| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Removed

Регистриран на: Sep 23, 2008 Мнения: -23
|
Пуснато на: Пет Фев 10, 2006 4:59 pm Заглавие: |
|
|
Да не забравяме METALLICA |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rumen Zografov BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005 Мнения: 763 Местожителство: София,Люлин
|
Пуснато на: Пет Фев 10, 2006 6:28 pm Заглавие: |
|
|
А тънката разлика между хард-рок и метъл...  _________________
Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
strombringer чете

Регистриран на: Mar 21, 2005 Мнения: 19 Местожителство: софия
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 9:57 pm Заглавие: |
|
|
тук сме  _________________ Heavy Metal |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
boylera чете и пита


Регистриран на: Feb 22, 2006 Мнения: 39 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Мар 25, 2006 9:58 pm Заглавие: |
|
|
Само DIO  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
peko има известен опит


Регистриран на: Jan 01, 2006 Мнения: 197 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 25, 2006 11:46 pm Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | А тънката разлика между хард-рок и метъл... |
Според мен до към 1980 разлика не е имало. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
georgek има известен опит


Регистриран на: Jan 02, 2006 Мнения: 23 Местожителство: Исперих
|
Пуснато на: Пет Мар 31, 2006 7:40 pm Заглавие: |
|
|
Нещо ново за мен, а и за много мои приятели - групата Therion - стила е готически хард рок.
Чух ги наскоро по радиото и веднага се влюбих... Слушам ги на МП3 на ПЦ-то и настръхвам... не смея да мисля какво е с оригинален диск на Hi-End |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rumen Zografov BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005 Мнения: 763 Местожителство: София,Люлин
|
Пуснато на: Пет Мар 31, 2006 7:49 pm Заглавие: |
|
|
Добра групичка е Therion,да!  _________________
Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Маниакален тип отстранен

Регистриран на: Mar 25, 2006 Мнения: 87
|
Пуснато на: Пет Мар 31, 2006 9:18 pm Заглавие: |
|
|
UDO & ACCEPT, Iron Maiden, Judas Priest, Manowar .... е-е-е-е-х, луди млади години-и-и-и!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shilo чете

Регистриран на: Mar 24, 2006 Мнения: 3
|
Пуснато на: Пет Мар 31, 2006 10:59 pm Заглавие: |
|
|
А къде забравихте Scorpions? Dire Straits?
Nightwish също имат добра музика.
Темата е доста обширна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Daniel Petrov BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004 Мнения: 2573 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 31, 2006 11:30 pm Заглавие: |
|
|
Хард Рок, ехххххххх
Аз с това започнах, после някой донесе касета с The Wall на Флойд у нас, грабна ме, после ми подариха тава - "90125" на Йес и оттам се почна с най голямата ми страст - прогресив рока и прогресив метъла.
Хард рока си остана нещото, без което не мога - Long Live Rock and Roll...
- култовата песен на Rainbow... както много други култови песни на всички производни на Дийп Пърпъл групи.
Един от уважаваните от мен китаристи - човек от моята зодия, с кофти характер (почти толкова, колкото моя), човека, който е виновен за името на тъмно пурпурната група - Ричи Блекмор преди време беше казал в своя сайт кое му е любимото китарно соло - Trevor Rabin, Yes, 90125, "Owner of a lonely heart"...
Човека е създал не по малко култови сола и песни - Stargazer, Rainbow Eyes и т.н., но е оценил китарист от съвсем различен жанр...
Тандема между него и Дио е един от най продуктивните за мен, толкова, колкото е тандема Пейдж-Плант за Цепелин, пак култова за мен група...
Темата е безкрайна - така както е безкраен въпросния стил...
Наздраве с "Perfect Strangers" - една от любимите ми песни на оная, тъмнопурпурната група и на оня луд китарист зодия овен  _________________ Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Svetoslav Kocev има опит


Регистриран на: Sep 26, 2005 Мнения: 33 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 1:12 am Заглавие: |
|
|
Даааааааа всички тук са фенове на един инструмент Китара макар и не само. Аз лично го обожавам звука на този иснтруметн, и в най-реалния му класически вид, звучащ акустично е просто неописуем, галещ слуха ми, да чуеш как пръстите минават по струните, този специфичен звук е мехлем за слуха. Как ли би звучал от Етери и Син хап, какво ли не бих дал да ги чуя, но и това ще стане  _________________ Вярата е НЕЗНАНИЕ.
Знанието изключва вярата,защото който ЗНАЕ е наясно, че няма на кого да вярва.
Липсата на вяра при знаещият е напълно нормална. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rumen Zografov BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005 Мнения: 763 Местожителство: София,Люлин
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 9:14 am Заглавие: |
|
|
Да не пропускаме и вечните рок балади
Rainbow - Temple Of The King
Deep Purple - Soldier Of Fortune
Rainbow - Catch The Rainbow
Whitesnake - Is This Love
.....
.....
.....
.....
....химни на човечеството...  _________________
Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Daniel Petrov BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004 Мнения: 2573 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 10:56 am Заглавие: |
|
|
И най култовата - оная, най хипарската, на Канзас, знаете коя е... _________________ Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shemet чете и пита


Регистриран на: Mar 30, 2005 Мнения: 34
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 12:38 pm Заглавие: |
|
|
| А стълбицата на Цепелин да не забравите! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Daniel Petrov BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004 Мнения: 2573 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 12:53 pm Заглавие: |
|
|
Цепелин не се забравя, някогашните ми съседи - чалгари в русе имат все още неприятен спомен - Black Dog посред нощ @ full power, пак от същия албум - IV, първата песен  _________________ Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|