Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Проблем с усилвател.
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с усилвател.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Guest
Гост





МнениеПуснато на: Сря Юли 19, 2006 8:17 pm    Заглавие: Проблем с усилвател. Отговорете с цитат

Имам един стар Techincs, new class A, доста години работи без проблеми ама напоследък нещо се скапа - единият канал се чува съвсем слабо и с много пращене, а другият се чува нормално. Не е от тонколоните, защото дори като включа слушалки отпред и на тях се чува по същия начин. Та въпроса ми е има ли шанс да се ремонтира нещо или е както подозирам че се е скапала интегралната схема (тя е една огромна и няма почти нищо друго вътре) и предполагам че такава не се намира много лесно и хич няма да е финансово изгодна замяната? Какво ще ме посъветвате? Направо нов ли да търся или да се мъча да го ремонтирам нещо?
Върнете се в началото
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 19, 2006 8:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Във форума ще се намери някой да ти го ремонтира, но да беше прочел какво пише на интегралната схема STK... кой номер?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Сря Юли 19, 2006 8:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери ли на други входове дали прави същото?Смени интерконектите!Провери всичко преди да пристъпиш към "вътрешно"изследване!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Юли 19, 2006 9:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди да стигнеш до разглобяване опитай стария метод и многократно изпитан-леко удряне........може и придружено с пс*вня Very Happy . Понякога става, тогава вероятноста за лоша спойка е почти 100%
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tokio
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 04, 2005
Мнения: 194
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Юли 20, 2006 8:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз вече си купих от този форум два стари усилвателян Техникс. Мога да взема и твоя, ако го продаваш на разумна цена.
_________________
www.tokio-bg.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
poiuyt
чете


Регистриран на: Jul 19, 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 20, 2006 9:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм гостенина Smile

Goro написа:
Във форума ще се намери някой да ти го ремонтира, но да беше прочел какво пише на интегралната схема STK... кой номер?


Пише "SVI 3203".

Проблема си съществува на всички входове и изходи и удряне и псуване не помага Laughing

Някой може ли да извърши ремонт на това чудо и за какви пари? Ако ремонтът е неизгоден може и да го продам и да си взема друг ... тоя върши работа само като МОНО усилвател в момента Smile

едит: Като гледам в Пулсатор тва стъпало струва 174.00 лв.
Като се има предвид че целия усилвател го купих доста по-евтино такъв ремонт ми се струва абсурден ама все пак някой дето разбира повече да каже дали тояно това е което трябва да се смени да не е някоя по-дребна повреда Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2006 8:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А може и да е от потенциометъра за усилване
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
McBright
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 24, 2005
Мнения: 152
Местожителство: София/Duisburg.de

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2006 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

amitko написа:
А може и да е от потенциометъра за усилване


Направо да не се каже че е от него. При мен съществува подобен проблем. От време на време като усливам/намалявам само левият канал припуква, десният никога. Май си е "сродна черта" на тея боклуци.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
poiuyt
чете


Регистриран на: Jul 19, 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2006 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама аз не говоря за усилване, въобще не го барам потенциометъра. Като пусна усилвателя и в началото си работи нормално няколко минути и постепенно едната тонколона заглъхва и започва да се чува съвсем слабо с пращене. От време навреме докато си работи за секунда се оправя заглъхналата тонколона и после пак си затихва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
guitman
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 27, 2004
Мнения: 151
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2006 8:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Измери му тока на покой. Най вероятно плава работната точка на някое стъпало в крайния усилвател.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stancho
чете


Регистриран на: Jul 22, 2006
Мнения: 6
Местожителство: Yambol

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2006 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sith-cat: Kирилизирай си поста, защото ще изчезне!!
@CHE:Мнението е изтрито: ПИШИ НА КИРИЛИЦА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
poiuyt
чете


Регистриран на: Jul 19, 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2006 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

guitman написа:
Измери му тока на покой. Най вероятно плава работната точка на някое стъпало в крайния усилвател.


ъъъ ... как? Laughing

И как се наричат тези неща за почистване?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stancho
чете


Регистриран на: Jul 22, 2006
Мнения: 6
Местожителство: Yambol

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2006 12:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами не помня името на препарата, но като отидеш в някой магазин за ел. уреди и такива джунджурийки казваш че искаш от тия препаратчета дето почистват снадки на кабели. примерно ако някаде не ти стига кабел и нещо си го снаждал се пръска с такъв препарат да прави хубав контакт..но това е за някви външни кабели по принцип...у вас кво може да им стане..ама навън като ги пере дъжд и сняг.. и този препарат почиства вътре тази врътката на звука. ако е събрала прах или нещо не прави хубав контакт от това се получава заглъхването на едната колона. даже ако само почистиш праха може да се оправи, но така е по сигурно Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
acceduzzo
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 14, 2006
Мнения: 33
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2006 2:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Графитна смазка Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
acceduzzo
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 14, 2006
Мнения: 33
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2006 2:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обаче ако проблема е в потенциометъра (врътката) то ще се чува пращене и припукване в дефектиралия канал. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.24 секунди