| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
poiuyt чете
![]()
Регистриран на: Jul 19, 2006 Мнения: 18 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 23, 2006 12:41 am Заглавие: Захранване? И има ли смисъл от регулатори? |
|
|
Въпроса ми е има ли смисъл от такова нещо:
http://img97.imageshack.us/img97/4471/psu230avm8.png
или със същия ефект мога да мина с един грец и един кондензатор? (когато става въпрос за интегрален усилвател)  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi има известен опит


Регистриран на: Sep 18, 2005 Мнения: 152 Местожителство: Panagiuriste
|
Пуснато на: Нед Юли 23, 2006 7:17 am Заглавие: |
|
|
Никой усилвател не е по-добър от захранването си.
Помисли и реши. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Goro BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005 Мнения: 1151 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 23, 2006 7:52 am Заглавие: |
|
|
| lusi написа: | | Никой усилвател не е по-добър от захранването си. |
Много умна сентенция. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Removed

Регистриран на: Sep 23, 2008 Мнения: -23
|
Пуснато на: Нед Юли 23, 2006 8:28 am Заглавие: |
|
|
**Храната прави борбата**  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a_panov има известен опит


Регистриран на: Feb 08, 2006 Мнения: 195 Местожителство: SF - разбирай София не Сан Франциско
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi има известен опит


Регистриран на: Sep 18, 2005 Мнения: 152 Местожителство: Panagiuriste
|
Пуснато на: Нед Юли 23, 2006 2:01 pm Заглавие: |
|
|
Не помня къде е прочетох,но определено е точно казана
и напълно е подкрепям. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tisho BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005 Мнения: 482 Местожителство: Габрово
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 8:05 am Заглавие: Re: Захранване? И има ли смисъл от регулатори? |
|
|
Конктетно за схемата която си посочил, моето мнение е че няма да свърши кой знае каква работа.
78хх серията са достатъчно стари стабилизатори и с достатъчно кофти параметри, за да бъдат използвани за каквото и да било...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
poiuyt чете
![]()
Регистриран на: Jul 19, 2006 Мнения: 18 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 8:26 pm Заглавие: |
|
|
| Ок а по каква схема и с какви стабилизатори е препоръчително да се прави захранване? Прегледах този подфорум ама не видях никъде схема ... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a_panov има известен опит


Регистриран на: Feb 08, 2006 Мнения: 195 Местожителство: SF - разбирай София не Сан Франциско
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lishev има известен опит

![]()
Регистриран на: Mar 17, 2005 Мнения: 87 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 9:32 pm Заглавие: |
|
|
Ако ще ползваш стабилизатор наи-добре да е LM337/LM317 или нещо с TL431, може и 723 те са по-безшумни. Но по-добре е да няма стабилизатор, за да няма брум трябва да се обърни внимание на замасяването.
Последната промяна е направена от lishev на Вто Юли 25, 2006 2:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
StefanStefanov BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004 Мнения: 2191 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 25, 2006 8:48 am Заглавие: |
|
|
| Доброто захранване не означава непременно стабилизирано! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|