Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Въпрос за усилвател!
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос за усилвател!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR AMPLIFIERS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
radikn
чете


Регистриран на: Jun 27, 2006
Мнения: 5
Местожителство: s. Lozenets

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 3:54 pm    Заглавие: Въпрос за усилвател! Отговорете с цитат

Здравейте на всички!

Имам една молба-ако някой знае някоя проста схема до около 100 вата
да ми я прати.
Дали TDA 1562 ще изкара около60-70 вата. (за моно) или хич да не се набутвам?
STK - та работят ли на 12 волта?
По принцип ми трябва усилвател за събуфер.
Предварително благодаря на всички, които помогнат с нещо!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MiTk0__
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jun 23, 2006
Мнения: 41
Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ЗДРАВЕЙ!

Със TDA1562Q можеш да получиш 60-70 при захранващо напрежение 14,4в,а за TDA1562Q и TDA1562 незнам ако има някаква фрапираща разлика заради която няма да се получи същото....

2-за кои STK става дума Shocked

П.П относно схемата която искаш да е лесна,най добре ако до сега не си се занимавал с ампове и мислиш че няма да се справиш сам по добре си купи някой kit и си го сглоби(със TDA7294(3)можеш да изкараш 100-ина вата при добро охлаждане).А такива kit-ове се намират лесно и са на прилична цена(10-12лв.)...(все пак каза че искаш нещо лесничко за това ти го предлагам)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Visaton
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 106
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MiTk0__ написа:
....по добре си купи някой kit и си го сглоби(със TDA7294(3)можеш да изкараш 100-ина вата при добро охлаждане).А такива kit-ове се намират лесно и са на прилична цена(10-12лв.)...(все пак каза че искаш нещо лесничко за това ти го предлагам)
Предполагам че след като е начинаещ без проблем ще направи и инвертор 12->2*40 200 вата Wink по-добре се насочи към мостово свързване на TDA8563 като може да ти извади над 120 вата при такова свързване,иначе е 2*40 вата на 14,4 волта.
Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Anton Nikolov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Sep 02, 2005
Мнения: 152
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 5:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

100 вата на 12 волта няма да изкараш!
Трябва ти импулсно захранване. Wink
_________________
"Теория - знае се всичко, но нищо не работи!
Практика - всичко работи, но никой не знае защо!
Теория+Практика - нищо не работи и никой не знае защо!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
MiTk0__
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jun 23, 2006
Мнения: 41
Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора,интегралната схема TDA7293 при +-29 волта може да получи 80W,а при мостово или паралелно свързване на 2 и повече.......

А най-добре дайте да се уточним ампа за кола ли е или домашен защото май нещо не сме се разбрали....тъй като той е начинаещ му предложих това решение,за което не му е нужно импулсно захранване ако е за вкъщи,а ако иска за кола TDA 1562Q може да свърши работа(работи на 14,4В)....

Ако съм грешка моля поправете ме...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 5:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не се огледаш в кой раздел си преди да пишеш глупости, а?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mishoo
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 24, 2006
Мнения: 13
Местожителство: добрич

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 6:01 pm    Заглавие: Re: Въпрос за усилвател! Отговорете с цитат

radikn написа:
Здравейте на всички!

Имам една молба-ако някой знае някоя проста схема до около 100 вата
да ми я прати.
Дали TDA 1562 ще изкара около60-70 вата. (за моно) или хич да не се набутвам?
STK - та работят ли на 12 волта?
По принцип ми трябва усилвател за събуфер.
Предварително благодаря на всички, които помогнат с нещо!


Здравей...
Мога само да обобщя нещата в общи линии... Понеже има много мнения и кой чул кой подочул... от думите ти разбирам че ти трябва усилвател дето да захрани суббуфера в колата... и то да "думка" яко предполагам...значи трябва да работи на 12 волта.. Та нещата седят така; не съществува такъв чип който при това ниско напражение да изкара прилична мощност за суббуфера... ТДА1562 е сред най мощните но ефекта му е далеч по малък от този който очакваш... СТК-тата наистина дават много добра мощност на ниска цена но почти всички те са с двуполярно захранване което ги прави неприложими... Накратко братята китайци убиха кирията от "направи си сам" в случая понеже сега в търговските мрежи се продават усилватели които са с вътрешен инвертор и от 12 правят две напрежение по 30 волта и тези волтове захранват съответно усилвателите.. в мостова схема се получава прилична мощност... а другата страна на въпроса която се премълчава е че само усилвател вече е крайно недостатъчно за суббуфера за колата... Необходимо е и да има и кросовър... това е електронен филтър който ще ти отреже високите и средните честоти така че усилвателя да усили само каквото ти искаш... без тоз кросовър ефекта е много слаб...от опит знам че повечето клиенти какво искат да чуят реално от "тубата" в колата и казвам че БЕЗ ТОВА КОЕТО ИЗБРОИХ НЯМА ДА СТАНЕ.... трансфертер усилвател кросовър... а сега цената на такова изделие е около 100 лева... ново ... с гаранция... не знам що си мислят хората че могат да бият китайците... баси толкоз елементи платка ами радиатора е страшно скъп... масова практика сега е да намаляме алуминия за сметка на вентилаторите.. щото е много по евтино... абе забрави и иди си купи... ако и сто лева са ти много вземи втора ръка... вървят от 40 до 80 лева... НИКАКВА СМЕТКА нямаш да си правиш...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 28, 2004
Мнения: 529
Местожителство: Студентски Град

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 6:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И как по-точно излизат 40 вата при 14.4 волта захранване ?!?
Визатон ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
MiTk0__
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jun 23, 2006
Мнения: 41
Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

3aropka

найстина се извинявам просто малко по-късно видях че усилвателя е за кола Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joro66
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006
Мнения: 385
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vitekk написа:
И как по-точно излизат 40 вата при 14.4 волта захранване ?!?
Визатон ?



Perpetuum Mobile Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emil_kov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: May 09, 2005
Мнения: 28

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 6:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

думба-лумба!

минал съм по целия път с мощни крайни стъпала, грамадни дървени
събуоофери в багажника и други простотии. в момента в колата ми кротко си свири малко активно събуооферче за компютър Yamaha с 8 л. обем и 12 В. захранване и баса е прекрасен, далеч по-хубав от всичките гюфти на JBL i Magnat дето ги имах преди. малка подробност-събуоофера сега е ВЪТРЕ в купето, на задната седалка!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Visaton
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 106
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vitekk написа:
И как по-точно излизат 40 вата при 14.4 волта захранване ?!?
Визатон ?
Така я водят Smile на 2 ома товар е 2*40 вата/2*19 вата при 4 ома.Говоря за 10% изкривявания.Ако греша се извинявам за грешката Embarassed .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vankata_r
има опит
има опит


Регистриран на: Feb 26, 2005
Мнения: 197
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 8:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Visaton написа:
Така я водят Smile на 2 ома товар е 2*40 вата/2*19 вата при 4 ома.Говоря за 10% изкривявания.Ако греша се извинявам за грешката Embarassed .


10%, при 2 ома... защо да се захващаш изобщо тогава, ти ли ще слушаш това животно или хората ще слушат как ти дрънчат ламарините на колата???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nikolai Nikolov
отстранен


Регистриран на: Feb 19, 2006
Мнения: 196
Местожителство: Враца, дето гарга не каца

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 9:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Visaton написа:
Така я водят Smile на 2 ома товар е 2*40 вата/2*19 вата при 4 ома.Говоря за 10% изкривявания.Ако греша се извинявам за грешката Embarassed .


Мда, и е 2*40 вата на 2 ома, но във самата интеграла има 4 стъпала които работят на по 1 ом, ако успееш да направиш мост значи си някякъв ултраумен човек, защото аз не виждам начин как ще стане това.... Мост на моста Laughing
_________________
"Truth is the right direction to reality, yet there is no truth if you don't search for it !"
By Niks AKA kalmara ; [|MAHuAKA|]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 10, 2005
Мнения: 454
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е имаше един умник, който искаше да сумира мощностите от стъпалата с трансформатор Rolling Eyes Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR AMPLIFIERS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.32 секунди