловят. Подобна е идеята и на дитеринга на цд-тата, които всъщност позволява динамиката на компакт диска да се усеща като 91 и нагоре децибелова, въпреки че на хартия е 89 Smile Искам и аз този усилвател. Само че не мога да си го направя Sad((
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 8:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей,пичове направо се изкефих,защото преди година и половина две направих такова АМП-че ,с 6п14п и 6н3п ,слушах го с часове и се кефих и го взех и отидох при един приятел да го чуе........от тогава не ми го връща Very Happy
ако някой го интерисува нещо-трафове,особености,да каже.
Ай чао от мен и приятно слушане
Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 30, 2005 10:32 pm    Заглавие: The Blue Pill Отговорете с цитат

Сега вече си мисля, че е добре човек да си направи такъв усилвател, защото:

1. Не защото има или няма изкривявания а защото с него се чуват неща, които не се чуват с друг

2. По-скъпо е да си купиш нова колекция от по-добре звучащи дискове (аз имам грубо 200 не МРЗ и около 200 на Харда). Ако си купя 400 диска, дори да бяха по 10 кинта, ще ми излязат 4К в левове.

А едно "The Blue Pill" между 200 и 500 (зависи от мързела и доходите Smile )
А с него колекцията си вече 2-ри ден я слушам като нова Smile Smile Smile

Така, че: Правиш (купуваш) нов усилвател - ПЕЧЕЛИШ.
Не правиш (не купуваш) - НЕ ПЕЧЕЛИШ stupid

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 31, 2005 12:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

velinski написа:
Ами обясненоето за разликата между лампи и транзистори е много просто - в единия вариант звукът се усилва през вакуум, а в другия минава през "пясък".

Това е глупаво обяснение но е 100% вярно Smile Ти избери кой вариант ти допада повече, аз лично съм избрал преди години...


освен че не е глупаво и е 100% вярно,обяснението Ти е едно от най-добрите които съм чувал,моите поздрави
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 1 от 11

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди