Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Хард Рок
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Хард Рок
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> MUSIC
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не забравяме Twisted Evil METALLICA
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А тънката разлика между хард-рок и метъл... Wink
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
strombringer
чете


Регистриран на: Mar 21, 2005
Мнения: 19
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2006 9:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тук сме HMguitar
_________________
Heavy Metal
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
boylera
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 22, 2006
Мнения: 39
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2006 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Super Partyman Само DIO Mr. Green Mr. Green
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peko
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 01, 2006
Мнения: 197
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2006 11:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
А тънката разлика между хард-рок и метъл...


Според мен до към 1980 разлика не е имало.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
georgek
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 02, 2006
Мнения: 23
Местожителство: Исперих

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2006 7:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо ново за мен, а и за много мои приятели - групата Therion - стила е готически хард рок.

Чух ги наскоро по радиото и веднага се влюбих... Слушам ги на МП3 на ПЦ-то и настръхвам... не смея да мисля какво е с оригинален диск на Hi-End
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2006 7:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добра групичка е Therion,да! Wink
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2006 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

UDO & ACCEPT, Iron Maiden, Judas Priest, Manowar .... е-е-е-е-х, луди млади години-и-и-и! Super
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Shilo
чете


Регистриран на: Mar 24, 2006
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2006 10:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А къде забравихте Scorpions? Dire Straits? Rolling Eyes
Nightwish също имат добра музика.
Темата е доста обширна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2006 11:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хард Рок, ехххххххх
Аз с това започнах, после някой донесе касета с The Wall на Флойд у нас, грабна ме, после ми подариха тава - "90125" на Йес и оттам се почна с най голямата ми страст - прогресив рока и прогресив метъла.
Хард рока си остана нещото, без което не мога - Long Live Rock and Roll...
- култовата песен на Rainbow... както много други култови песни на всички производни на Дийп Пърпъл групи.
Един от уважаваните от мен китаристи - човек от моята зодия, с кофти характер (почти толкова, колкото моя), човека, който е виновен за името на тъмно пурпурната група - Ричи Блекмор преди време беше казал в своя сайт кое му е любимото китарно соло - Trevor Rabin, Yes, 90125, "Owner of a lonely heart"...
Човека е създал не по малко култови сола и песни - Stargazer, Rainbow Eyes и т.н., но е оценил китарист от съвсем различен жанр...
Тандема между него и Дио е един от най продуктивните за мен, толкова, колкото е тандема Пейдж-Плант за Цепелин, пак култова за мен група...
Темата е безкрайна - така както е безкраен въпросния стил...
Наздраве с "Perfect Strangers" - една от любимите ми песни на оная, тъмнопурпурната група и на оня луд китарист зодия овен Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetoslav Kocev
има опит
има опит


Регистриран на: Sep 26, 2005
Мнения: 33
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 01, 2006 1:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Даааааааа всички тук са фенове на един инструмент Китара макар и не само. Аз лично го обожавам звука на този иснтруметн, и в най-реалния му класически вид, звучащ акустично е просто неописуем, галещ слуха ми, да чуеш как пръстите минават по струните, този специфичен звук е мехлем за слуха. Как ли би звучал от Етери и Син хап, какво ли не бих дал да ги чуя, но и това ще станеWink Laughing
_________________
Вярата е НЕЗНАНИЕ.
Знанието изключва вярата,защото който ЗНАЕ е наясно, че няма на кого да вярва.
Липсата на вяра при знаещият е напълно нормална.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Съб Апр 01, 2006 9:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не пропускаме и вечните рок балади prayer prayer prayer

Rainbow - Temple Of The King
Deep Purple - Soldier Of Fortune
Rainbow - Catch The Rainbow
Whitesnake - Is This Love
.....
.....
.....
.....


....химни на човечеството... HMguitar
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 01, 2006 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И най култовата - оная, най хипарската, на Канзас, знаете коя е...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
shemet
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 30, 2005
Мнения: 34

МнениеПуснато на: Съб Апр 01, 2006 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А стълбицата на Цепелин да не забравите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 01, 2006 12:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цепелин не се забравя, някогашните ми съседи - чалгари в русе имат все още неприятен спомен - Black Dog посред нощ @ full power, пак от същия албум - IV, първата песен Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> MUSIC Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.31 секунди