| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
strombringer чете

Регистриран на: Mar 21, 2005 Мнения: 19 Местожителство: софия
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 10:14 pm Заглавие: Усивател за слушалки |
|
|
Може ли някой да ми прати схема на качествен усилвател за слушалки в мрежата не срешнах нещо кой знае какво?
Благодаря ви! _________________ Heavy Metal |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rudiem има опит


Регистриран на: Jun 07, 2005 Мнения: 312 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 10:37 pm Заглавие: |
|
|
Не мислиш ли, че ще е по-полезно да я постне в темата отколкото да я прати само на теб.
А и още нещо, никъде не си споменал каква трябва да бъде схемата с транзистори, лампи, операционници. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velinski BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005 Мнения: 1503 Местожителство: SF
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 12:22 am Заглавие: |
|
|
мога да ти помогна
кажи първо каква схема търсиш (лампи, операционници, транзистори), с какви слушалки ще я ползваш и какво качество гониш? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
strombringer чете

Регистриран на: Mar 21, 2005 Мнения: 19 Местожителство: софия
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 8:01 am Заглавие: |
|
|
Най добре ще е да е с транзистори или ОУ,а кчеството да е максималното за ОУ. Слушалките ми не са претенциозни SONY MDR-XD100 , но смятам да си взема по добри. _________________ Heavy Metal |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka има опит


Регистриран на: Nov 07, 2004 Мнения: 162 Местожителство: гр.Чирпан
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velinski BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005 Мнения: 1503 Местожителство: SF
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 10:42 am Заглавие: |
|
|
Значи разгледай тук: http://www.tangentsoft.net/audio/
Има чудесна колекция от много добри усилватели с операционници, схемите са разработени във форума на Headwize и са изпитани многократно.
Лично съм правил за познати класическия CMOY и MINT с BUF634 и гарантирам че свирят прекрасно. Правят се за 0 време, а резултатите са впечатляващи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Removed

Регистриран на: Sep 23, 2008 Мнения: -23
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 12:04 pm Заглавие: |
|
|
Велински,ад815 пробвал ли си Хвалят я,но аз не съм я чувал  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velinski BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005 Мнения: 1503 Местожителство: SF
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 1:24 pm Заглавие: |
|
|
He съм. От АD-тата съм пробвал AD8620 (двойни), AD823 (двойни) и АD843 (единични) - последният е най-добрия ОУ на AD според мен, по-добър е от BB OPA627 и е 2 пъти по-евтин. Вади невероятна динамика и натурален тембър като слушалков усилвател. AD823 също ми допада много.
Иначе в момента съм сложил AD823 като I/V конвертори в плейъра ми и разликата е огромна в сравнение със старите ОУ-та на мицубиши - повече динамика и резолюция. Също така си правя платки-конвертори за 2 х AD843 за да сменя сегашните OPA2134 като LPF в плейъра ми, но още не съм ги монтирал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Removed

Регистриран на: Sep 23, 2008 Мнения: -23
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 1:32 pm Заглавие: |
|
|
Аз работя предимно с ад811 и ад8065/66 .Ще ми се да чуя как звучи 823 и 843 .Дака какъв е  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velinski BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005 Мнения: 1503 Местожителство: SF
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 1:41 pm Заглавие: |
|
|
DAC-а си е оригиналния current-pulse на сони (CXD8735N + CXA8055M), но "тежко демпфиран"
Смених всички електролити в цифровата част с биполярни Black Gate NX, всички 78хх/79хх регулатори с М5230, М5237, ТL431, изцяло преработено захранване с 3 трафа за цифровата, аналоговата част и клока. В момента ми остана да направя нов клок и крайния резултат ще може да се чуе
Мисля че в измислените дакове на сони има много хляб, но хората бързат да ги отрекат. Следващ етап е да си сложа лампов буфер.
Плейъра ми е CDP-XB930QS и си е доста сериозна машина и не моднат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
strombringer чете

Регистриран на: Mar 21, 2005 Мнения: 19 Местожителство: софия
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 11:34 pm Заглавие: |
|
|
Митака ми е пратил супер картинка как ли звучи,а? _________________ Heavy Metal |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|