| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
strombringer чете

Регистриран на: Mar 21, 2005 Мнения: 19 Местожителство: софия
|
Пуснато на: Нед Окт 09, 2005 8:05 am Заглавие: Сферични тела |
|
|
Здравейте!
Знам,че темата е захващана тук там във ворума но никаде не е довършена. А мен ме интересува живо.
Случайно ми попаднаха две сверични тела произведени в ГДР преди 30 години ,но единия високоговорител е дал фира-kSP 215K.
Обема е около 14 литра а диаметара на kSP 215K е 20см.
Какво ще ме посъветвате да го отремонтирам ли или да си купя два нови?
В немските форуми споменават за тези говорители , но никаде не открих характеристики ....
Някой колега може ли да сподели опита си с мен.
Иска ми се да чуя как свирят тези неща.
Благодаря. _________________ Heavy Metal |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gps отстранен

Регистриран на: Dec 24, 2004 Мнения: 1098
|
Пуснато на: Нед Окт 09, 2005 8:30 am Заглавие: |
|
|
| Знам ги тези сфери-на времето много ми харесваха ама колко вода изтече оттогава........за ремонт-трябва да го направи специалист а за смяна с други говорители трудно ще подбереш подходящ според обема а и е желателно да е фулрейндж . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
strombringer чете

Регистриран на: Mar 21, 2005 Мнения: 19 Местожителство: софия
|
Пуснато на: Нед Окт 09, 2005 8:37 am Заглавие: |
|
|
A знаеш ли от каде мога да намеря характеристиките на говорителите?
Какво ти е мнението за тях? _________________ Heavy Metal |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gps отстранен

Регистриран на: Dec 24, 2004 Мнения: 1098
|
Пуснато на: Нед Окт 09, 2005 8:44 am Заглавие: |
|
|
| Много са стари и се съмнявам дали и в немските сайтове ще ги има.Пък и най-добре е да ги чуеш тъй като твоите едва ли след толкова години ще отговарят на това което им е дал производителя! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DDB има сериозен опит


Регистриран на: Jun 03, 2005 Мнения: 231
|
Пуснато на: Пон Окт 10, 2005 6:59 pm Заглавие: |
|
|
| Направо дай говорителите за ремонт, ако те интересува къде, пиши на лично. Помня ги тези сфери, навремето на тях пускаха плочи в немския културен център, тогава това беше едното от две-трите места, където можеше да се купят прилични плочи, а тези сфери направо ме изумиха, като ги чух за пръв път. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|